Návrat k výhre nad Púchovom

Po dvoch remízach z ihrísk súperov, čakal v sobotu od 16:30 na našich chlapcov súboj v domácej Zelpo Aréne, proti  hráčom Púchova. Oproti poslednému stretnutiu na pôde Trebišova musel Mikuláš Radványi  urobiť v zostave dve vynútené zmeny. Pre červenú kartu nemohol nastúpiť  do stretnutia Miky Bakaľa a pre svalové zranenie chýbal aj Peter Kováčik. Naopak, po treste za karty sa do zostavy vrátil skúsený Vlado Kukoľ a v základnej zostave sa objavila dvojica Jozef Špyrka – Samuel Ďatko.

Na konci úvodnej päťminútovky prišla prvá veľká šanca Železiarov. Priamy kop Galčíka neudržal hosťujúci brankár v náručí, no z následnej dorážky sme nemierili presne. V 10. minúte po rohovom kope vyskočil najvyššie Pavúk, hlavou nemieril presne. V 26. minúte sa v dobrej streleckej pozícií ocitol Paraj, jeho pokus ale hosťujúca obrana zablokovala. V 29. minúte to z diaľky vyskúšal hosťujúci Rypák, jeho strela opečiatkovala spojnicu Ludhovej brány. V 37. minúte sme spálili veľkú šancu, keď  Pavúkovu hlavičku jemne tečoval Godál do tyče Strelčíkovej brány. V 39. minúte to už našim chlapcom vyšlo, keď sa po rohovom kope presadil dôrazný Paraj – 1:0. Do kabín sme tak odchádzali s jednogólovým vedením.  Úvod druhého polčasu vyšiel našim chlapcom výborne. Po piatich minútach zvýšil naše vedenie Pavúk, keď na dvakrát prekonal brankára hostí.  V 57. minúte to už bolo o tri góly, keď sa po rohovom kope presadil Godál – 3:0. V 74. minúte sa prvýkrát v stretnutí presadili hostia. Krčula si výborne nabehol na presný pas, obišiel Ludhu a znížil – 3:1. V 83. minúte hostia strelili aj druhý gól, keď sa v pokutovom území  najlepšie zorientoval Pilný a znížil na rozdiel jedného gólu – 3:2. V 86. minúte dodal pokoj do našich radov Grendel, ktorý krásnym priamym kopom zvýšil naše vedenie – 4:2. Gól Erika Grendela dal bodku za stretnutím v Zelpo Aréne, ktoré naši chlapci zvládli a pripísali si na svoje konto dôležité víťazstvo.

Povedali po zápase

Mikuláš Radványi:

„Do zápasu sme vstúpili dobre. Súpera sme prvých 20 minút do ničoho nepustili. Na druhej strane sme si vypracovali 2-3 vyložené šance, ktoré sme však nepremenili. Súper postupne hru vyrovnal, nastrelil aj konštrukciu brány. My sme potom hrozili najmä po štandardných situáciach. Dano Pavúk nastrelil žrď, ale našťastie Renému Parajovi sa podarilo skórovať. Cez polčas sme si povedali, že chceme hrať naďalej aktívne, útočne. Podarilo sa nám zvýšiť už na 3:0 a vyzeralo to tak, že to už v pokoji dohráme. Urobili sme však dve chyby, ktoré súper dokázal potrestať a zdramatizoval tak stretnutie. Našťastie Erik Grendel strelil krásny gól a potvrdil naše zaslúžené víťazstvo. Očakával som náročný zápas, pretože Púchov má solídne druholigové mužstvo, čo aj dnes potvrdil. Myslím si však, že kvalita bola na našej strane a zaslúžene sme získali veľmi dôležité tri body.“

Po dvoch remízach na ihriskách súperov dokázali Železiari naplno bodovať v domácej Zelpo aréne a ostali tak v kontakte s čelom ligovej tabuľky.  V základnej zostave sa oproti zápasu s Trebišovom objavila aj dvojica Špyrka – Ďatko a my sme sa so spomínanou dvojicou vrátili k nášmu poslednému ligovému vystúpeniu. „ Z pohľadu výsledku sme náš cieľ splnili. Získali sme tri body a to je najdôležitejšie. Čo sa týka výkonu, tak všetci sme išli naplno. Už v prvom polčase sme po šanciach mohli vyhrávať väčším rozdielom aj napriek tomu, že Púchovčania nastrelili žrď. Druhý polčas to už bolo viac otvorené, o čom svedčia aj strelené góly,“  zhodnotil stretnutie Jozef Špyrka a svoje hodnotenie pridal aj Samuel Ďatko: „Myslím si, že na súpera sme sa veľmi dobre pripravili. Púchov hrozil predovšetkým z rýchlych protiútokov , no nato sme sa pripravovali. Už v prvom polčase sme dominovali, vypracovali si množstvo šancí a súpera sme až na tú strelu do žrde k ničomu nepustili. Do druhého polčasu sme išli s tým, že chceme streliť čo najrýchlejšie aj druhý gól. Podarilo sa nám to a navyše sme zakrátko pridali aj tretí zásah. Z jasného zápasu však bola na chvíľu dráma, keď súper dokázal znížiť na rozdiel jedného gólu. My sme v tejto fáze ľahko strácali jednoduché lopty a neboli sme takí aktívni ako v prvom polčase. Našťastie sme v závere vďaka Erikovi Grendelovi poistili naše víťazstvo a zaslúžene zvíťazili.“  pridal svoje hodnotenie zápasu Samuel Ďatko.

Obaja hráči sa v stretnutí proti Púchovu vrátili do základnej zostavy, po troch stretnutiach, v ktorých nastúpili len z lavičky. Nás zaujímalo, ako sa na ihrisku cítil Samuel, ktorý v posledných stretnutiach nastupoval z kraja ihriska? „Som veľmi rád, že som sa opäť ocitol v základnej zostave, keďže proti Popradu a Mikulášu som do stretnutí vôbec nenastúpil. Zdravo som sa nahneval a myslím si, že už v Trebišove sa mi podarilo dobre naskočiť do stretnutia. Myslím si, že aj proti Púchovu to bol z mojej strany dobrý výkon a dúfam, že  moje výkony pôjdu už len hore. Na ihrisku sa cítim stále lepšie a lepšie, takže dúfam, že zostanem zdravý a budem sa zlepšovať,“  zaželal si do ďalšieho obdobia stále len 19-ročný odchovanec nášho klubu.  Po výhre nad Púchovom živia naši chlapci stále reálnu šancu na vrchné priečky druholigovej tabuľky. Do karát zahrala Železiarom aj remíza druhého Liptovského Mikuláša na pôde žilinskej juniorky. „Určite to vnímame a sledujeme aj tieto výsledky. My máme pod kontrolou iba naše zápasy a všetky chceme vyhrať. Ostatné veci nevieme ovplyvniť, ale všetci veríme a dúfame , že sa nám podarí skončiť na prvých dvoch priečkach tabuľky,“  zakončil naše rozprávanie 21-ročný Jozef Špyrka, ktorý vinou zranenia odohral v doterajšom priebehu sezóny iba šesť súťažných stretnutí s bilanciou dva góly a jedna asistencia.

Najbližšie sa Železiari predstavia až 8. mája, kedy v Zelpo Aréne privítame súpera z metropoly východu – FC Košice.