Na veľkonočnú nedeľu zabojujeme o tri body pod Dubňom

Po dvojtýždňovej prestávke, zapríčinenej reprezentačnými povinnosťami  hneď šestice Železiarov, čaká na našich chlapcov súboj 23. kola II. futbalovej ligy. Na veľkonočnú nedeľu zavítame  na umelú trávu pod Dubňom , kde od 10:30 zabojujeme o trináste víťazstvo v sezóne. Stretnutie medzi MŠK Žilina B – FK Železiarne Podbrezová povedie v pozícií hlavného rozhodcu Martin Ježík s asistentmi Martinom Vitkom a Romanom Porackým.

Rezerve MŠK Žilina patri v aktuálnej tabuľke II. Ligy deviata priečka so ziskom 26 bodov. Šošoni zaknihovali v doterajšom priebehu sezóny v 21 zápasoch 7 víťazstiev, 5 remíz a 9 prehier.  Domáci Žilinčania aktuálne čakajú na ligové víťazstvo už štyri kolá, keď naposledy dokázali zdolať ešte 7. marca na domácej umelej tráve rezervu bratislavského Slovana 3:1. Odvtedy získali zverenci  Vladimíra Veselého len dva body, za remízy s Komárnom a Dubnicou.  Veľmi blízko boli Žilinčania k zisku troch bodov proti lídrovi z Banskej Bystrice, keď už v 31. minúte viedli po góloch Kurminowskeho a Bernáta 2:0.  Napokon si spod Dubňa odniesli všetky tri body hostia, ktorí dokázali gólmi Wilwebera, Kvoceru a Vujosevica otočiť nepriaznivý výsledok.  Naposledy nestačili žlto-zelení na Skalicu a po góle Šebestu z prvého polčasu odišli zo Záhoria bodovo naprázdno.  Zverencov Vladimíra Veselého tak čaká v priebehu troch týždňov už tretí súper z hornej štvorky tabuľky a my pevne veríme, že so šťastným koncom pre našich chlapcov. Pre 44-ročného lodivoda domácich to bude zaujímavé meranie síl, keďže  v sezóne 18/19 a 19/20 viedol naše mužstvo v 20-tich súťažných stretnutiach.


Ohlasy z tábora súpera :

Vladimír Veselý (MŠK Žilina B) : „Podbrezová je ašpirant na postup, majú najvyššie ambície, ale aj my potrebujeme body. Myslím si, že to bude vyrovnaný a zaujímavý duel. Verím, že v ňom začneme novú sériu a zvíťazíme. Do mužstva súpera prišiel nový tréner, tým aj trochu zmenili herný štýl. Sústrediť sa však musíme na svoje veci, hrať jednoduchšie, nekomplikovať si to zbytočne v šestnástke a byť nebezpeční vpredu. V poslednom stretnutí s Podbrezovou sme si veľa šancí nevytvorili, ale dúfam, že teraz to bude iné.“

Vladimír Veselý
Zdroj: MŠK Žilina

Železiarom patrí aktuálne v tabuľke II.ligy 4. priečka so ziskom 38 bodov s bilanciou 12 výhier, 2 remízy a 6 prehier.  Naši chlapci vstúpia do nedeľného stretnutia  po dvojtýždňovej súťažnej prestávke, ktorá bola zapríčinená príjemnými povinnosťami našich mladých hráčov. Richard Ludha, Peter Kováčik,  Roland Galčík, Vladimír Barbora a Roland Gerebenits úspešne reprezentovali  náš klub a Slovensko  na turnaji 21-tiek v Turecku.  My sme sa na úvod opýtali dvojice reprezentantov Vladimíra Barboru a Rolanda Gerebenitsa na ich pocity po reprezentačnom zraze. V prvom rade som veľmi vďačný za príležitosť  reprezentovať Slovensko. Pocity a dojmy zo zrazu sú výborné, keďže sa nám podarilo vyhrať turnaj. Cieľom bolo aj ukázať svojimi výkonmi trénerom, že patríme do nominácie na kvalifikačné zápasy,“  zhodnotil  reprezentačný zraz Vladimír Barbora a v podobnom duchu pokračoval aj Roland Gerebenits: „Pre mňa vždy bolo a je česť reprezentovať Slovensko. Veľmi sa teším, že som mohol byť súčasťou U-21. Uplynulý zraz hodnotím veľmi pozitívne. Podarilo sa nám vyhrať turnaj a myslím si, že sme urobili dobrý krok pri budovaní nového tímu.“ Okrem spomínanej dvojice mal náš klub v reprezentačnej 21-tke aj brankára Riša Ludhu, obrancu Petra Kováčika a stredopoliara Rolanda Galčíka. „Pre klub ako je Podbrezová je to skvelá vizitka. Vizitka toho, že dokážu vychovávať a pripravovať hráčov aj pre reprezentáciu. Bolo príjemne byť na zraze so svojimi spoluhráčmi, no veľa chalanov som už poznal aj predtým. Atmosféra bola počas celého zrazu výborná a myslím si, že sme aj vďaka výbornému kolektívu dokázali turnaj v Turecku vyhrať,“  pochválil výbornú atmosféru na reprezentačnom zraze Vlado.  Kým na strane nášho súpera to bude špecifický zápas pre hlavného trénera  domácich Vladimíra Veselého, tak v našom tábore bude mať zápas špecifický náboj práve pre dvojicu Gerebenits – Barbora. Obaja totiž pôsobili v mládežníckych kategóriách MŠK Žilina a obaja k nám prišli práve z klubu pod Dubňom. Nás preto zaujímalo, ako si spomínajú na svoje pôsobenie v žilinskom drese ?

„Na pôsobenie v Žiline spomínam len v dobrom. Klub mi dal veľa, či už po futbalovej ale aj ľudskej stránke. Výchova mládeže je v Žiline na vysokej úrovni, a preto považujem toto pôsobenie za krok vpred v mojej kariére,“  vrátil sa k svojmu pôsobeniu v žilinskom drese  20 –ročný rodák zo Žarnovice.  Príjemné spomienky na svoje pôsobenie v Žiline má aj Roland, no ako prízvukuje, teraz sa už naplno koncentruje len na víťazstvo nad klubom, v ktorom futbalovo vyrastal: „Pre mňa to bude výnimočný zápas. Na Žilinu mám pekné spomienky a klubu vďačím za veľa. Teraz sa však naplno sústredím na svoje pôsobenie v Podbrezovej  a ešte viac na to, ako uspieť v Žiline a zvládnuť pre nás dôležitý zápas.“  V nedeľu to  bude pre oba celky dôležité stretnutie.  Naši chlapci, ak chcú ostať v kontakte s čelom tabuľky, potrebujú jednoznačne získať tri body. „Juniorka Žiliny má mladý tím, ktorý býva doplnený hráčmi áčka. Myslím si, že aj vďaka tomuto faktoru nás čaká náročný zápas. Súper preferuje rýchly, kombinačný futbal, a preto sa budeme musieť presadiť našimi zbraňami. Potrebujeme byť  draví, agresívni a dostatočne efektívni. Ak sa nám to podarí, tak máme veľkú šancu zvíťaziť,“  opísal recept na úspech v najbližšom stretnutí  strelec nášho tretieho gólu v zápase so Skalicou Roland.

V poslednom vzájomnom meraní  síl zvíťazili naši chlapci v Zelpo Aréne presvedčivo 5:0 a všetci pevne veríme, že aj v nedeľu od 10:30 napíšu Železiari ďalší úspešný trojbodový príbeh. Stretnutie si budete môcť pozrieť aj prostredníctvom  live prenosu na Futbalnet.tv.