Po zápase s MŠK Žilina

Proti majstrovi sme nedokázali preťať negatívnu sériu a tretíkrát po sebe sme bohužiaľ prehrali. MŠK Žilina brala zo Zelpo Areny všetky body po víťazstve 4:2 z pohľadu hostí. Súboj dvoch rozdielnych polčasov rozhodol ten druhý, kedy Martin Kuciak po veľkých chybách v defenzíve inkasoval až tri góly.

Stretnutie pre Podbrezovú začalo veľmi zle, veď už v štvrtej minúte skóroval nepokrytý Miroslav Káčer: „Nemali sme dobrý vstup do zápasu. Bolo to niečo podobné ako na Slovane. Prvýkrát, keď súper prišiel k našej bráne, tak skóroval. Potešiteľné bolo, že sme nedali hlavy dole a snažili sme sa s tým zápasom niečo urobiť,“ povedal tréner Karol Praženica.

O jedenásť minút na to však Andrej Rendla získal pokutový kop a Matúš Mikuš si s ním poradil strelou z jeho pohľadu k pravej žrdi: „Nekopal som prvú penaltu. Vedel som, kde to chcem kopnúť a poslal som to tam, len škoda, že z toho neboli body,“ hovoril po stretnutí strelec Mikuš.

„Železiari“ mali v ďalšom priebehu úvodného dejstva hneď niekoľko dobrých príležitostí, hlavne po štandardných situáciách, na to, aby skóre stretnutia dokonca otočili: „Veľká škoda tohto zápasu, pretože prvý polčas sme boli vyrovnaný súper. Síce sme dostali rýchly gól, ale dokázali sme na neho odpovedať. Za prvý polčas sa nemusíme hanbiť a ak budeme takto pokračovať, tak sa to otočí v nás prospech a bude to dobré,“ verí Matúš Mikuš: „Určite sme neboli v zápase horším mužstvom. Po rýchlom góle, ktorý sme dostali, sme vyrovnali z penalty a prvý polčas sme mali niekoľko sľubných šancí, aby sme pridali druhý gól a zápas otočili. Šance, ktoré nepremeníte, vždy mrzia a to viac, keď potom zápas prehráme a nedotiahneme do bodového zisku,“ pokračuje kapitán Jaroslav Kostelný.

Do druhého dejstva išla Podbrezová napriek nevyužitým príležitostiam s dobrými vyhliadkami, avšak všetko potopili individuálne chyby. Tie prišli pri ďalších troch inkasovaných góloch. MŠK Žilina zrazu ušiel na rozdiel troch presných zásahov: „V druhom polčase nám súper odskočil na dva góly a potom bolo ťažké niečo urobiť. Chlapci však stále išli, snažili sa niečo urobiť, ale tie chyby, ktoré robíme, nás stoja lepšie výsledky. Pri vyrovnanej štatistke striel na bránu, 6:6, dostaneme štyri góly. To nie je pre nás dobrá vizitka. Myslím, že sme mali dosť šancí, ale efektivita bola žalostná. Najviac nás tlačia do zeme chyby, ktoré sa opakujú. Je to nedôraz v šestnástke. Hovorili sme si, že súpera čaká na presingové situácie, v čom je silný. Nechceli sme hrať šírkové prihrávky pred našou šestnástkou a pri štvrtom góle sa to presne stalo. Stopér prihral krajnému obrancovi, prišlo ku presingu a dostali sme gól. Niektorým veciam sa chápe ťažšie, keď hráči vykonajú niečo iné, ako sa dohodneme. Hra smerom dopredu však bola aktívna,“ hovoril na tlačovej konferencii podbrezovský kouč Praženica.

„Ako náhle dal súper druhý gól, tak bola na jeho strane očividná psychická výhoda. Hrali to na jeden dva dotyky, čo pred tým nebolo, ale zrazu hráči Žiliny získali väčšiu istotu. Nás to naopak tlačilo dole. Strašne ťažko sa na to reaguje. Hlavne proti mužstvu, akým je Žilina, ktoré je technicky výborne vybavené,“ pokračuje kouč, ktorý si dva rozdielne polčasy a hlavne opakujúce sa chyby vysvetliť nevedel: „Niekedy je to možno o podcenení situácie. Keď hovoríme o tom štvrtom góle, tak sme si povedali, v čom je súper silný. Snažili sme sa predchádzať tomu, aby nepoužil svoje silné stránky a aj tak to ten hráč odohrá tak, ako by sme nechceli, takže nerozumiem tomu, či na to zabudne, ale naozaj stratí koncentráciu. Neviem pomenovať, prečo to tak je. Neviem…,“ smutne hodnotil Praženica.

„Opäť sa opakujú veci, ktoré nás trápia od začiatku sezóny. Hráčov nedôsledne a nedostatočne bránime. Je to tak, že tí súperi nás každou jednou príležitosťou trestajú. Dostávame veľmi veľa gólov, takže takto to ďalej určite nepôjde. Musíme sa rýchlo z toho oklepať, pretože sa dostaneme do veľkých problémov. Hovoríme si to od začiatku sezóny, ale stále sa nám nejako nedarí napraviť tie chyby,“ posťažoval si kapitán Kostelný.

Martin Válovčan v závere duelu ešte tvrdou ranou znížil na 2:4, ale bolo to veľmi neskoro a aj napriek následnému tlaku sa už so zápasom nepodaril urobiť nič: „Ľuboš Kupčík mi dal dobrú prihrávku, ja som dáko nešpekuloval, ale zakončil a padlo to tam,“ opísal gólový moment jeho autor.

Matúš Mikuš sa napriek nepriaznivým okolnostiam snažil hľadať aj pozitívne veci: „Už to nevrátime, ale budeme si to musieť rozobrať, aby sme začali dávať viacej gólov a aby celé mužstvo lepšie bránilo. Od prvého polčasu sa môžeme odraziť, ale druhý dobrý nebol,“ myslí si útočník, ktorý nastúpil na ľavom krídle: „Už je na čase to zlomiť a začať vyhrávať,“ dodal Jaroslav Kostelný.

 

Matej Kubove