Muži v tréningovom zápase proti MŠK Žilina

MŠK Žilina  –  FK Železiarne Podbrezová    3 : 2 (2 : 2)

Góly: 7. Paur, 20. Ďuriš, 67. Myslovič (z 11 m) – 27. Paraj, 34. Trapanovski

Zostava FK Podbrezová :

Rehák – Kováčik, Jenat, Paraj, Galčik, Ďatko, Špyrka, Krčula, Trapanovski, Kanu, Koleň

Striedali :

Petrák, Bartoš, Szetei, Pastorek, Gajan

V 7. minúte po ľavej strane vnikol do šestnástky Podbrezovej Ján Bernát, ktorý to prízemným centrom naservíroval Jakubovi Paurovi a šošoni viedli – 1:0. Ďalšiu prácu mal Rehák v bráne hostí po strele Patrika Mysloviča v 13. minúte, ktorú sa mi podarilo skrotiť až na dvakrát. Druhý gól šošonov prišiel z ľavej strany, lopta sa spätnou prihrávkou od Miroslava Gona dostala na jedenástku k Dávidovi Ďurišovi, ktorý nešpekuloval a tvrdou strelou prepálil loptu až do siete – 2:0. Podbrezová sa však nevzdala, naopak, v 27. minúte po rohovom kope vyskočil najvyššie Paraj a znížil. To nebolo všetko, o sedem minút neskôr sa krásne uvoľnil Trapanovski a aj s prispením teču prestrelil Petráša v žilinskej bráne. Začínalo sa tak odznova, a ani jedno z mužstiev nepoľavilo do konca polčasu vo svojom behavom štýle.

Druhý polčas nezačal gólovo ako ten prvý, hoci v 54. minúte sa triaslo brvno po bombe Adama Kopasa. Z pokračujúcej akcie sa neujala ani dorážka Paura. Pred uplynutím hodiny hry prišlo k štvornásobnému striedaniu v domácom mužstve, a práve dvojica čerstvých hráčov – Adam Goljan a Dawid Kurminowski sa takmer postarala o naše opätovné vedenie. Druhého menovaného však Rehák vychytal. Napokon sa to podarilo Patrikovi Myslovičovi z penalty po tom, čo hral súper rukou v pokutovom území. Myslovič premenil pokutový kop a žltozelení znova viedli – 3:2. Mikrosúboj Kurminowski – Rehák sme mohli vidieť aj v 83. minúte, znova však z neho vyšiel víťazne podbrezovský brankár. V 87. minúte dostal až príliš veľa priestoru pri zakončení Koleň, no mieril vedľa. V 90. minúte po priamom kope napol iba bočnú sieť Gono, skóre sa už nemenilo, a naši chlapci tak v zaujímavom stretnutí podľahli MŠK Žilina 3:2.

Asistent trénera Ján Gajdošík :

Domáci aj napriek zmenám v kádri ukázali svoju kvalitu a v zápase herne dominovali. My sme v prvom polčase prežili kritické chvíle a dokázali sme dvomi gólmi zápas zdramatizovať. Druhý polčas bol náš výkon lepší, aj keď sme tento polčas prehrali.

Za necelých 24 hodín odohrali naši hráči dva veľmi náročné zápasy s kvalitnými súpermi. Napriek dvom prehrám, to môžeme hodnotiť pozitívne. Potešili viaceré individuálne výkony hráčov, v oboch zápasoch nás podržali výbornými výkonmi brankári. Pozitívom je, že sme zápasy zvládli aj po fyzickej stránke, keď viacerí hráči nastúpili v oboch zápasoch.“