Nový tréner Vladimír Veselý: „Priestor budú dostávať mladší hráči a budeme pracovať na ich rozvoji.“

Do Podbrezovej ste prišli z Třinca, kde ste pôsobili ako asistent trénera v druhej najvyššej českej futbalovej lige. Môžete sa nám na úvod bližšie predstaviť?

Som odchovanec MŠK Žilina, potom som hral v rôznych kluboch. Na vojne to bola Dukla Trenčín, neskôr DAC Dunajská Streda, Dukla Banská Bystrica, České Budejovice, ŽP Šport Podbrezová a kariéru ako hráč som zakončil v Poľsku, v tretej lige. Potom som plynule prešiel na trénerskú pozíciu v tom klube. Tam som pôsobil od roku 2011 do roku 2013, kedy som prijal ponuku do štruktúr MŠK Žilina, kde som pôsobil päť rokov. Odtiaľ som šiel v lete do Třinca a teraz prišla ponuka z Podbrezovej, takže som neváhal a som tu.

Určite vašim hlavným cieľom momentálne bude záchrana vo Fortuna lige. Aké ďalšie ciele a ambície máte do budúcnosti s mužstvom FK Železiarne Podbrezová?

Chceli by sme zastabilizovať káder, v prvom rade samozrejme zachrániť súťaž a vyhnúť sa bojom o záchranu. A trochu zmeniť systém hry, mení sa trochu aj filozofia klubu, kedy budú dostávať priestor mladší hráči a budeme pracovať na ich rozvoji.

V Podbrezovej ste ako hráč pôsobili päť mesiacov v roku 2006, keď ste tu boli na hosťovaní z Dukly Banská Bystrica. Ako si spomínate na toto obdobie?

Tak mám veľmi príjemné spomienky na toto obdobie, bolo to pod trénerom Jánošom. Niektorí ľudia sú dokonca dodnes tu, napr. masér Jožko Chovanec, takisto hrával tu vtedy už Mišo Breznanik. V tej ére tu bol v tom čase rovnako aj Ďuro Kucka. Podbrezová pre mňa teda nie je úplne neznáme prostredie, akurát vtedy tu ešte nebola umelá tráva, to je asi jediný rozdiel.

Mužstvo má za sebou prvý týždeň prípravy, ako by ste ho zhodnotili? Ako sa vám pozdávajú noví hráči, ktorí prišli na skúšku alebo tí, ktorí prestúpili?

Tak je to vlastne taký prvý zoznamovací týždeň, všetko ukážu až prvé prípravné zápasy. Ale to čo sme si naplánovali, v tom pokračujeme. Našťastie, zatiaľ nemáme v kádri žiadne vážnejšie zranenia. Postupne sa zoznamujeme s hráčmi, aj s tými novými, ktorí sú tu na skúške, tak uvidíme po prípravných zápasoch, kto ostane a kto odíde.

Najbližšie nás čaká dosť prípravných duelov pred jarnou časťou, aký je cieľ v týchto zápasoch?

Tak určite priestor v týchto zápasoch dostanú všetci hráči, pretože v sobotu hráme dvojzápas, potom v utorok máme ďalší zápas, ďalší týždeň opäť dvojzápas s Popradom, takže tam vyťažíme všetkých hráčov. Uvidíme v akom stave sú a akú kvalitu majú noví hráči, ktorí sú tu na skúške, trochu si pozriem aj tých mladších hráčov, takže ja sa na to teším a určite priestor dostanú všetci.

Mgr. Tomáš Kubej