Na pôde lídra sme body aj napriek dobrému výkonu nezískali, Fabuľa prejavil spokojnosť

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová cestovali po nevydarenom domácom zápase s Dunajskou Stredou rovno na pôdu lídra tabuľky, takže ani v „slovenskom Ríme“ sa proti Spartaku Trnava neočakával ľahký zápas. Navyše, domáci zverenci Néstora El Maestra v tejto sezóne pustili body iba v dvoch prípadoch a len raz doma.

Trnava začala dobre, keď už v štvrtej minúte Čanturašvili našiel v šestnástke Egha, ktorý strieľal z mierneho uhlu, ale Martin Kuciak si musel postrážiť bližšiu žrď, pretože práve tam smerovala lopta. V desiatej minúte Bernadina centrom našiel hlavu Andreja Rendlu, ktorý hlavičkoval len tesne vedľa. Navyše, málo chýbalo k tomu, aby do otvorenej časti brány loptu usmernil Kuc. O ďalších päť minút sa k rozohrávke priameho kopu postavil Dávid Leško, namieril tesne nad. Prvý polčas sa niesol hlavne v znamení vyrovnanej a medzišestnástkovej hry. Podbrezová predvádzala slušný výkon, pri ktorom až na úvodnú strelu rakúskeho útočníka nepúšťala protivníka do možností, pri ktorých by mal Kuciak plné ruky práce, s čím vyjadril spokojnosť aj hlavný tréner Marek Fabuľa.

Až v závere prvého dejstva prišli po dlhšej dobe nejaké možnosti. Najskôr z uhlu strieľal Endy Opoku Bernadina, aby práve tento Holanďan po rohovom kope zakončoval z hranice malého vápna. Odrazená lopta síce útočníka Podbrezovej našla, ten jej nedal dostatočnú razanciu a zakončil do Vantrubu.

Druhý polčas otvoril hneď gól, ktorý bohužiaľ padol do našej brány. K lopte sa dostal Ján Vlasko a krásnou strelou z priameho kopu namieril mimo dosah Kuciaka. Domáci hráči boli po góle aktívnejšími, takže náš kormidelník skúsil tempo hry zmeniť dvojitým striedaním. Na ihrisko prišiel Lazar Djordjević aj Adrián Kopičár.

Nejaké náznaky príležitostí z toho následne síce boli, napríklad nožničky Andreja Rendlu, ale Vantruba veľa práce nemal. Plány podbrezovských hráčov získať nejaké body navyše ešte viac natrhol kapitán Jaroslav Kostelný, ktorý si loptu po prihrávke Čanturišviliho zrazil do vlastnej brány. Tento moment prišiel nešťastných trinásť minút pred uplynutím riadnej hracej doby a prakticky pochoval nádeje Podbrezovej so zápasom v závere ešte niečo urobiť. Hostia sa už nezmohli ani na povestný tlak v posledných minútach stretnutia, takže aj napriek slušnému výkonu z Trnavy odišli bez bodového zisku a navyše už 260 minút nestrelili. Naposledy sa presadil pri poslednom víťazstve proti Senici v desiatej minúte spomínaného stretnutia Andrej Rendla.

„Aj keď to výsledkovo to v tomto prípade nedopadlo pre nás vôbec dobre, som spokojný s tým, čo sme predviedli. Boli sme veľmi dobre organizovaní. Proti prvému mužstvu našej ligy sme dokázali hrať viac ako vyrovnanú partiu. Nebyť druhého gólu, ktorý svojim spôsobom ukončil duel, verím, že by to dopadlo oveľa lepšie. Na chalanov som pyšný. Verím, že na podobných výkonoch vieme stavať a posúvať. Síce to tak nevyzerá, ale ideme stále dopredu. Takéto výkony sú toho dôkazom. Chalani majú perspektívu, verím, že sa v budúcnosti dočkáme víťazstiev. Výsledok tomu nezodpovedá, ale výkon bol z našej strany veľmi dobrý,“ hodnotil duel hlavný tréner FK Železiarne Podbrezová Marek Fabuľa, ktorý po svojom opätovnom príchode na lavičku zaznamenal tretiu prehru. Zároveň však má na konte aj dve víťazstvá. Celkové skóre z týchto piatich duelov je negatívne, 3:5. Gólovo sa presadili Lazar Djordjević, Endy Bernadina a Andrej Rendla.

V najbližšom kole cestujú Podbrezovčania na ihrisko MFK Zemplín Michalovce. Zápas je na programe v sobotu 28.10.2017 o 17:00.