Nepozeráme na zostavu Slovana, chceme hrať svoju hru!

Po dôležitom prvom kroku v podobe víťazstva nad FC Petržalka 2:1. Čaká Železiarov už túto nedeľu 28.2.2021 o 10:30 v 18.kole 2.Ligy ďalší súper z hlavného mesta, ŠK Slovan Bratislava U21.  Toto stretnutie povedie v pozícii hlavného rozhodcu Pavol Greško a na čiarach mu budú asistovať Dušan Hrčka a Simeon Vass.

Náš najbližší súper, ŠK Slovan Bratislava U21 prichádza počas zimnej prestávky s novou víziou. Celý projekt bude mať pod palcom Vladimír Gála, ktorý na lavičke juniorky vystriedal Stanislava Moravca. “Zámerom je umožniť našim dorastencom získavať skúsenosti a uplatniť sa v mužskom futbale,“ vyhlásil športový riaditeľ klubu Richard Trutz.

V aktuálnej tabuľke sa nachádza Slovan na 14. priečke so ziskom 9 bodov za 3 výhry a 13 prehier. 

Do boja o záchranu sa belasá 21 pustila vo veľkom štýle. V prvých dvoch zápasoch si počínala podľa očakávania prekvapivo dobre. V prvom kole posilnená o hráčov z A-mužstva porazila lídra 2.ligy. 

Favorizovanej Banskej Bystrici sa v zápase podarilo najskôr vyrovnať na 1:1, následne aj otočiť nepriaznivý výsledok a od 60’ dokonca vyhrávať v zápase 3:2.  No konečné slovo mala dvojica Ozbolt a Lovat, ktorým sa podarilo skórovať v závere zápasu a upraviť tak výsledok na konečných 4:3 v prospech belasých.

Druhý zápas už bol o niečom inom v pozmenenej zostave sa mladíkom z hlavného mesta podarilo vyhrať najtesnejším rozdielom 0:1 u tretieho celku tabuľky v Skalici.

“Ukázali sme, že aj chalani z nášho mládežníckeho projektu majú kvalitu, a že sa s nimi dá pracovať a stavať na nich. Čaká nás však ešte veľa tvrdej práce, už o týždeň nás doma čaká silná Podbrezová,“ uzavrel asistent trénera Ivan Minčič. Hlavný tréner Vladimír Gála si musí na druholigovú premiéru na lavičke Slovana ešte počkať. Po pozitívnom teste na ochorenie Covid-19 musel zostať počas oboch zápasoch v karanténe. 

Bilancia v zimnej príprave

ŠK Slovan Bratislava U21 – MŠK Púchov 6:1

ŠK Slovan Bratislava U21 – SK Líšeň 1:5

FC ŠTK 1914 Šamorín – ŠK Slovan Bratislava U21 2:1

ŠK Slovan Bratislava U21 – FC Petržalka 1:1

V našom tábore panuje dobrá nálada, po prvom jarnom kole sme zdolali FC Petržalku. Aj napriek dominantnému výkonu, to bola nakoniec dráma až do konca. Z psychologického hľadiska bolo toto víťazstvo dôležité? “Po dlhej zimnej pauze bolo veľmi podstatné, že sme zvíťazili. Aj keď všetci vieme, že to nebolo jednoduché, výsledok mohol byť jednoznačnejší, ale dôležité sú tri body“ Zhodnotil náš obranca Vladimír Kukoľ, ktorý svojím výkonom presvedčil aj odborníkov a dostal sa spolu s Borisom Godálom a Rolandom Galčíkom do zostavy kola. 

“Samozrejme, že niečo také poteší, ale vôbec som to nečakal. Obaja chalani si to zaslúžia, pretože Boris je naším veliteľom v defenzíve a Rolo zase motá nohy a hlavy súperom v ofenzíve, svoj výkon hodnotiť nebudem, ale to že som sa ocitol v zostave kola si veľmi vážim.“ Skromne dodal Kukoľ. Na otázku, aký zápas môžme očakávať v nedeľu proti Slovanu U21, Vlado odpovedal, “Nič ľahké nás tam nečaká. Ich zostava môže byť rôzna, ale myslím si, že to bude otvorená partia. Do každého zápasu ideme s tým, že ho chceme vyhrať. V nedeľu to nebude inak a pre víťazstvo spravíme všetko! 

Pre viac informácií o tomto zápase, sledujte klubové profily na sociálnych sieťach Facebook a instagram.