Po víťazstve nad Michalovcami

Kto by to bol povedal, že Podbrezová bude po úvodných štyroch kolách bez prehry. A to nie hocijakých, veď zhodou náhod zverencov trénera Mareka Fabuľu čakali všetci štyri tímy reprezentujúce Slovensko v predkolách Ligy majstrov i Európskej ligy. Po dvoch remízach so Spartakmi, najskôr trnavským a neskôr aj myjavským, prišli na rad dva najlepšie kluby Fortuna ligy v minulej sezóne. Už víťazstvo nad Slovanom 2:0 bolo veľkolepé, ale tri body z Trenčína zavreli ústa všetkým pochybovačom. Po takýchto výsledkoch sa logicky očakávalo, že v dueli piateho kola proti Zemplínu Michalovce tri body ostanú na Horehroní. Duel sa ale neniesol v tak jednoznačnom duchu, ako mnohí predpokladali. Hostia prišli s veľkým odhodlaním a snahou získať nejaké body pre seba.
Navyše nezačali vôbec zle. Vypracovali si prvú veľkú šancu stretnutia, keď bývalý útočník Podbrezovej Dávid Škutka po centri do šestnástky hlavou opečiatkoval brvno Kuciakovej brány. V prvom polčase to nebola Podbrezová, na akú sme si zvykli v posledných zápasoch, čo potvrdil aj samotný tréner Marek Fabuľa na tlačovej konferencii:

„Prvý polčas sme nehrali dobre. Je to mementom toho, aby sme si všetci uvedomili, že to nebude ľahké. Kto si myslel, že to bude jednoznačné, tak sa mohol presvedčiť, že súper má svoju kvalitu. Bolo to pre nás za ucho, aby sme sa spamätali.“

V druhom dejstve sa všetko otočilo a hra začala mať požadovaný spád. Určite k tomu pomohli aj striedania. Hneď po polčasovej prestávke na ihrisko naskočili čerství Matej Kochan s Pavlom Šafrankom. Oživenie a zlepšený výkon podbrezovských futbalistov bolo jasne vidieť už po pár minútach. Z ofenzívneho tlaku prichádzalo mnoho šancí a aj keď väčšina z nich ostala nevyužitých, väčšina fanúšikov v Zelpo Aréne dúfala, že minimálne jedna sa ujme. Do zakončení sa domáci dostávali hlavne z priamych či rohových kopov. Patrik Vajda hlavou zakončoval veľmi nebezpečne, ale brankár Macej loptu tesne pred bránkovou čiarou udržal. Pri strele tretieho striedajúceho hráča, Michala Breznaníka, mal zas šťastie, pretože exreprezentant priestor troch žrdí minul. Presne trinásť minút pred uplynutím riadnej hracej doby sa konečne mohli diváci v Podbrezovej radostne zodvihnúť zo sedadiel. Po centri z ľavej strany sa presadil prvýkrát v našom drese Ján Krivák:

„Počkal som si na zadnej tyči. Michal Breznaník poslal skvelý center a chvalabohu to brankár nechytil, aj keď si na to siahol a odrazilo sa to do siete,“

opísal moment šťastný strelec víťazného gólu.
Gólová situácia nastala po rohovom kope, ktorý priniesol volej Breznaníka, ten však loptu nedostal cez hradbu tiel a odrazenú loptu na kraj ihriska sám poslal presne na hlavu rodáka z Vranova nad Topľou. Päť minút pred koncom mohol pridať poistku Matej Kochan a pred ním aj Matúš Turňa. Obaja zlyhali na michalovských futbalistoch stojacich tesne pred bránkovou čiarou. Zatiaľ čo pravý obranca po šikovne zahratom priamom kope svojou tvrdou strelou trafil Maceja, záložník Kochan z následnej dorážky trafil len obrancu stojaceho na čiare. Napriek tomu „železiari“ svoje víťazstvo s prehľadom uhájili a za druhopolčasový výkon si ho aj plne zaslúžili.
FO ŽP Šport Podbrezová sa vďaka víťazstvu a zaváhaniu Slovana v Ružomberku dostal už na druhé miesto ligovej tabuľky za suverénnu Žilinu. V kabíne vládne skvelá nálada a fanúšikovia sa tešia, veď toto sme na Horehroní ešte nemali!