Posily nám postupne vracajú našu dôveru

Pred sezónou sme stavili na príchody mladých, častokrát neznámych, ale talentovaných zahraničných futbalistov, u ktorých sme boli presvedčení o ich futbalovom potenciáli. Ridwan, Bajo, Mark, či Lekan sa nám svojimi výkonmi na trávniku za túto príležitosť odvďačujú a všetkým dokazujú, že naša voľba bola správna.

Kľúčom k úspechu je individuálny prístup a komunikácia, čo potvrdzujú aj slová trénera Romana Skuhravého: „U všetkých chlapcov, ktorí k nám prišli z Afriky, sme sa trafili do talentu, ale predovšetkým do mentality. Štefan Markulík s nimi odvádza veľmi dobrú prácu, ktorá je založená najmä na komunikácii. To čo sa deje s Lekanom, Markom, Ridwanom a Bajom, ich rast je veľmi rýchly, to sú všetko dispozície, ktoré tí chlapci majú a ja verím, že to bude ten správny motor, ktorý ich poženie ďalej.“

Ako posledný k nám prišiel Lekan Okunola z Pohronia, ktorý od prvého tréningu ukazoval svoju pracovitosť a hlavne chuť po futbale, ktorý mu chýbal. V zápasoch proti Michalovciam a Košiciam sa stal striedajúcim žolíkom. V Michalovciach strelil svoj prvý ligový gól a proti Košiciam strelil v 87. minúte víťazný gól zápasu.

„Keď som videl Lekana v zápase proti nám, alebo v prípravnom zápase Pohronia proti Trenčínu, veľmi ma zaujal a pripomínal mi Mosesa Cobnana. Do tímu priniesol agresivitu, pretože pri štvrtom góle proti Košiciam, si dovolím tvrdiť, že minimum hráčov by išlo do toho súboja s takou intenzitou a bolo to prepojené ešte s obrovskou dávkou šikovnosti, ktorú do toho vložil. Lekan potrebuje dôveru, ktorú sa mu snažíme dať a zo žolíka sa môže stať kľúčový hráč. Je to rovnaké ako pri všetkých hráčoch a záleží to len na ňom.“

Za svoju príležitosť sa vynikajúco odvďačuje aj Mark Assinor, ktorý sa postupne prepracoval z lavičky až do „základu“. V šiestich zápasoch zaznamenal tri góly a na ďalšie tri svojim spoluhráčom prihral.