Peter Kováčik je druhým najlepším hráčom mesiaca v 2. lige

Peter Kováčik sa stal druhým najlepším hráčom mesiaca v 2. lige.

V hlasovaní fanúšikov získal necelých 40% hlasov. Predbehol ho ale obranca Matúš Malý z FK ŠTK 1914 Šamorín, ktorý dostal 47,5% zo všetkých hlasov. Slovenský reprezentant do 21 rokov zažil veľmi úspešný mesiac, zavŕšil ho víťazstvom v ankete Talent mesiaca, kde vyhral jednoznačne s takmer 50% hlasov.

Nominovaných bolo šesť hráčov, ktorí vyhrali jednotlivé ankety o najlepšieho hráča kola. Nášmu futbalistovi sa to podarilo v 5. kole pri výhre nad Námestovom. Zvyšní nominovaní boli Róbert Polievka z MFK Dukla Banská Bystrica (1. kolo), Matúš Malý z ŠTK Šamorín (2. kolo), Marcus Molvadgaard z FC Košice (3. kolo.), Kristóf Domonkos z KFC Komárno (4. kolo), a Adam Kopas z MŠK Žilina B (6. kolo).

www.druhaliga.sk

„Najvýraznejším talentom úvodu sezóny 2021/2022 II.futbalovej ligy je Peter Kováčik. Pravý obranca FK Železiarne Podbrezová dopomohol svojmu tímu výkonmi v obrane, ale aj výraznou produktivitou v ofenzíve, keď 1 gól zaznamenal, na ďalšie 4 prihral a je držiteľom druhého najvyššieho Instat hodnotenia spomedzi všetkých hráčov 2FL. Svojimi výkonmi si vypýtal aj nomináciu reprezentačnej 21tky, v ktorej nastupuje v základnej zostave,“ píše oficiálny web súťaže www.druhaliga.sk.

Kováčik sa momentálne nachádza v reprezentácii U21, ktorá vstúpila do kvalifikácie o EURO 2023 úspešne, výhrou nad Litvou. Podbrezovský hráč nastúpil v základnej zostave a odohral celé stretnutie. Dnes o 20:30 čaká na „sokolíkov“ duel v Severnom Írsku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *