Muži v príprave proti Paksi FC

Prípravný zápas mužov

Paksi FC  –  FK Železiarne Podbrezová    2 : 2  (1 : 1)
Góly : 44. Báló, 55. Hajdú – 13. Tereščenko, 90. Viazanko


Podbrezová : Drobnjak – Viazanko, Krivák (46. Bilić), Djordjević (65. Magda), Turňa – Vajda, Baez – Leško (46. Bernadina), Kopičár, Tereščenko (65. Njire) – Wiezik (46. Mikuš)


Dnešný zápas sme odohrali znovu v našom prechodnom domove v Beleku. Tréner sa rozhodol urobiť niekoľko zmien a dať šancu všetkým hráčom. Zápas proti siedmemu mužstvu maďarskej ligy sme začali dobre, boli sme silní na lopte, v súbojoch a nebezpeční smerom dopredu. V 7. minúte nikto nezasiahol výborne záchranu štandardnú situáciu Leška. Následne v 11. minúte veľmi dobrý Viazankov center minul v čistej šanci Wiezik, ale v 13. minúte už pekný pas Baeza našiel Tereščenka a po nájazde pálil medzi nohy brankára 0-1. V 22. minúte sa dostal k strele vo veľmi dobrej pozícii v pokutovom území Tereščenko po rýchlej kombinácii s Viazankom a Kopičárom. V 23. minúte sa dostali konečne k slovu aj hostia a výbornú strelu vytlačil Drobnjak končekmi prstov na roh, vzápätí po rohu a odrazenej lopte kryl ďalšiu strelu. V 28. minúte letela ďalšia nebezpečná strela vo veľmi dobrej situácii nad našu bránu. V 33. minúte sme boli znovu nedôslední po štandardnej situácii a nepokrytí hráča súpera mieril do pravého horného roku, ale pozorný Drobnjak strelu vyrazil. Po následnom rohovom kope prišiel ďalší pokus súpera a Drobnjak sa opäť vyznamenal. V 38. minúte sa rútil do veľkej šance hráč súpera, našťastie našu bránu sám pred Drobnjakom prestrelil. V týchto chvíľach bol súper jasne lepší v súbojoch aj na lopte a naši hráči boli skoro stále bez lopty, chýbal nám pohyb, nemali sme odrazené lopty a super nás ľahko prečísloval. To čo viselo na vlásku prišlo v 44. minúte keď sme znovu boli neskoro v súboji, navyše nedôrazne a krížna strela z vnútra šestnástky sa od tyče odrazila do našej brány 1-1. Takto sa skončil prvý polčas a pre nás to bol ešte lichotivý stav. Do druhého polčasu urobil náš tréner ďalšie zmeny, na našej hre to však poznať nebolo a v 55. minúte sme znovu pykali keď sme po niekoľkí raz prepadli v strede poľa a súper krásnou umiestnenou strelou Hajdú išiel zaslúžene do vedenia 2-1. V 60. minúte sme sa konečne dostali k zakončeniu po dlhej dobe aj my, keď Mikušovu strelu z voleja brankár hostí s námahou kryl. V 70. minúte znovu po rohovom kope súper prehlavičkoval bránu vo veľmi dobrej pozícii. V 82. minúte prišla ďalšia delovka súpera z hranice pokutového územia, ktorú znovu výborný Drobnjak vytlačil končekmi prstov na roh. V 88. minúte prišiel ďalší roh súpera ako cez kopirák a výborný Drobnjak nás zachránil od ďalšej pohromy. Vzápätí po rohu naši hráči len sledovali ako hlavička súpera preletela o centimetre našu bránu. Keď už si všetci mysleli, že je po zápase, Viazanko prešibane využil nepresnú spätnú prihrávku súpera a po nájazde chladnokrvne vyrovnal na konečných a pre nás určite viac ako lichotivých 2-2.


Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Spokojnosť môžem vysloviť len s prvými dvadsiatimi minútami, potom sme z nepochopiteľných príčin prestali robiť dohodnuté veci. Súper bol lepší aj futbalovejší. Pozitívom bolo, že sa nám v závere podarilo aspoň vyrovnať.“