„Očakávam náročný zápas,“ hovorí pred zápasom s Trnavou tréner Veselý

Štvrté kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy prinesie do Zelpo Arény duelov „železiarov“ so stále úradujúcim majstrom FC Spartak Trnava. Sobotných súperov v ligovej tabuľke delí rozdiel len šiestich bodov, preto možno očakávať vyrovnaný zápas, ktorý opäť rozhodnú maličkosti.

Trnava vstúpila do sezóny ako majster, no po základnej časti prevláda sklamanie. Značne pozmenený hráčsky káder bojuje len v skupine o udržanie sa vo Fortuna lige, čo veľmi neteší fanúšikov Spartaka. Aj napriek tomu patrí trnavský Spartak medzi favoritov v dolnej šestke, čo môže dokázať aj v sobotu na trávniku v Zelpo Aréne. Zaujímavé stretnutie čaká na obrancu Matúša Turňu, ktorý po skončení zmluvy v našom klube sa počas zimy upísal Trnave a čaká ho premiéra proti svojim bývalým spoluhráčom. Okrem spomínaného obrancu figurujú v kádri Trnavy aj viaceré známe mená, ktoré sú nositeľmi obrovskej kvality. Za všetkých stojí bývalý slovenský reprezentant David Depetris, obranca Marek Janečka, či skúsený brankár Peter Bolek. Jednoznačným lídrom tímu a zároveň kapitánom je Erik Grendel, ktorý svoju kvalitu dokazoval aj počas jesenného pôsobenia Trnavy v Európskej lige UEFA. Aj preto nečaká na zverencov trénera Vladimíra Veselého jednoduchý zápas, čo cíti aj sám hlavný tréner: „Očakávam náročný zápas. Trnava má svoju kvalitu, je to nevyspytateľné mužstvo, ktoré vie doma zaváhať a na ihrisku súperov vyhrať, ale na zápas sa tešíme!“

Po skoro mesačnej pauze sa teší na domáci zápas každý z členov realizačného tímu, či hráčov. Veď hrať proti majstrovi na domácom ihrisku je stále veľkou motiváciou. Čo je podporené, aj veľkou túžbou konečne bodovať naplno. Po remíze v Senici a prehre v Zlatých Moravciach si „železiari“ mierne skomplikovali svoje tabuľkové postavenie, ale neexistuje dôvod na paniku. Už sobotný zisk troch bodov nás môže posunúť v tabuľke vyššie. Aj preto bola príprava na Trnavu veľmi dôsledná, čo nám opäť priblížil tréner Veselý: „Na Trnavu sme sa zodpovedne pripravovali celý týždeň. Sledovali sme na videu zápasy súpera a rozobrali sme si ho do detailov. Pozreli sme si ich slabé stránky, ako aj silné, načo sme chalanov upozorňovali. Ukázali sme si aj, akým spôsobom môžeme prekonať Trnavu a akým spôsobom im dokážeme streliť gól.“ Práve gólová potencia je momentálne najväčšou slabinou mužstva okolo kapitána Viazanka. Dúfajme, že práve sobotný zápas proti Trnave dokážeme zlomiť strelecké prekliatie a viacerými gólmi v sieti súpera potešia hráči aj fanúšikov, ktorí si nájdu cestu na tribúny Zelpo Arény. K zlepšeniu ofenzívy môže prispieť aj doliečený Michal Breznanik, s ktorým počíta na zápas aj tréner Veselý: „Čo sa týka zdravotného stavu, dlhodobo sú zranení Mikuš, Štefánik, Urbanič a Pastorek. K dispozícii nebude ešte ani mladý Mejri. Ostatní hráči sú zdravotne v poriadku a na zápas je už pripravený aj Michal Breznanik.“ Potešujúca správa na záver, nakoľko skúsenosti bývalého reprezentanta môžu byť jedným z rozhodujúcich elementov zápasu.

Sobotný zápas medzi FK Železiarne Podbrezová a FC Spartak Trnava začína o 17:00 hod. v Zeplo Aréne a aj touto cestou pozývame všetkých fanúšikov, aby si našli cesty na tribúny. K výhre nad majstrom vlaňajšej sezóny budeme potrebovať aj podporu tribún, ktorú doplnia hráči na ihrisku svojim maximálnym výkonom. ŽELEZIAR DO TOHO!


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :     Michal Smolák, Bratislava

Asistent 1 :      Marek Galo, Nitra

Asistent 2 :       Peter Jenčura, Humenné

Náhradný rozhodca :     Michal Čiernik, Prešov

Delegát spravodajca SFZ :     Jaroslav Švarc, Spišská Nová Ves

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :   Ondrej Brendza , Stropkov

 


Vzájomné zápasy :

3.11.2018 FC Spartak Podbrezová 2 : 0
Rada, Čanturišvili
4.8.2018 Podbrezová FC Spartak 1 : 0
Leško
21.10.2017 FC Spartak Podbrezová 2 : 0
Vlasko, vlastný gól
28.7.2017 Podbrezová FC Spartak 1 : 2
Rendla – Egho 2
12.3.2017 Podbrezová FC Spartak 0 : 1
Yilmaz
15.10.2016 FC Spartak Podbrezová 0 : 2
Bernadina, Viazanko
17.7.2016 Podbrezová FC Spartak 1 : 1
Viazanko – També
13.5.2016 Podbrezová FC Spartak 3 : 0
Vajda 2, Rendla
2.3.2016 FC Spartak Podbrezová 0 : 0
22.9.2015 Podbrezová FC Spartak 0 : 2
Schranz, Majtán
26.4.2015 FC Spartak Podbrezová 3 : 1
Kuzma, Sabo, Sládek – Škutka
2.11.2014 Podbrezová FC Spartak 1 : 1
Vaščák – Jendrišek
10.8.2014 FC Spartak Podbrezová 0 : 1
Gal Andrezly

 


Forma FC Spartak :

Vonku Vonku Vonku Doma Doma
P P V P R