Po prehre s FC Spartak Trnava

Na druhý pokus to taktiež nevyšlo. Podbrezová po prehre v Dunajskej Strede nestačila ani na FC Spartak Trnava a doma mu podľahla pomerom 1:2. O všetkom najpodstatnejšom rozhodol ešte v prvom polčase šikovný útočník z Rakúska Marvin Egho.

Podbrezová pri tom nevstúpila do stretnutia zle, aj keď prvú šancu mal Greššák, lenže namieril nad. Následná hlavička Viazanka išla tesne vedľa, prudké zakončenie Dávida Leška z priameho kopu zas pod brvno, avšak mladý Vantruba reflexívne vyrazil na roh. Gól mohol streliť napríklad i stopér Krivák, ktorý však z dobrej pozície svoju hlavičku nasmeroval trestuhodne úplne mimo priestor troch žrdí. Prišli teda trnavské chvíle. Erik Jirka po individuálnej akcii trafil najskôr len tyč, no potom úradoval Egho. Nutno poznamenať, že ku gólom mu pomohli chyby v našich zadných radoch.

Najskôr to bola zle ubránená štandardná situácia. Hlavičku Tótha ešte skvelým zákrokom Martin Kuciak zlikvidoval, no úplne voľný útočník s nigérijským pôvodom dorazil do opustenej brány. Pri druhom góle sa zas zrodila chyba v strede ihriska, rýchly pas vpred dostal Egho a strelou k žrdi poslal Trnavu do dvojgólového vedenia: „Do zápasu sme išli s tým, že chceme vyhrať. Chceli sme súpera zatlačiť. Išli sme s cieľom, dať prvý gól. Prvých dvadsaťpäť alebo tridsať minút sa nám to aj darilo, boli sme aktívni. Vypracovali sme si nejaké šance, mali sme štandardné situácie, hlavičky. Bohužiaľ, po našej chybe pri štandardnej situácii sme inkasovali prvý gól. Druhý zase po chybe v rozohrávke, keď sme mali loptu… Djordjević  prihral v podstate priamo na súpera, okamžite prišiel pas vpred a hrotový útočník sa nemýlil,“ zhodnotil tréner Karol Praženica.

„Prehrali sme domáci zápas, čo je veľmi zlé. Ťažko sa vyhovárať na nejaké veci, ale robíme chyby, ktoré sa nesmú stávať. Pri prvom góle to bola nedohratá štandardka, pri druhom chyba pri rozohrávke. Takéto veci nás zrážajú dole a nepomôžu na psychike mužstva,“ pokračoval kapitán tímu Jaroslav Kostelný.

Do druhého polčasu prišli dve zmeny a hlavne Andrej Rendla predviedol svoju kvalitu. Okamžite po príchode hlavičkoval tesne vedľa. Podbrezová sa zahryzla do súpera, celou silou sa snažili hráči domáceho mužstva znížiť a následne sa pobiť aj minimálne o jeden bod za remízu, to sa nakoniec nepodarilo. Veľký tlak priniesol gól až v 89. minúte. To bolo neskoro. Rendla sa dokázal otočiť na mieste a vystreliť nechytateľne do rohu brány. Na ďalší presný zásah sa však „Železiari“ už nezmohli: „Andy je top útočník našej ligy. Škoda tých zranení, ktoré ho sprevádzali, lebo by tu nebol. Spravil to tak, ako by útočník mal. Keby to prišlo o desať minút skôr, tak by sme z toho vyťažili viac,“ smutne konštatoval Kostelný.

„V druhom polčase sme sa snažili s výsledkom niečo urobiť, prestriedali sme, prišli dvaja noví hráči. Rendla s Kuzmom. Snažili sme sa streliť čím skôr kontaktný gól, podarilo sa to veľmi neskoro. Aj keď sme sa ešte chceli pobiť o vyrovnanie, tak súper taktickou hrou doviedol zápas do víťazného konca. Sme sklamaní, pretože sme si to predstavovali inak. Ak sa ale nevyvarujeme takých hrubých chýb, aké sme urobili, tak veľmi ťažko budeme bodovať a vyhrávať zápasy,“ uvedomoval si kouč Praženica.

 

 

Mužom zápasu z nášho tímu sa jednoznačne stal útočník Andrej Rendla, ktorý priniesol oživenie a hlavne vysokú kvalitu. Nanešťastie zatiaľ na tom nie je po dlhodobom zranení tak, aby odohral plnú dávku deväťdesiatich minút: „Vieme, akú má kvalitu. Bohužiaľ, po tom ťažkom zranení ešte nie je pripravený, aby sme ho nasadili od začiatku. Je to naozaj škoda, pretože my vieme, aký má potenciál. Ešte nie je pripravený, aby vydržal väčšiu minútovú záťaž. Tú kvalitu, ktorú má, dokazuje vždy, keď nastúpi. Možno budeme musieť v ďalších zápasoch rozmýšľať aj v nejakých iných súvislostiach spojených s ním, ale to uvidíme až v priebehu týždňa,“ poznamenal Praženica.

„Je to všetko rozhodnutie trénerov. Ja sa už cítim v pohode, ale ešte to nechcem unáhliť. Dúfam, že v budúcom zápase to bude viac minút,“ doplnil Andy, ktorý nechápe, prečo Podbrezová v tejto sezóne ešte nezvíťazila: „Ťažko povedať v čom je problém. Poctivo sa pripravujeme, v tréningoch ideme naplno, len v tých zápasoch to nejako nejde. Určite na tom musíme do budúceho zápasu popracovať.“

„Určite sme si to nepredstavovali tak, že prehráme prvé dva zápasy. Vedeli sme, že v Dunajskej Strede bude náročný duel, ani pri tomto sme nečakali, že bude ľahký, ale hrali sme doma a to nám velilo bodovať. To sme nesplnili, takže nespokojnosť,“ vyjadril sa Jaroslav Kostelný.

Po dvoch prehrách sa tak už o týždeň v sobotu proti Zemplínu Michalovce môže potvrdiť do tretice všetko dobré: „Pevne verím, že sa tak stane,“ dodal líder mužstva.

 

Matej Kubove