„Nemôžeme byť spokojní , keďže sme nevyhrali,“ hovorí po zápase Matej Oravec

Po dvoch zápasoch na ihriskách súperov nastúpili v sobotu „železiari“ proti Spartaku Trnava s jasným cieľom, zabodovať naplno a výrazne si pomôcť v náročnom boji o udržanie sa vo Fortuna lige. Konečný výsledok 0:0 nie je zaujímavým pre fanúšikov, ale na trávniku v Zelpo Aréne sa aj napriek gólovým suchotám odohrával veľmi zaujímavý a náročný zápas, s čím súhlasil aj náš obrancu Matej Oravec: „Bol to ťažký zápas, ťažký terén, veľa sa bojovalo. Zápasy proti Trnave, aj keď som hrával v ich drese a aj teraz za Podbrezovú, sú vždy ťažké.“

Prvý polčas ale naznačil, že aj napriek obavám môže dopadnúť v prospech „železiarov“. Na ihrisku dominovali jednoznačne hráči Podbrezovej, čo dokazuje aj štatistika držanie lopty v prvom dejstve (63% : 37%). Úvodný strelecký pokus na domácej strane zaznamenal aktívny Špyrka, no jeho strelu k žrdi vyrazil pozorný brankár Bolek. Z následného rohového kopu bol blízko ku gólu Obročník, keď prudký center Hlohovského našiel hlavu pravého obrancu Podbrezovej a za brankárom hostí zazvonila žrď. V 29. minúte sa presadil Hlohovský, ale jeho strela chýbala väčšia presnosť. Päť minút pred záverečným hvizdom pálil z uhla na prvú žrď Špyrka, ale Bolek bol pozorný. Tesne pred polčasom pohrozili aj hostia, útočník Yilmaz z dvadsiatich metrov minul bránu Vantrubu. Dominantný prvý polčas z našej strany gól nepriniesol, k väčšej spokojnosti chýbal len gól, čo potvrdil aj tréner Veselý: „Z našej strany to boli dva rozdielne polčasy. Prvý polčas znesie z našej strany prísnejšie kritériá, vypracovali sme si šance, trafili sme žrď, bohužiaľ sme neskórovali. Trnava začala po hodine hry dominovať, mala príležitosti, v závere nás našťastie podržal brankár.“

Spomínaný druhý, rozdielny polčas sme nezačali zle. V 51. minúte sa po dobrom nabehnutí dostal do pokutového územia dravo obranca Mojžiš, ale v poslednej chvíli pred brankárom Bolekom volil prihrávku pred prázdnu bránu, ktorú obrana hostí zblokovala. O chvíľu nato, po prízemnom centri Obročníka chýbal Wiezikovi k zakončeniu jeden krok. Posledných tridsať minút prevzali iniciatívu hostia. V 63. minúte si na kolmú prihrávku nášho bývalého obrancu nabehol Yilmaz a prudkou strelou na prvú žrď preveril Vantrubu, ktorý si pripísal dôležitý zákrok. Následný roh našiel hlavu obrancu Abenu, no reflexívne zasiahol opäť spoľahlivý Vantruba. O dve minúty sa presadil v strede pokutového územia Yilmaz a jeho prihrávku do vyloženej šance pre Markoskiho zachytil v poslednej chvíli Oravec. Pri kľúčovom zásahu využil mladý obranca aj skúsenosti z bývalého pôsobiska: „Kubiho (pozn. Yilmaza) poznám a viem, že nepatrí medzi sebcov. Videl som tam nabiehať jeho spoluhráča, tak som skúsil prečítať tu prihrávku a našťastie sa to podarilo a nedostali sme gól. S chalanmi, ktorých som poznal, som pár slov prehodil, ale obidva tímy sa snažili sústrediť na zápas.“  Zápas sa lámal v záverečnej päťminútovke. Najskôr sa šťastne lopta odrazila do behu Olatunjimu, no toho v poslednej chvíli zblokoval Janečka. V poslednej minúte nadstaveného času sa po centri Lovata ocitol nekrytý v našom pokutovom území kapitán Trnavy Grendel, no jeho volej bravúrne vyrazil brankár Vantruba a uhájil pre Podbrezovú aspoň bod do tabuľky Fortuna ligy. Práve brankár Vantruba bol pasovaný opäť za jedného z kľúčových mužov Podbrezovej, a ako videl zápas náš brankár? „Pre nás sú teraz už všetky zápasy šesťbodové. Potrebovali sme bodovať, ale škoda, že sa nám to nepodarilo naplno. Ale po priebehu sme nakoniec spokojný aj s bodom.“ Svoje pocity zo zápasu dopĺňa aj ďalší bývalý hráč Trnavy Matej Oravec: „Pocity sú zmiešané. Do zápasu sme išli s cieľom vyhrať a odlepiť sa od nebezpečných vôd, aj keď si myslím, že v boji o záchranu sú namočené viaceré tímy. Nemôžeme byť spokojní , keďže sme nevyhrali.“

„Trnava je stále kvalitné mužstvo a nie je ľahké sa proti ním presadiť. Robili sme, čo sme mohli. V zápase sme sa snažili vydať zo seba maximum, aby sme víťazstvo priklonili na našu stranu. Nepodarilo sa to. Zamotáva sa to, stále viac a viac. Samozrejme, nie sme z toho veľmi nadšení, ale ideme ďalej. Máme doma Trenčín a budeme cez týždeň robiť všetko preto, aby sme sa pripravili tak, aby sme Trenčín porazili. Každý zápas je iný a v každom zápase treba ísť za víťazstvom a my sme išli aj dnes. Nepodarilo sa to. Čo dodať, ideme ďalej, bojujeme. Musíme nazbierať hlavne mentálne sily, aby sme nepodľahli nejakému tlaku a budeme robiť všetko preto, aby sme zvíťazili v ďalšom zápase,“ zhodnotil náročnú situáciu najskúsenejší hráč v našom drese a kapitán Miroslav Viazanko. Šancu bodovať naplno budeme mať už v sobotu opäť na domácom ihrisku, keď privítame AS Trenčín, s ktorým sme na jeseň na domácom ihrisku zvíťazili po dvoch góloch Dávida Leška 2:0.