Peter Kováčik: Pred domácim publikom chceme uspieť

Po dlhej prestávke sa do Podbrezovej  opäť vracia druholigový futbal. V piatok 19.júna to bude presne 106 dní od nášho posledného domáceho ligového stretnutia, v ktorom sme zdolali Skalicu najtesnejším výsledkom 1:0. Železiari v rámci 2.kola skupiny o postup do Fortuna ligy privítajú na domácej pôde ašpiranta na postup do baráže – FK Dubnicu.

Piatkové stretnutie v Zelpo aréne bude stretnutím dvoch tímov, ktoré sa nachádzajú v diametrálne odlišných situáciách. Zatiaľ čo naši chlapci už nemajú reálnu šancu zabojovať o miesta zaručujúce baráž o Fortuna ligu, Dubničania túto šancu stále majú.  Aktuálne sa náš piatkový súper nachádza na 2. priečke tabuľky so ziskom 38 bodov. Na aktuálneho lídra tabuľky, Duklu Banská Bystrica, strácajú Dubničania len jeden bod, pričom majú ešte zápas k dobru.  Keďže zverenci Petra Gergelyho sa už v prebiehajúcej sezóne stretli dvakrát so žilinskou juniorkou, v prvom kole skupiny o postup do Fortuna ligy mali súťažné voľno. Namiesto súťažného zápasu odohrali prípravný zápas práve so žilinskou juniorkou. Gergelovci v ňom zvíťazili po góle Čurika 1:0 a víťazne sa tak naladili na piatkové stretnutie v Zelpo aréne.

Naši chlapci na rozdiel od Dubničanov v prvom kole zavítali k lídrovi tabuľky – Dukle Banská Bystrica. V stredoslovenskom derby videlo 357 divákov veľmi zaujímavé stretnutie s dramatickým koncom. Po góloch Paraja a Krčulu viedli naši chlapci ešte v 90.minúte 0:2. Bystričania v rozmedzí dvoch minút zásluhou Prikryla a Laksíka dokázali zmazať dvojgólové vedenie železiarov a pripísali si na svoje konto veľmi dôležitý bod.  Nás môže mrzieť strata dvojgólového vedenia, no na druhej strane pre veľmi mladé mužstvo to určite bola cenná skúsenosť do ďalších bojov.  Jedným z mladých hráčov v našom tíme je odchovanec Peter Kováčik s ktorým sme sa pred zápasom s Dubnicou zhovárali. Na úvod nás zaujímalo, či ešte dlho po derby zápase premýšľal nad nepodareným záverom. „Ak mám pravdu povedať, tak ani veľmi nie. Snažil som sa to čo najskôr dostať z hlavy. Našťastie pre nás, nám už prakticky nešlo o nič. Na druhej strane určite to zamrzelo, predsa len je to derby, boli sme celý zápas lepším tímom a viedli sme o dva góly.“  V derby zápase sme však ukázali veľmi dobrý výkon, ktorý je povzbudením do ďalších bojov. „Určite áno. Dominovali sme takmer celý zápas. Dokázali sme si vytvoriť aj pár dobrých šancí. Až na tie dva góly a pár štandardných situácií sme hrali spoľahlivo aj v obrane. Verím, že nás tento výkon povzbudí do ďalších zápasov,“  uzavrel hodnotenie posledného zápasu stále len 18 ročný obranca.  Tento piatok nás čaká ďalšia ťažká skúška, čo potvrdzujú aj Petrove slová: „Bude to veľmi náročný zápas. Dubnica má kvalitné, vyvážené mužstvo, v ktorom je mix mladých a skúsených hráčov, ktorí majú svoju kvalitu. Počas celej sezóny podávajú veľmi dobré výkony.“  „Guľa“ ako znie prezývka nášho odchovanca však verí, že doma v Zelpo aréne piatkový zápas zvládneme: „Budeme sa snažiť hrať náš futbal, útočný, rýchly a kombinačný. Verím, že sa nám podarí vytvoriť si dostatok príležitosti na strelenie gólu. Do zápasu ideme s cieľom vyhrať. Verím, že sa nám to pred domácimi divákmi podarí,“  zakončil svoje rozprávanie Peter Kováčik.