Posledný jesenný duel na pôde súpera odohráme v Zlatých Moravciach

Fortuna liga má pred sebou posledné tri jesenné zápasy. V hre je deväť bodov, ktoré pri vyrovnanosti našej ligy môžu byť výborným odrazovým mostíkom pred jarnou časťou. Na zverencov trénera Fabuľu čaká trojica súperov patriacich do kategórie zdolateľných. Najskôr v sobotu zavítame do Zlatých Moraviec a následne sa s jesennou časťou rozlúčime dvomi domácimi zápasmi so Sereďou a Michalovcami. Po nevydarenom období „Železiarov“ možno za kľúčový zápas označiť najbližší na pôde FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble, keďže zisk troch bodov z ihriska súpera by bo živou vodou pre nakopnutie celej kabíny Podbrezovej.

Nášmu sobotnému súperovi patrí posledné miesto v tabuľke Fortuna ligy, keď z 15 ligových zápasov dokázali Zlatomoravčania získať len osem bodov za dve výhry a dve remízy. Tento fakt zlomil väz aj skúsenému trénerovi Jurajovi Jarábkovi, ktorý po 14. kole odstúpil zo svojej funkcie a mužstvo prevzal jeho asistent Branislav Mráz. Nový tréner však nedokázal po svojom nástupe na lavičku bodovať a poslednom kole našej ligy podľahli Zlaté Moravce na svojom trávniku nováčikovi zo Serede najtesnejším pomerom 0:1. O nešťastný moment duelu sa postaral skúsený obranca Zlatým Moraviec Peter Čögley, keď prekonal vlastného brankára. Branislav Mráz mal od posledného ligového zápasu dva týždne na dôkladnú prípravu svojho mužstva na sobotné meranie síl a aj preto nečaká na „Železiarov“ v sobotu ľahký zápas.

To potvrdzuje aj momentálna forma Podbrezovej, ktorá už v piatich ligových zápasoch nezískala ani bod a negatívnu sériu predĺžili zverenci trénera Fabuľu aj vypadnutím zo Slovnaft Cupu, v ktorom na domácom trávniku podľahli trnavskému Spartaku 0:2. Okrem nepresvedčivých výsledkov je alarmujúci aj fakt, že všetky prehry prišli po rýchlych inkasovaných góloch a hrubých individuálnych chybách, čo zráža na zem celý kolektív. „Je to vec, ktorá nás trápi už dlhšiu dobu. Zápas sa potom aj tak odvíja. Začneme byť nervózni, pretože musíme útočiť do plných. Naopak, súper sa ukľudní a je to o to ťažšie. V momentálnej situácii, keď viacero hráčov nemá takú formu, ako by si predstavovalo, je ťažké vymyslieť niečo prekvapivé. Nezostáva nám nič iné, len naďalej tvrdo pracovať a robiť na tom, aby sme smolu zlomili už v najbližšom zápase a začali vyhrávať,“ hodnotí krízové obdobie kapitán tímu Miroslav Viazanko.

K prelomeniu smoly a zisku troch bodov je potrebný výkon na hranici aktuálnych možností a odhodlanie, ktoré zdobilo hráčov Podbrezovej v úvode sezóny. Sobotný duel na pôde posledných Zlatých Moraviec ukáže, či zverenci trénera Fabuľu našli stratenú formu zo začiatku ligy a výhrou len potvrdia silu kolektívu okolo skúsených hráčov ako Kuciak, Viazanko, či Leško hrajúci vo vynikajúcej fazóne. Bohužiaľ po vylúčení v Slovnaft Cupe nebude k dispozícii trénerovi Fabuľovi jeden z kľúčových hráčov jesene Michal Breznanik. Napriek tomu veríme, že súdržný kolektív „Železiarov“ sa zomkne v pravú chvíľu a výhrou nad poslednými Zlatými Moravcami na ich pôde začnú hráči Podbrezovej pozitívnu sériu víťazstiev trvajúcu minimálne do konca jesennej časti. Sobotný zápas začína už o 14:00 hod. a fanklub pre verných fanúšikov pripravil výjazd, na ktorý máte možnosť sa prihlásiť sa aj VY a pomôcť zverencom trénera Fabuľu opäť zabojovať o postavenie v hornej polovici tabuľky Fortuna ligy.

 

Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca : Jozef Pavlík

Asistent 1 : Peter Kováč

Asistent 2 : Rastislav Žákech

Delegát spravodajca SFZ : Vladimír Čan

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ : Stanislav Špila

 


Vzájomné zápasy :

18.8.2018 Podbrezová Z. Moravce 3 : 0
Viazanko 2, Breznanik
19.5.2018 Podbrezová Z. Moravce 1 : 0
Breznanik
10.3.2018 Z. Moravce Podbrezová 0 : 1
Leško
24.2.2018 Podbrezová Z. Moravce 3 : 0
Turňa, Njire, Wiezik
23.9.2017 Z. Moravce Podbrezová 1 : 0
Urgela
26.4.2017 Podbrezová Z. Moravce 2 : 0
Bernadina, Mikuš
3.12.2016 Z. Moravce Podbrezová 2 : 0
Válovčan, Orávik
27.8.2016 Podbrezová Z. Moravce 1 : 1
Podio  –  Konnsimbal
15.4.2016 Z. Moravce Podbrezová 0 : 0
7.11.2015 Podbrezová Z. Moravce 2 : 2
Gal Andrezly, Vajda – De Souza, Tawamba
15.8.2015 Z. Moravce Podbrezová 2 : 2
Tawamba, Bamba – Sabler, Almaský
16.5.2015 Podbrezová Z. Moravce 0 : 2
Pintér, Mance
29.11.2014 Z. Moravce Podbrezová 1 : 0
Pavelka
30.8.2014 Podbrezová Z. Moravce 0 : 0

 

 


Forma FC ViOn :

Vonku Vonku Doma Vonku Doma
P P R P P