Podbrezová cestuje na pôdu lídra tabuľky, Trnava doma body nepúšťa

Futbalistov FK Železiarne Podbrezová čaká ďalšia náročná fortunaligová skúška, pretože cestujú na
pôdu lídra tabuľky FC Spartak Trnava, ktorý sa vezie na víťaznej vlne, zatiaľ čo naši hráči
v posledných dvoch súťažných vystúpeniach neuspeli.

Klub zo „slovenského Ríma“ sa ako prvý v našej najvyššej súťaži dostal na hranicu tridsiatich bodov,
k čomu mu stačilo dvanásť stretnutí. Zverenci Néstora El Maestra ešte ani raz neremizovali a len
dvakrát prehrali. Porážky prišli po sebe v piatom a šiestom kole. Najskôr v Trnave uspel Slovan
Bratislava, následne sa doma tešil celok MŠK Žilina. Trnavčania však momentálne ťahajú sériu šiestich
výhier v rade, ktorú by radi ešte natiahli. Postupne povyhrávali nad Nitrou, Prešovom, Zlatými
Moravcami, Senicou, Dunajskou Stredou a naposledy aj Michalovcami. Dovedna strelili dvadsaťdva
presných zásahov, čo je štvrtý najvyšší počet a inkasovali iba deväťkrát. Menej gólov dostala len
Nitra. Klub zo západného Slovenska má na čele päťbodový náskok pred rivalom z Bratislavy,
Slovanom. Klubu sa darí aj v Slovnaft Cupe, kde sa dostal medzi najlepších osem. Stalo sa tak po
výhrach nad Družstevníkom Jacovce, Svätým Petrom, Námestovom a naposledy aj Spišskou Novou
Vsou.

Vo Fortuna lige gólovo vyniká mladý záložník Erik Jirka, ktorý dal už päť gólov. O štyri sa postaral
rakúsky útočník Marvin Egho, tri strelil Boris Godál, dva Adam Kadlec. Po jednom prispelo ďalších
sedem futbalistov.

Podbrezovčania sú na tom opačne. Po dvanástich kolách im patrí desiate miesto so ziskom desiatich
bodov za tri výhry, jednu remízu a osem prehier so skóre 10:19. Od príchodu Mareka Fabuľu na
lavičku striedajú „Železiari“ výhry s prehrami. Po troch bodoch s Prešovom prišla prehra v Zlatých
Moravciach, následne opäť víťazstvo so Senicou a naposledy prehra proti Dunajskej Strede: „Prvý
polčas splnil to, čo sme chceli. Mal patričné parametre, ktoré by sme chceli, aby v takýchto ťažkých
a náročných zápasoch boli. Chýbalo mi však trochu väčšie sebavedomie. Urobili sme niekoľko
technických chýb. Žiadalo sa viac presadiť sa smerom dopredu. Prvý polčas bol až na chybu, ktorú
zachránil Kuciak, v poriadku. V druhom polčase to bolo o tom, kto dá prvý gól. Bohužiaľ, po
nekoncentrovanosti pri štandardnej situácii sme inkasovali. Čo bolo pre nás dosť bolestivé, hlavne v
tejto situácii, v akej sa nachádzame, tak to, že po inkasovanom góle bolo cítiť veľký kŕč. Hlavne čo
sa týka finalizácií, pretože rozhodovanie pri finalizácii rozhodlo. Chýbala nám pohotovosť a pokoj,“
hodnotil stretnutie hlavný kormidelník Podbrezovej.

„Myslím, že sa v tomto zápase stretli dva výkonnostne rovnaké družstvá. Presne sme vedeli, čo
Dunajská Streda bude hrať. Prvý polčas, hlavne vstup do zápasu, sme mali výborný. Škoda, že z
nejakých závarov sa nám nepodarilo dať otvárací gól, pretože zápasy takto vyrovnaných súperov
rozhodujú detaily,“ nechal sa počuť brankár Martin Kuciak.

Vzájomné zápasy vo Fortuna lige

Podbrezová získala v týchto zápasoch dokopy dvanásť bodov, Trnava o tri viac. Trikrát sa zrodilo
víťazstvo Podbrezovej, štyri razy vyhral Spartak a v troch prípadoch z toho bola remíza. Najviac gólov
v deviatich spomínaných stretnutiach vsietili Patrik Vajda, Miroslav Viazanko, Andrej Rendla a Marvin