Na Prešov to v tejto sezóne vieme, môžeme ho poraziť tretíkrát

Po reprezentačnej prestávke sa znova naplno rozbieha kolotoč Fortuna ligy. Futbalisti FK Železiarne Podbrezová na domácom trávniku v Zelpo Aréne privítajú 1. FC Tatran Prešov. Náš prípadný trojbodový zápis by výrazne napovedal k istote záchrany, aj keď tá by ešte istá na sto percent určite nebola.

V poslednom ligovom kole sme nastúpili taktiež doma a po tesnej výhre 2:1 sme získali tri dôležité body proti druhému tímu z východu republiky. MFK Zemplín Michalovce nám však narobil značné problémy. Aj preto bol presný zásah zo štvrtej minúty od Ilju Tereščenka nesmierne dôležitý: „Ja sa z toho veľmi teším, ale chcem poďakovať hlavne spoluhráčom, pretože hrali dobre a bez nich by som gól nedal. Trafil som to pravačkou, aj keď sa mohlo zdať, že to bola ľavačka, pretože to tam kus vyzeralo. Keď som videl, ako tá lopta ide ku mne, tak som si myslel, že tam bude nejaký súboj mňa s brankárom, ale nakoniec sa mi to podarilo zakončiť a nič také tam nebolo,“ povedal ukrajinský ofenzívny hráč.

„Mali sme výborný vstup do zápasu a aj druhého polčasu. Tieto situácie nám mali priniesť oveľa väčší pokoj a rozvahu, ale bolo to naopak. V prvom dejstve sme sa dostali do nepochopiteľného kŕču. Nedokázali sme rozvinúť nejakú kombináciu, ktorá by mala aspoň dva alebo tri články. Svojim spôsobom je prvý polčas nehodnotiteľný,“ rozprával na tlačovej konferencii tréner Marek Fabuľa.

Druhý polčas začal rovnako ako prvý, dlhá lopta sa dostala až k Bernadinovi, ktorý obišiel brankára hostí a zvýšil na 2:0. Zároveň prelomil streleckú smolu, pretože sa aj napriek šanciam trápil v koncovke: „Konečne,“ povzdychol si: „Mal som tam niekoľko nešťastných momentoch, ale stále som veril, že ten gól dám a zlomí sa to. Stalo sa to a som za to veľmi šťastný. Sám sebe som hovoril, že musím ostať pokojný a ono to príde. Našťastie aj prišlo. Nevyvíjal som na seba žiadny tlak,“ prezradil hráč, ktorý mal prsty aj v úvodnom presnom zásahu.

„Atmosféra v kabíne je úžasná. Už som to hovoril, ale musím to zopakovať. V Turecku sme utužili tímového ducha a tú pohodu sme prenieslo aj na Slovensko do ligy. Robíme všetko, čo sa len dá, aby sme boli úspešní,“ nechal sa počuť holandský útočník počas reprezentačnej prestávky. Zároveň tvrdí, že z koncentrácie nemôže zverencov Mareka Fabuľu vyviesť ani reprezentačná prestávka: „Nemyslím si, že na tom záleží. Nemáme jeden víkend zápas, ale môžeme oddychovať a pripraviť sa na ďalšie stretnutie, do ktorého pôjdeme s rovnakou mentalitou a snahou zvíťaziť, s akou sme vyhrali predošlé štyri stretnutia.“

Pred stretnutím s Prešov sa tak nachádzame na slušnom ôsmom mieste celkovej tabuľky a druhom mieste skupiny o udržanie so ziskom 26 bodov. Na Nitru strácame desať bodov, pred poslednou Senicou však máme náskok jedenástich a pred predposledným Prešovom desiatich bodov. Dvojica Zlaté Moravce a Michalovce ich má len o jeden menej, než my.

 1. FC Tatran Prešov

„Koňare“ musia ešte tvrdo bojovať, aby si zaistili účasť vo Fortuna lige aj pre nasledujúcu sezónu, nakoľko sa im spoločne so Senicou výrazne otvára zostupová, respektíve barážová priepasť. Prešov figuruje s náskokom jediného bodu na predposlednej pozícii. Na jar zatiaľ získal tri body, za tri remízy, z toho dve uhral už v nadstavbovej fáze, proti Michalovciam a Senici, predtým ešte remizoval s Ružomberkom. Prehral s nami a s Trenčínom. Najlepším strelcom tímu v lige je sedemgólový Roland Černák.

Vzájomné stretnutia počas tohto ročníka hovoria v náš prospech. Dvakrát, doma aj von, sme sa tešili po víťazstvách 2:0. To septembrové v Zelpo Aréne zariadili Lazar Djordjević a Endy Bernadina, februárové v Poprade zas Dávid Leško a Jakub Wiezik.

Stretnutie začína v posledný marcový deň, v sobotu 31.3.2018, o 17:00 v Zelpo Aréne.

 

Matej Kubove


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :    Pavel Ochotnický, Praha

Asistent 1 :     Rastislav Žákech, Bánovce n/B.

Asistent 2 :     Pavel Jánošík, Poltár

Náhradný rozhodca :     Dušan Sedlák, Čaňa

Delegát spravodajca SFZ :   Ervín Kiss, Matúškovo

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :   Jaroslav Zábranský, Bratislava

 


Vzájomné zápasy :

18.2.2018 Prešov Podbrezová 0 : 2
Leško, Wiezik
19.9.2017 Podbrezová Prešov 2 : 0
Djordjević, Bernadina
6.5.2017 Prešov Podbrezová 0 : 2
Kochan, Viazanko
10.12.2016 Podbrezová Prešov 1 : 1
Breznanik – Kubus
10.9.2016 Prešov Podbrezová 0 : 2
Bernadina, Podio

 


Forma 1.FC Tatran :

Doma Vonku Doma Vonku Doma
P P R R R