Podbrezová vstúpila do jarnej časti perfektne, proti Prešovu rozhodli „Prešovčania“

Fantastický štart do jarnej časti zažili futbalisti FK Železiarne Podbrezová v popradskom NTC proti východoslovenskému tímu 1. FC Tatran Prešov, pretože si do tabuľky pripísali nesmierne cenné tri body a na desiatom mieste sa odpútali už na rozdiel štyroch bodov práve pred „koňarmi“. Momentálne ich máme na konte sedemnásť, deviate Michalovce dvadsaťjeden.

Za úspechom „Železiarov“ nasmeroval v osemnástej minúte Dávid Leško, ktorý dorazil do siete strelu Mikuša. Tú predtým zastavila tyč. Skóre mohol zvýšiť poľský útočník Jakub Wiezik, v zaujímavom mikrosúboji dvoch hráčov, ktorí počas zimy vymenili dresy práve Podbrezovej a Prešova, nestačil na brankára Lukáča. O minútu neskôr už ale Wiezik mohol dvíhať ruky nad hlavu. Fantastický pas do malého vápna mu poslal Leško a skúsený harcovník nikým nebránený nasmeroval guľatý nezmysel hlavou nechytateľne do siete, čím v krátkom slede zvýšil už na 0:2.

V ďalšom priebehu stretnutia sa roztrhlo vrece so žltými kartami. Spomínaný úsek stretnutia bol korunovaný vylúčením domáceho Petka. Po šanciach Bernadinu, na jednej strane a Streňa, na druhej, ale stretnutie predčasne skončilo aj pre nášho kapitána Viazanka. Dohrávalo sa teda v desiatich na oboch stranách. Dvanásť minút pred koncom riadneho hracieho času mohol posledný klinec do rakvy súpera poslať Bernadina, po nezištnej prihrávke Leška ho bravúrne vychytal domáci brankár Lukáč. Nesmierne dôležité tri body ale aj tak mieria v správny čas na Horehronie.

Za muža stretnutia by sa pokojne dal označiť bývalý hráč Prešova Dávid Leško, nakoľko prvý gól sám vsietil a na druhý prihrával skvelým pasom ďalšiemu ex-Prešovčanovi Wiezikovi: „Išli sme do zápasu s cieľom zvíťaziť a hrať svoju hru, čo sa nám aj podarilo, sme za to skutočne veľmi radi. Očakávali sme a boli sme pripravení na ťažký, bojovný zápas s množstvom súbojov, čo sa napokon aj potvrdilo. Súper mal na začiatku dve nepríjemné štandardné situácie, ktoré sme výborne ustali a následne sme sa pomerne rýchlo dostali do dvojgólového vedenia. V zápase sme mali ešte niekoľko dobrých šancí na zvýšenie skóre, ale napokon sme ďalší gól už nepridali. Sme naozaj veľmi vďační za dôležité víťazstvo, ale už od nasledujúceho dňa sa opäť sústredíme na tvrdú prácu a na ďalšieho súpera,“ zhodnotil stretnutie 29-ročný ofenzívny futbalista.

Spokojný mohol byť aj hlavný kormidelník Marek Fabuľa: „Za toto cenné víťazstvo sme veľmi radi, pretože sa nerodilo vôbec ľahko. Vedeli sme, že bude dôležité, ako sa vyrovnáme s náročným terénom. Teší ma, že sme v prvom polčase strelili dva góly. Tie nás posadili na koňa. Trochu nás však môžu mrzieť niektoré nevyužité tutovky, hlavne v druhom polčase. Keby sme ich premenili, tak by sme sa skôr upokojili,“ nechal sa počuť náš tréner na tlačovej konferencii po stretnutí proti tímu, v ktorom pôsobil ako hráč, aj ako kouč.

Debuty v našom drese si odkrútili zimné posily. Záložník Stijepo Njire a útočník Jakub Wiezik, ktorý sa, ako sme už spomínali, aj gólovo presadil. Brankár Marko Drobnjak sedel na lavičke náhradníkov. Navyše, Miroslav Viazanko nastúpil prvýkrát ako oficiálny kapitán FK Železiarne Podbrezová, keďže na jeseň na tomto poste iba alternoval za Jaroslava Kostelného.

Potvrdiť tri body budeme môcť už počas nasledujúceho víkendu, kedy v sobotu o 14:00 privítame ôsmy tím aktuálnej tabuľky Fortuna ligy – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. Zároveň to bude posledný domáci zápas „základnej časti“ v Zelpo Arene, nakoľko jej posledné 22. kolo odohráme v Senici. Miestny FC je zatiaľ na poslednom mieste.

Matej Kubove