“Na slovíčko s trénerom”: Po úspešnej domácej premiére

Prvé domáce stretnutie v novej sezóne Niké ligy sme oslávili výhrou 2:0, proti kvalitnému súperovi zo Žiliny. Radosť po zápase neskrýval ani hlavný tréner Roman Skuhravý, ktorý sa slovami vrátil do stretnutia, priblížil nasledujúci zápas s ViOn-om a zároveň prezradil, či je Kabongo žolíkom a súčasťou tímovej taktiky.

“Z vlastných skúsenosti viem, že prvé domáce stretnutie v sezóne je pre toto mužstvo také, že chceme vyhrať, a preto bol aj ten prvý polčas taký kostrbatý. Som veľmi rád, že sme na to dokázali v druhom polčase zareagovať. Samozrejme, v prvom polčase bolo vidieť, že je na nás Žilina dobre pripravená, dobre bránila. Mali na defenzívu čas, čo sa týka využitia priestoru, výmeny, rotácie. To bola jedna z vecí, ktorú sme upravili v druhom polčase a musím povedať, že nástup do druhého polčasu alebo 25-minútovka, ktorú sme mali možnosť vidieť, bola veľmi zaujímavá a len vďaka fantastickému výkonu Belka to nebolo vyšším rozdielom. Beriem to s absolútnou pokorou, pretože ja Žilinu vnímam ako veľmi silné a sympatické mužstvo, so zaujímavými hráčmi. Samozrejme, po ich náročnom režime, čo bola určite naša výhoda, sme to využili. Vôbec nepochybujem o tom, že sa Žilina bude pohybovať vo vyšších priečkach tabuľky.”

Ako prebiehajú prípravy na ViOn?

“Vďaka tomu, že aj proti Žiline tam bol hlad a vášeň, čo sú veci, o ktorých sa bavíme už od začiatku prípravy, tak to konkurenčné prostredie nenecháva nikoho chladným. Z môjho pohľadu nás teraz čaká mentálne ťažké stretnutie, pretože možno už aj hráči, fanúšikovia a možno aj celý klub očakáva, že to stretnutie zvládneme. Vďaka tomu, aké urobili vo ViOn-e zmeny, že je tam tréner Cifranič, tak som jednoznačne na špičkách a chcem, aby sme ten zápas brali ako absolútne najťažší z tých troch, ktoré sme absolvovali. Budem spokojný s tým, keď budeme schopní ten zápas, nech sa bude vyvíjať akýmkoľvek spôsobom, 90 minút ovládať. To je teraz výzva do tých dalších zápasov, pretože prídu súperi, ktorí majú obrovské skúsenosti a my na tie zápasy chceme byť nachystaní. Takže ten týždeň bude trochu iný, pretože je kratší a po zápase s ViOn-om budú mať hráči dva dni voľno, pretože s Trnavou hráme až v nedeľu.”

Chris Kabongo, mladý talentovaný futbalista. Môžme ho vnímať ako žolíka, ktorý je súčasťou taktiky?

“Absolútny plán bol, že aj keby dal Masaryk v polčase dva góly, tak pôjde dole, to bol plán do toho zápasu. My samozrejme vieme, čo v Chrisovi máme. Musí však pochopiť jednu vec a poviem ju verejne, Chris môže byť svetový hráč, pokiaľ pochopí, že sa futbal nehrá len s loptou, ale aj bez nej. Nič menej to, že ho nasadzujeme do zápasov, nie je taktický zámer, že by sme to takto chceli hrať, ale jemu to vyhovuje v tom fyzickom rozpoložení, v ktorom aktuálne je. Deficit, ktorý mal aj v príprave, tú 14-dňovú absenciu v tréningovom procese, stále to dobieha, má individuálny plán. V tejto chvíli možno bude od ViOn-u nachystaný, pretože sa tie dáta zdvíhajú, ale ešte to nie je také, aké to bolo v tej najväčšej fáze, to znamená po troch mesiacoch od jeho príchodu. Tam sa už dostal na úroveň, s ktorou sme boli veľmi spokojní.”