Muži vyhrali v Slovnaft cup-e v Soli

04. kolo, Slovnaft Cup 2017/2018

FK Soľ – FK Železiarne Podbrezová   0 : 1   (0 : 1)

Gól : 4´ Kostelný


ŽK: Hajník – Kostelný, Kačerík

Diváci: 1200


FK Železiarne :

Kuciak – Viazanko, Krivák, Kostelný, Kuc, Djordjević, Kopičár (46´ Baez), Leško, Kačerík (76´ Rendla), Mikuš, Bernadina (88´ Válovčan)


Štvrté kolo Slovnaft Cupu priviedlo „Železiarov“ opäť na východ republiky a o najtesnejšom víťazstve rozhodol už v štvrtej minúte kapitán Kostelný. Priamy kop Leška prepadol v pokutovom území až ku Kostelnému a ten prudkou strelou prekonal domáceho brankára. Úvodný gól priniesol pokoj na kopačky hráčov pod vedením trénera Fabuľu, i keď vyložené šance dlho neprichádzali. Nebezpečná bola dvojica útočníkov Mikuš a Bernadina, ale obaja menovaní sa v dobrých pozíciách nepresadila. Druhý polčas bol obrazom prvého, keď hostia umne kontrolovali hru. Na oboch stranách dobré útočné akcie končili nedôraznom zakončujúcich hráčov a diváci stále čakali na ďalšie góly. Prekvapivo najväčšiu si vypracovali domáci, keď v 84. minúte Cigán po dlhej prihrávke z uhla zakončil len slabo vedľa brány Kuciaka. Záver si už hráči Podbrezovej ustrážili a postúpili do ďalšieho kola Slovnaft Cupu.


Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej„Zápas splnil naše očakávania, proti nám stál húževnatý súper, ktorý siahal na dno svojich síl a dal do zápasu všetko. Nám vyšiel vstup do zápasu, dali sme rýchly gól, ale zvyšok zápasu bol z nášho pohľadu veľmi zlý. Prispôsobili sme sa tempu, hrali sme pomaly a neriešili sme situácie tak ako sme mali. Jediné čo ma teší je, že sme postúpili ďalej.