Noví hráči v kádri A – mužstva

Ďalšími hráčmi, ktorí pribudli počas zimnej prestávky do hráčskeho kádra „Železiarov“ sú traja mladíci reprezentujúci Slovensko do 19 rokov. Z AS Trenčín prišli brankár Samuel Vavrúš a stredopoliar Jakub Sedláček, ktorých doplnil ďalší ofenzívny hráč Viktor Jedinák z FK Senica. Prinášame Vám profily všetkých troch talentovaných mladíkov.

Samuel Vavrúš – je stále len osemnásťročný (nar. 13.4.1998) 185 cm vysoký brankár, ktorý začal svoju futbalovú kariéru v FKS Nemšová, z ktorej v žiackych kategóriách hosťoval v Dubnici nad Váhom. Jeho brankársky potenciál už v mladom veku zaujal trénerov AS Trenčín, ktorý siahli po mladom brankárovi a od leta 2012 pôsobil Samuel na Sihoti. Postupne sa vypracoval na jasnú brankársku jednotku vo svojej vekovej kategórii a prepracoval sa aj do mládežníckych reprezentačných výberov. S reprezentáciou do 17 rokov sa prebojoval do druhej fázy kvalifikácie, kde nad sily mladých Slovákov boli len rovesníci z Talianska. Aktuálne je Samuel členom širšieho kádra reprezentácie do 19 rokov, ktorú čakajú počas jarnej časti boje o postup na majstrovstvá Európy v Gruzínsku. Od roku 2016 bol pevným členom majstrovského tímu Martina Ševelu, v ktorom pôsobil v pozícii tretieho brankára a získaval cenné skúsenosti od dvojice Šemrinec a Chovan. Samuel Vavrúš prichádza do tímu Mareka Fabuľu ako tretí brankár adaptujúci sa na mužský futbal s obrovskou perspektívou zabojovať v budúcnosti o post brankárskej jednotky medzi tromi žrďami.

Jakub Sedláček – je druhým hráčom, ktorý prichádza do Podbrezovej z majstrovského AS Trenčín. Osemnásťročný stredopoliar (nar. 9.3.1998) začínal s futbalom v Dolnej Súči, z ktorej v roku 2012 podobne ako brankár Vavrúš prestúpil do AS Trenčín. Kreatívnemu stredopoliarovi netrvalo dlho, aby sa presadil aj v ambicióznom Trenčíne a stal sa jedným zo základných pilierov svojej kategórie. Dobré výkony ho vystrelili aj do reprezentácie Slovenska do 19 rokov, s ktorou aktuálne bojuje o postup na spomínané majstrovská Európy v Gruzínsku. Jakub odohral celé kvalifikačné stretnutie proti Macedónsku a prispel k jasnému víťazstvu 2:0 a potvrdeniu postupu do druhého kvalifikačného kola. V priateľskom zápase proti Čiernej Hore v septembri roku 2016 dokonca skóroval a pomohol k výhre 2:1. Mladý stredopoliar v Trenčíne pôsobil v kategórii staršieho dorastu a v kabíne „Železiarov“ nasáva svoje prvé pocity v profesionálnom futbale po boku hráčov ako Podio, Kuciak či Breznaník. V príprave na jarnú časť Fortuna ligy ho bohužiaľ trápia drobné problémy s chrbtom, ktoré ho brzdia v plnej tréningovej záťaži.

Viktor Jedinák – prichádza do Podbrezovej z FK Senica a rovnako ako jeho rovesníci je reprezentantom Slovenska do 19 rokov. Osemnásťročný futbalista (nar. 8.2.1998) robil svoje prvé futbalové kroky v rodnej Starej Ľubovni a už v mládežníckych kategóriách zaujal trénerov svojim ofenzívnym potenciálom. Posun v jeho hráčskej kariére prišiel v lete roku 2012, keď o jeho služby prejavil záujem FK Senica. Na Záhorí prešiel všetkými dorasteneckými kategóriami, v ktorých pretavil svoj potenciál a stal sa lídrom tímu. Jeho výkony dopomohli k posunu do reprezentačných výberov, v ktorých pôsobí už od kategórie U-16. Čuch na góly dokazuje Viktor aj v medzištátnych stretnutiach, keď napríklad v kvalifikácii na európsky šampionát 19-ročných v Gruzínsku odohral v troch stretnutiach 213 minút a gólom pomohol k výhre 2:0 nad Macedónskom. V FK Senica nakukol aj do A- mužstva dospelých a premiéru vo Fortuna lige si odkrútil 20. mája 2016 v remízovom stretnutí proti Spartaku Myjava, kde odohral posledných päť minút. V jesennej časti Fortuna ligy nastúpil Viktor na tri stretnutia,  v ktorých odohral 82 minút a na svoj prvý gól medzi dospelými stále čaká. Dúfajme, že ten sa mu podarí streliť v našom drese a už v jarnej časti Fortuna ligy.