Návrat k zápasu so Šamorínom

V 12. kole II. futbalovej ligy privítali Železiari na domácom ihrisku FC ŠTK 1914 Šamorín. Po nevydarenom zápase v Žiline sa chceli naši chlapci opäť vrátiť na víťaznú vlnu.

Zápas sa začal z ostra. Hostia pohrozili hneď v 15. sekunde, no s ľahkou strelou Leginusa nemal Macej najmenšie problémy.  V 8 minúte strieľal nepríjemne z vnútra 16-ky Rymarenko, bránu však netrafil. O pár sekúnd nato to aktívni hostia skúšali opäť, Neméthova strela však bola veľmi nepresná. V 12. minúte sa prvý krát pripomenuli domáci. Na pravej strane sa výborne individuálne presadil Trapanovski, centrom našiel Šulca, ktorého zakončenie hosťujúca obrana zblokovala. V 20. minúte skúšal Pribula v pokutovom území nájsť prihrávkou Šulca, obrana hostí ale tento pokus zblokovala na roh. V 31. minúte prišla obrovská šanca domácich. Peknú prihrávku Pribulu si v pokutovom území spracoval Trapanovski ,no proti jeho strele sa vyznamenal Slančík.  V 43. minúte nebezpečne vypálil Špyrka a len tesne minul pravú tyč.  V prvom polčase tak 365 divákov  v Zelpo Aréne gól nevidelo. Rozhodujúci okamih stretnutia prišiel až v 70. minúte. Domáci sa  konečne dočkali vytúženého gólu, keď si výbornú prihrávku Pribulu spracoval Trapanovski do jazdy a zoči-voči Slančíkovi nezaváhal. V 90. minúte ešte prišla obrovská šanca hostí no Patrik Macej predviedol zákrok zápasu, keď hlavičku hosťujúceho obrancu fantasticky vyrazil z bránkovej čiary. Železiari tak zvládli ďalší ťažký domáci zápas a pripísali si na svoje konto cenné tri body.

Jednou z ústredných postáv zápasu bol z 32-kou na drese Kristijan Trapanovski. Počas celého zápasu hýril aktivitou, snažil sa individuálne prekonávať súperovu obranu. „Zápas so Šamorínom bol veľmi náročný. Trvalo nám 70 minút, kým sme otvorili skóre. Myslím si, že sú to veľmi dôležité 3 body, ktoré sa však nerodili ľahko.“  O osude stretnutia rozhodla situácia zo 70. minúty. Práve Trapa, ako znie jeho prezývka, si šikovne narazil loptu s Pribulom a zoči-voči hosťujúcemu brankárovi Slančíkovi nezaváhal. „Zápas so Žilinou nám nevyšiel ani herne ani výsledkovo. Chceli sme to doma odčiniť a som rád, že som to bol práve ja, kto rozhodol. Môj gól bol výsledkom práce celého mužstva, skvele mi to posunul Maťo Pribula a nakoniec moja strela skončila v sieti,“  opísal svoje pocity z gólu rodák zo severného Macedónska, z mesta Bitola. Pre Kristijana to bol prvý gól v našom drese a po zápase neskrýval nadšenie: „Samozrejme, že som veľmi šťastný. Môj prvý gól. Dúfam, že sa mi v našom drese ešte podarí pridať veľa gólov a pomôžem klubu dostať sa späť do prvej ligy,“  praje si stále len 20 ročný reprezentant   Vraví sa, že prvý gól je nielen najkrajší, ale aj najdrahší. Bude to platiť aj v tomto prípade? „Samozrejme, že s tým súhlasím. Prvý gól ma bude určite niečo stáť. Ale rád to zaplatím, pretože to bol  môj prvý gól v podbrezovských farbách. Bol  to veľmi krásny a špeciálny moment,“ zakončil svoje rozprávanie večne usmiaty mladík.