Nabitý týždeň zakončíme súbojom proti Popradu

Po osemfinálovom stretnutí v Slovnaft Cupe čaká na Železiarov už túto sobotu ďalšie ligové vystúpenie. Tentokrát zabojujeme o tri body proti súperovi z opačného konca tabuľky.  V domácej Zelpo aréne privítame FK Poprad. Stretnutie 24. kola II. futbalovej ligy medzi FK Železiarne Podbrezová – FK Poprad povedie v pozícii hlavného rozhodcu Tomáš Marsal s asistentmi Simeonom Vassom a Michalom Železňákom.


Nášmu sobotnému súperovi, FK Poprad, patrí v aktuálnej tabuľke II. futbalovej ligy posledná 15.priečka.  Podtatranci dokázali v 22 súťažných stretnutiach získať len 9 bodov za 3 víťazstva.  Z dôvodu porušenia súťažného poriadku však bolo podtatrancom odčítaných 6 bodov, a tak majú na svojom konte len chudobné tri body.  Paradoxne, zverenci Jána Guziara boli v minulom kole blízko k získaniu troch bodov proti favoritovi zo Skalice. Po vlastnom góle Mizeráka sa Popradčania ujali v stretnutí 23. Kola vedenia. Následne hosťujúci Skaličania vyrovnali zásluhou Skovrana, no domácich poslal opäť do vedenia Maliňák.  Skaličania však v závere stretnutia vystupňovali svoj výkon a po góloch Baumgartnera, Šebestu a Ranka otočili stretnutie pod Tatrami a zvíťazili 2:4. Bielo-modrí  sa trápia najmä v defenzíve, keď v doterajšom priebehu sezóny inkasovali až 67-krát, čo predstavuje viac ako 3 góly na zápas. Najlepším strelcom Podtatrancov je aktuálne 22-ročný brazílsky útočník Arthur, ktorý má na svojom konte 4 presné zásahy.


Pre našich chlapcov to bude v sobotu už tretí zápas v priebehu šiestich dní. Po ligovej výhre nad rezervou MŠK Žilina v pomere 1:2 bojovali Železiari v strede týždňa v osemfinále Slovnaft Cupu. Na prírodnej tráve na štadióne v Topoľčanoch  sme nastúpili tentokrát proti A-mužstvu Žiliny. Obe mužstvá nastúpili do pohárového stretnutia v značne obmenených zostavách a najmä naši chlapci zanechali na ihrisku veľmi dobrý dojem.  V 22. minúte vyslal krásnu ďalekonosnú strelu Špyrka, no jeho pokus opečiatkoval len brvno Belkovej brány.  Žilinčanom sa podarilo otvoriť skóre hneď z prvej šance, keď chybu Reháka potrestal Iľko – 1:0.  Následne mali naši chlapci počas celého priebehu viac z hry, svoje šance postupne nepremenili Grendel, Gerebenits a Ďatko. Vyrovnania sme sa dočkali v 87. minúte, keď Belko ešte vychytal pokus Skibu, no k lopte sa dostal striedajúci Breznanik a krásnou strelou ľavačkou poslal stretnutie až do penaltového rozstrelu. V ňom zahviezdili obaja brankári , keď Rehák chytil štyri pokutové kopy, no bohužiaľ pre nás, žilinský Belko chytil o jednu penaltu viac a zabezpečil tak Žiline postup do ďalšieho kola Slovnaft Cupu. 


Napriek smolnému záveru a pre nás nepriaznivému výsledku, zanechali Železiari v pohárovom stretnutí  proti fortunaligistovi  veľmi dobrý dojem. „Aj napriek prehre hodnotím naše pohárové vystúpenie za vydarené. Ukázali sme, že máme kvalitný tím, ktorý sa môže vyrovnať aj popredným tímom z Fortuna ligy. Nakoniec sa však šťastie priklonilo viac k Žiline, no pevne verím, že v lige budeme mať viac šťastia ako súperi,“ začal hodnotenie pohárového stretnutia Adam Pajer.  V stretnutí sme si vypracovali viac šancí ako náš súper, no o osude stretnutia rozhodol až penaltový rozstrel, v ktorom sme mohli až dvakrát rozhodnúť my, no napokon sa radovali zverenci Pavla Staňa. „Penalty sú vždy lotéria. Niekedy premeníte všetky, inokedy niekto zlyhá. Je to pre nás veľká škoda, že sa nám zápas nepodarilo dotiahnuť do víťazného konca. Taký je však futbal. Raz to vyjde, inokedy nie. Nás však môže tešiť fakt, že sme si v stretnutí vypracovali viac šancí ako súper, ktorému sme toho veľa nedovolili. Navyše si myslím, že aj herne sme na tom boli lepšie ako náš súper,“ pochválil výkon mužstva 25 –ročný český stopér, ktorý sa po nepríjemnej zlomenine tvárových kostí dostáva do veľmi dobrej formy. 


Pre našich chlapcov to bude v sobotu povinná jazda proti poslednému celku tabuľky, no na druhej strane to bude hneď tretí zápas v priebehu šiestich dní. „Určite budeme mať ešte v nohách pohárové stretnutie, no myslím si, že v deň zápasu budeme na 100% pripravení podať maximálny výkon,“  nepripúšťa si únavu z náročného programu Adam, ktorý nám na záver prezradil čo očakáva od mužstva, v ktorom pred príchodom do nášho klubu pôsobil: „Očakávam typický zápas proti tímu, ktorý je na konci tabuľky. Súper sa bude snažiť s nami držať krok, bude bojovať, no myslím si, že kvalita je jednoznačne na našej strane. Ak využijeme naše silné stránky, tak tento zápas zvládneme,“  uzavrel pred zápasový rozhovor Adam Pajer.


Posledné dve ligové stretnutia dokázali  ovládnuť naši chlapci. V sobotu o 16:00 v Zelpo aréne budeme dúfať, že Železiari nadviažu na výkony z posledných zápasov a pripíšu si do tabuľky povinné tri body. Stretnutie si budete môcť  pozrieť  prostredníctvom klubového Youtube kanálu.