O osude zápasu v Michalovciach rozhodol rýchly gól

Pred reprezentačnou prestávkou končí naša séria bez prehry, keď sme po dobrom výkone a nadpriemernom ligovom stretnutí podľahli Michalovciam na ich pôde 2:0. O zisku troch bodov pre domácich rozhodli Kolesár a Regáli, ktorým sa podarilo prekonať Kuciaka a pre svoj tím zabezpečili prvé víťazstvo v novej sezóny Fortuna ligy. Na strane „Železiarov“ to bola tretia prehra v sezóna znamenajúca pokles v tabuľke na šieste miesto, ktoré vytvára hranicu medzi tímami bojujúcimi o titul a o záchranu v našej lige.

Stretnutie ešte poriadne ani nezačalo a už sa domáci fanúšikovia radovali z gólu. Kolesár si nabehol na prihrávku a krížnou strelou presne k žrdi prekonal bezmocného Kuciaka. Práve tento moment sa ukázal ako kľúčový v celom stretnutí, čo potvrdil po skončení aj tréner Marek Fabuľa: „Videli sme veľmi dobrý futbal. Oba tímy ukázali, že futbal vedia hrať a že liga je vyrovnaná. Rozhodujú v nej detaily a dnes v nich boli lepší domáci hráči. Využili náš lajdácky vstup do zápasu a to rozhodlo. Až po štvrťhodine hry sme sa zbavili akéhosi herného kŕču. Paradoxne sme dnes odohrali asi najlepší zápas vonku, ale bez bodového zisku. Domáci dnes boli efektívni, ďalšie šance nevyužili.“ Spomínané šance na vyrovnanie prišli už v prvom polčase, naše najväčšie mali v prvom dejstve stredný obranca Marek Bartoš a útočník Jakub Wiezik. Prvý menovaný po rohovom kope prehlavičkoval tesne brvno domácej brány a pred koncom prvého polčasu tiesnený poľský útočník mieril len do bočnej siete. Na domácej strane bol aktívny takisto poľský útočník Kurminowski, ale v dvoch dobrých príležitostiach Kuciaka neprekonal.

Druhý polčas pokračovala naša aktivita, ale domáceho brankára Kiru sa nám nepodarilo prekonať. Mikušova strela mierila vedľa a po rýchlom útoku zakončil Wiezik tiesnený obrancom len slabo. Definitívu výsledku dal v 74. minúte striedajúci Regáli, ktorý sa presadil po dorážke Kurminowského strely a rozhodol o prvej výhre v sezóne pre Zemplínčanov. Sklamanie po zápase vyjadril aj debutant v našom drese, stredný obranca Matej Podstavek: „Prišli sme do Michaloviec s cieľom bodovať, no je z toho prehra o dva góly. Škoda, že sme nestrelili gól, mohol to byť zaujímavejší zápas,“ a k svojmu pôsobeniu v našom klube dodáva: Verím, že budem plnohodnotnou náhradou (pozn. za odchádzajúceho Jána Kriváka) a Podbrezovej pomôžem. Chalani ma prijali medzi seba, poznal som prakticky polovicu kádra, takže žiadny problém. V klube panuje rodinné prostredie a priateľská atmosféra.“ Ďalším novicom v našom drese bol Jesse Edge, ktorý sa zároveň stal prvým hráčom z Nového Zélandu hrajúcim vo Fortuna lige. Na pozícii defenzívneho stredopoliara predviedol niekoľko dobrých akcií a určite nesklamal. Po svojom prvom štarte v našej lige povedal: „Najradšej hrám s vášňou a loptou na nohách. Je naozaj zaujímavé, že prepisujem históriu a som tu prvý Novozélanďan. Dúfam, že nesklamem.“

Aj napriek prehre máme na čom stavať. Obaja noví hráči boli prínosom pre „Železiarov“ a počas celého zápasu hráči dokazovali oprávnenosť svojho pôsobenia v našom drese. Ďalšiu šancu uspieť máme už v strede, keď v ďalšom kole Slovnaft Cupu cestujeme na pôdu štvrtoligistu FK Kechnec. Verme, že zvládneme tento duel a pred reprezentačnou pauzou sa opäť naladíme na víťaznú vlnu.