Muži v Slovnaft Cupe prehrali s FC Spartak Trnava

FK Železiarne Podbrezová  –  FC Spartak Trnava   0 : 2 (0 : 2)

ŽK: Breznanik, Podstavek, Sedláček – Kulhánek, Janso, Skhirtladze

ČK : 51´ Breznanik

Diváci: 515.

Rozhodovali: Smolák – Bobko, Jankovič

Už v piatej minúte sa hostia dostali do vedenia, keď po zlej rozohrávke na hranici vlastnej 16-ky vystihol prihrávku jeden z hráčov hostí, prihral voľnému Grendelovi a ten popod brankára Drobnjaka otvoril skóre. V 24. minúte Grendel zahrával z pravej strany nebezpečný priamy kop, ktorý vyrazil domáci brankár. O tri minúty sa stav menil, v strede ihriska prehral súboj stopér Bartoš s hosťujúcim Yilmazom, ktorý sa potom rútil sám na bránu domácich a presnou strelou k tyči zvýšil na 0:2. Domáci pohrozili v 33. minúte, keď z pravej strany prudko odcentroval Leško, no na jeho prihrávku útočníci nedosiahli. V závere polčasu mal ešte možnosť z priameho kopu opäť Grendel, tentokrát jeho strela mierila tesne vedľa. V úvode druhého polčasu po druhej žltej karte nútene opustil ihrisko Breznanik, no domáci sa napriek tomu snažili zmeniť vývoj zápasu. V 50. minúte po rohu Leška lopta prešla cez celú päťku, ale Chudý nemusel zasahovať. V 68. minúte sa do najväčšej šance domácich dostal Voško, no osamotený z 5 metrov hlavou mieril nad bránu. Následne spoza 16-ky prudko vypálil Obročník, ale Chudého neprekvapil. V 77. minúte po priamom kope Leška sa k zakončeniu dostal Bartoš, ale mieril tesne vedľa. Z postupu do ďalšieho kola Slovnaft Cup-u sa tak tešili hostia z Trnavy.

FK Železiarne Podbrezová: Drobnjak – Viazanko, Bartoš, Podstavek, Mojžiš, Baran (46´ Bernadina), Obročník, Breznanik, Sedláček, Leško, Mikuš (46´ Voško)

FC Spartak Trnava: Chudý – Kulhánek, Grendel, Yilmaz, Čonka (74´ Janso), Tóth, Rada (62´ Skhirtladze), Malecki (86´ Miesenboeck), Lupták, Jirka, Greššák