Po týždni opäť proti Senici, môžeme si zabezpečiť záchranu

Prvý zápas so Senicou v nadstavbovej fáze sme zvládli, ale hneď na to nás čaká ďalší s rovnakým protivníkom, tentoraz na pôde súpera, kde si môžeme zabezpečiť istotu udržania sa v súťaži pre nasledujúcu sezónu.

Po dvoch remízových stretnutiach nás minulý víkend doma čakala posledná Senica a povinnosť kázala zvíťaziť. Stretnutie hneď na úvod prinieslo obrovskú šancu, do ktorej sa dostal Tereščenko, avšak zoči-voči Holecovi neuspel. V prvom dejstve následne zaujali dve striedania zo zdravotných príčin. Do kabín sa porúčali domáci Kostelný a hosťujúci Sarpei. Podbrezová mala herne navrch, svedčili o tom aj dve veľké šance v závere polčasu. V tej prvej najskôr pálil do Holeca Leško, vzápätí dorážkami neuspeli Bernadina ani Wiezik. Spomínaný Leško to skúsil aj po centri Sedláčka, opäť si vylámal zuby na Holecovi: „V prvom polčase sme si vypracovali šance, ktoré sme nepremenili. Dúfali sme, že v druhom dejstve sa to zlomí,“ hodnotil Dávid Leško: „Obidve mužstvá boli zo začiatku opatrné. V skupine o záchranu sa hrá o veľa. Obozretnosť bola na mieste,“ tvrdí podbrezovský tvorca hry.

Po zmene strán, v 52. minúte, Kitambala nevyužil obrovskú príležitosť, keď dostal fantastický pas, lenže Kuciak perfektne zasiahol. Potvrdilo sa tak nedáš-dostaneš, nakoľko ešte v tej istej minúte sa Dávid Leško dostal cez dvoch obrancov až pred brankára a strelou po zemi si poradil. Nanešťastie pre nás, skóre bolo z domácej strany priaznivé iba dve minúty. Lynel Darcy Kitambala sa v druhej veľkej príležitosti už presadil, volejom trafil presne. Prešlo necelých dvadsať minút a Endy Opoku Bernadina vrátil vedenie Podbrezovej po tom, ako sa v šestnástke aj napriek presile presadil k strele: „Videl som tú loptu, ktorú predĺžil „Lešo“. Išiel som za ňou do súboja s obrancom. Podarilo sa mi vystreliť a dopadlo to tak, že som dal gól,“ opísal gólovo moment holandský útočník.

O štyri minúty na to bolo ešte veselšie, pretože Holec strelu Wiezika vyrazil priamo do pred ním stojaceho Ranka, ktorý sa postaral o nešťastný vlastný gól. Do tabuľky sme si tak pripísali tri dôležité body: „Súper mal dve vynikajúce šance, jednu sme ustáli a druhú nie. Inak to bolo z našej strany výborné. Futbal mal svoju kvalitu, emóciu, všetko, čo má ponúknuť divákovi. Duel bol nadštandardný. Prvý polčas sme mali excelentný, len škoda, že sme nepremenili aspoň jednu šancu. V druhom sme dali gól potom, čo sme ustáli nebezpečnú príležitosť súpera, no následne po rozohrávke sme hneď inkasovali. Bolo to o obrovskej emócii, takže som rád, že to moji hráči ustáli a verili, že to môžu zvládnuť. Podarilo sa, dali sme dva góly a pre nás toto semifinále ligy majstrov napokon vyhrali,“ zhodnotil stretnutie na tlačovke tréner Marek Fabuľa: „Zápas sme poňali s plnou vážnosťou a od začiatku sme sa snažili ísť tvrdo za víťazstvom. Dokazovali sme to počas celého stretnutia a nakoniec sme to aj zvládli, čiže sme určite šťastní,“ doplnil Leško.

V tabuľke sa momentálne nachádzame na deviatom mieste so ziskom 31 bodov, čo znamená, že v prípade zisku čo i len jedného bodu už ani teoreticky nemôžeme spadnúť na posledné miesto, pretože v hre je ešte pätnásť bodov a rovnaký náskok máme pred poslednou Senicou, našim najbližším súperom. Navyše, pred jedenástym Prešovom sme na tom lepšie o jedenásť bodov. Ak by sme triumfovali a 1. FC Tatran  by nevyhral, nemohli by sme sa dostať už ani na barážovú pozíciu. Matematika je teda jasná, ale na to sa zverenci Mareka Fabuľu rozhodne nepozerajú. Dôležité je víťazstvo v samotnom stretnutí.

FK Senica

Záhoráci sú na poslednom mieste so ziskom šestnástich bodov a začína to byť s nimi veľmi zlé, pretože na jedenásty Prešov strácajú štyri a na desiate Zlaté Moravce až desať bodov, čo je dosť, keďže sa hrá už „len“ o pätnásť bodov. Senica na jar vyhrala iba jeden zápas, práve s nami. V poslednom kole základnej časti o tom v závere rozhodol pokutový kop Podhorina. V nadstavbe remizovala s Prešovom aj Zlatými Moravcami, na Nitru, Michalovce a naposledy na nás nestačila.

 

Matej Kubove


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :   Pavol Chmura

Asistent 1 :   Tomáš Vorel

Asistent 2 :   Milan Štrbo

Delegát spravodajca SFZ :   Štefan Vaľko

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :   Ľubomír Suchý


 

Vzájomné zápasy :

14.4.2018 Podbrezová FK Senica 3 : 1
Leško, Bernadina, vl. gól  – Kitambala
3.3.2018 FK Senica Podbrezová 1 : 0
Podhorin
30.9.2017 Podbrezová FK Senica 1 : 0
Rendla
23.4.2017 FK Senica Podbrezová 1 : 1
Kratochvíl – Polievka
26.11.2016 Podbrezová FK Senica 2 : 0
Podio, Šafranko
20.8.2016 FK Senica Podbrezová 0 : 1
Breznanik
7.5.2016 FK Senica Podbrezová 0 : 1
Rendla
27.2.2016 Podbrezová FK Senica 1 : 0
Podio
19.9.2015 FK Senica Podbrezová 3 : 1
Dolný 2, Klec  –  Vajda
30.5.2015 FK Senica Podbrezová 3 : 0
Kalabiška 2, Pillár
14.3.2015 Podbrezová FK Senica 2 : 1
Nworah, Vaščák  –  Kalabiška
20.9.2014 FK Senica Podbrezová 1 : 1
Pillár  –  M. Pančík

 


Forma FK Senica :

Doma Vonku Vonku Doma Vonku
P R R P P