Nad sily nám bol aj ďalší účastník Európskej ligy: „Víťazstvo Slovana je zaslúžené“

Náročný žreb úvodných kôl nás v druhom kole poslal na bratislavské Pasienky, ktoré sú dočasným domovom ŠK Slovan Bratislava. Proti kvalitnému tímu sa chceli zverenci trénera Fabuľu vytiahnuť, ale náš súper ukázal vysokú kvalitu a jednoznačne nás prehral výsledkom 3:0 po góloch Božikova a najdrahšieho útočníka ligy Šporara.

Už úvodné minúty ukázali kto bude na trávniku favoritom. Dominanciu „belasých“ ilustroval hneď v prvej minúte Čavrić, ktorého ešte obrana Podbrezovej zastavila a následne tvrdo pálil Moha, ktorého strela len obtrela bočnú sieť. V piatej minúte sa ujali vedia domáci, keď na Holmanov center najvyššie vyskočil kapitán Božikov a poslal Slovan do vedenia. Práve tento moment sa ukázal ako zlomový, čo potvrdil aj stredopoliar Michal Breznanik: „Do zápasu sme išli s dobrou obranou, vedeli sme, že Slovan má dobré mužstvo a chceli sme hrať na brejky. Bohužiaľ sme nepodržali loptu ako sme chceli a dostali sme rýchly gól, čo nás položilo.“ Gól do našej siete ešte viac povzbudil „belasých“, ktorí po vlažnom výkone v Európskej lige proti maltskému Balzan FC urobili len dve zmeny v základnej zostave. Slovan hru kontroloval a pre hráčov Podbrezovej bolo veľmi náročné presadiť sa, keď po zisku lopty dochádzalo ihneď k aktívnemu dostupovaniu a tlaku na loptu. V 16. minúte prvýkrát pohrozili aj „Železiari“, keď Leškov priamy kop bol na dvakrát zblokovaný na rohový kop. Tento okamih bol na dlho jediným ohrozením Šullovej brány a o čosi viac roboty mal na opačnej strane brankár Kuciak. V 32. minúte sa vrútil do pokutového územia nebojácne Čavrić, ktorého v poslednej chvíli zblokoval dočasný kapitán „Železiarov“ Krivák. O tri minúty neskôr sa zaskvel Martin Kuciak, ktorý nádherne vyrazil prudkú strelu Savičevića mieriacu do horného rohu brány. Prvopolčasový výsledok 1:0 pre domáci Slovan bol prijateľným pred začiatkom druhého dejstva.

Vyrovnať mohol v 60. minúte Breznanik, ktorý sa ocitol v našej najnebezpečnejšej situácii stretnutia. Po odrazenej lopte sa oprel do lopty z vyše 25 metrov a len tesne minul brvno Šullovej brány. Práve autor štipľavého projektilu zhrnul zápas a uznal kvalitu nášho súpera: „Slovan hral dobre, má skvelých hráčov a obrovskú kvalitu. Bohužiaľ sme len dvakrát vystrelili, čo je málo a s tým sa nedá vyhrať. Ostáva nám len súperovi pogratulovať.“ O päť minút zhatil nádeje zverencov trénera Fabuľu na bodový zisk slovinský útočník Šporar. Moha sa presadil v súboji proti trojici brániacich hráčov Podbrezovej, kolmou prihrávkou vyslal do samostatného nájazdu najdrahšieho útočníka Fortuna ligy Šporara a ten nezaváhal 2:0. Slovinský útočník sa dokázal presadiť ešte raz, keď sa po spätnej prihrávke Savičevića ocitol na chvíľu nekrytý na hranici pokutového územia, loptu si rýchlo spracoval a presnou strelou k ľavej žrdi uzavrel skóre stretnutia na 3:0 pre domáci Slovan. Bohužiaľ zápas rozhodla hneď piata minúta a prvý gól, ktorý zmaril náš taktický zámer, čo potvrdil aj trénera Fabuľa na tlačovej konferencii: „Zámer je jedna vec, skutočnosť druhá. Absentovala u nás prechodová fáza, víťazstvo Slovana je zaslúžené. Slovan má kvalitu, ktorá je vyššia ako u našich hráčov.“

Aj napriek snahe ostávajú hráči Podbrezovej po dvoch kolách Fortuna ligy bez bodu, čo môžu napraviť v sobotu, keď na domácom trávniku privítame majstrovský tím – FC Spartak Trnava. Zápas, v ktorom bude pre zverencov trénera Fabuľu motiváciou zdolať úradujúceho majstra ligy, sa začína o 19:00 hod. v Zelpo Aréne a už v tejto chvíli Vás srdečne pozývame na toto stretnutie! Dokážme spolu opäť zaplniť tribúny a spoločne zvládnuť náročný herný test proti účastníkovi predkôl slávnej Ligy majstrov!