Podbrezová sa predstaví v Michalovciach, s ktorými už v tejto sezóne raz vyhrala

 

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová sa po trinástich kolách nachádzajú na desiatom mieste tabuľky Fortuna ligy a to znamená, že v stretnutí na pôde deviateho mužstva MFK Zemplín Michalovce pôjde o veľa. V prípade víťazstva môžeme súpera predskočiť, pri opačnom scenári nám zas môže ujsť na rozdiel štyroch bodov.

Zverenci Mareka Fabuľu od jeho príchodu na lavičku predvádzajú dobré výkony, ktorým však chýba lepšia efektivita, pretože počas týchto piatich duelov sa presadili iba trikrát. Dva razy v domácom súboji s Prešovom a raz proti Senici, taktiež pri výhre. Naposledy „Železiari“ nastúpili v City Arene proti Spartaku Trnava, kde „Bíli andeli“ zvíťazili 2:0 a upevnili si vedúce postavenie v tabuľke už na osembodový rozdiel pre druhým Slovanom Bratislava: „Aj keď to výsledkovo to v tomto prípade nedopadlo pre nás vôbec dobre, som spokojný s tým, čo sme predviedli. Boli sme veľmi dobre organizovaní. Proti prvému mužstvu našej ligy sme dokázali hrať viac ako vyrovnanú partiu. Nebyť druhého gólu, ktorý svojim spôsobom ukončil duel, verím, že by to dopadlo oveľa lepšie. Na chalanov som pyšný. Verím, že na podobných výkonoch vieme stavať a posúvať. Síce to tak nevyzerá, ale ideme stále dopredu. Takéto výkony sú toho dôkazom. Chalani majú perspektívu, verím, že sa v budúcnosti dočkáme víťazstiev. Výsledok tomu nezodpovedá, ale výkon bol z našej strany veľmi dobrý,“ hodnotil duel hlavný tréner FK Železiarne Podbrezová Marek Fabuľa, ktorý po svojom opätovnom príchode na lavičku zaznamenal tretiu prehru. Zároveň však má na konte aj dve víťazstvá. Celkové skóre z týchto piatich duelov je negatívne, 3:5. Gólovo sa presadili Lazar Djordjević, Endy Bernadina a Andrej Rendla.

Duel s Michalovcami bude veľmi dôležitý z pohľadu tabuľkového postavenia. Naši chlapci aktuálne s desiatimi bodmi strácajú na sobotného súpera jeden. Ôsme Zlaté Moravce majú už bodíkov devätnásť, takže naháňačka za nimi bude veľmi náročná. Navyše, jedno miesto pod nami čaká Tatran Prešov, ktorý má bodov osem. V štrnástom kole sa predstaví na pôde Nitry.

Náš súper sa momentálne nachádza vo fáze, kedy preťal negatívnu sériu, nakoľko prehral štyri za sebou hrané duely so Slovanom Bratislava, Dunajskou Stredou, Žilinou a Trnavou. Naposledy sa na Zemplíne zrodila bezgólová remíza s FC Nitra. Zverenci Antona Šoltísa doposiaľ trikrát vyhrali, v dvoch prípadoch remizovali a prehrali osem stretnutí. O jedno menej, než my. Najviac gólov strelila dvojica Martin Koscelník a Ghančan Sadam Sulley, po tri. Dva pridal Igor Žofčák, po jednom Petr Kavka s Milanom Šimčákom. To dokopy činí súčet desať, presne taký istý, aký majú aj Podbrezovčania. Michalovce však inkasovali sedemnásťkrát, my v dvadsaťjeden prípadoch.

Navyše, Michalovčania sa určite budú chcieť revanšovať za prehru v prvom tohtosezónnom meraní síl proti Podbrezovej. V Zelpo Arene počas tretieho kola najtesnejšiu výhru vystrelil srbský obranca Lazar Djordjević exportnou ďalekonosnou strelou z diaľky, ktorý zapadla nechytateľne do rohu svätyne poľského gólmana Bieszczada: „Toto bol prvý gól v mojej kariére, takže si ho budem veľmi dlho pamätať. Dúfam, že sa zas zopakuje. Neverím tomu, ale teším sa, že takáto strela rozhodla zápas. Som za to veľmi rád. Hneď, ako som kopol do lopty, tak som vedel, že to skončí v sieti a brankár nebude mať šancu zasiahnuť. Tá lopta mi asi ani nemohla sadnúť lepšie, neskutočne sa z toho teším,“ povedal vtedy Djordjević.

Výkop stretnutia je v Michalovciach v sobotu o 17:00.

Matej Kubove


Rozhodcovia dnešného zápasu:  

Rozhodca : Dušan Sedlák

Asistent 1 : František Ferenc

Asistent 2 : Mário Roszbeck

Delegát  SFZ : Štefan Vaľko


Vzájomné zápasy :

5.8.2017 Podbrezová Zemplín Michalovce 1 : 0
Djordjević
15.4.2017 Podbrezová Zemplín Michalovce 1 : 4
Kupčík – vlastný, Žofčák 2, Danko
19.11.2016 Zemplín Michalovce Podbrezová 1 : 3
Kunca – Breznanik 2, Šafranko
13.8.2016 Podbrezová Zemplín Michalovce 1 : 0
Krivák
2.4.2016 Podbrezová Zemplín Michalovce 2 : 0
Šafranko, Rendla
24.10.2015 Zemplín Michalovce Podbrezová 2 : 0
De Marco 2
1.8.2015 Podbrezová Zemplín Michalovce 6 : 2
Melunović (11 m), Mehanović 2, Vaščák, Kupčík, Gal Andrezly – De Marco, Hamuľák

Forma MFK Zemplín :

Vonku Doma Vonku Doma Doma
P P P P R