Posledný vonkajší zápas sezóny nás čaká v Michalovciach, na ktoré sa môžeme dotiahnuť v tabuľke

Po remíze s Prešovom nás čaká posledný vonkajší zápas v sezóne 2017/18. Istotu záchrany máme istú, takže aj tento duel nebudeme hrať s ťažobou nutnosti vyhrať, aj keď trojbodový zápis na pôde silných Michaloviec bude určite cieľom zverencom Mareka Fabuľu.

Posledné kolo

S istotou záchrany sme vstupovali do prvého z posledných troch kôl sezóny 2017/18 v popradskom NTC proti 1. FC Tatran Prešov. Tímu, ktorý potrebuje body v boji o udržanie sa v súťaži. Zápas začal opatrne z oboch strán, ani jedno mužstvo sa nevedelo dostať do nejakých zaujímavejších príležitostí po celý prvý polčas, tempo diktovali obrany. Jediná dôležitá akcia prišla v 21. minúte, kedy sa v druhom stretnutí po sebe presadil chorvátsky záložník Stijepo Njire. Ten bývalého podbrezovského gólmana Lukáča nachytal pokusom spoza veľkého vápna po trávniku k žrdi.

V 48. minúte sa do šance dostalo domáce mužstvo, keď Matúš Turňa urobil obrovskú chybu na obrannej polovici. Prihral úplne nepresne Kuciakovi, loptu uchmatol Hošek, posunul ju do šestnástky Katonovi, ktorý mohol z výbornej pozície strieľať, lenže lopta mu ušla. V 79. minúte Streňo naštartoval po ľavej strane dopredu Martina Dupkalu, ktorý už šiel v podstate sám na Kuciaka, no absolútne zlyhal v koncovke. V 86. minúte sa presadili domáci, keď po šikovnom Dupkalovom centri z pravej strany sa perfektnou hlavičkou spred bránky blysol Christopher Maduka Udeh. V 90. minúte sa do šance dostali opäť domáci. Leškov center z ľavej strany Prešovčania dokázali zastaviť a ihneď sa dostali do protiútoku. Michal Kraľovič však z pravej strany vystrelil iba do bočnej siete.

Pred predposledným kolom

Momentálne sme v tabuľke skupiny o udržanie na deviatom mieste so ziskom 35 bodov, čo znamená, že v prípade výhry by sme sa dotiahli na ôsme Michalovce. Tie majú 38 bodov a ešte šancu predbehnúť siedmu Nitru. Práve tím zo siedmej pozície postupuje do baráže o účasť v Európskej ligy pre budúci ročník. My na Nitru strácame šesť bodov, čiže teoretická šanca žije aj pre nás, ale to by okrem našich dvoch výhier museli zahrať rolu aj ďalšie stretnutia. Každopádne, v jarnej časti sme prehrali len dve stretnutia a v skupine druhej šestky iba jedno. Obe bezbodové zápisy prišli na ihrisku Senice, v oboch prípadoch to bolo 0:1. Vyhrali sme však šesťkrát a remizovali v troch prípadoch. 28 strelených gólov je síce tretí najmenší počet v celej Fortuna lige, no cieľ, spomínaná záchrana, je splnený. Najlepším strelcom Podbrezovej a aktuálnom ročníku je päťgólový Endy Opoku Bernadina. Ročník ukončíme o týždeň na domácej pôde, kde hostíme FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble.

MFK Zemplín Michalovce

Tím z východu republiky bude ešte chcieť ponaháňať Nitru na siedmom mieste, preto musí bezpodmienečne vyhrať. Ako už bolo spomínané, MFK stráca na nováčika tri body. Po stretnutí s nami ale cestuje do Prešova, posledného tímu tabuľky. Nitra sa predstaví proti Zlatým Moravciam a nakoniec doma proti Senici. Michalovce v poslednom kole zvíťazili 3:1 práve na pôde Nitry, čím si pomohli v boji o Európsku ligu, no od tej sú ešte veľmi vzdialené. V nadstavbovej fáze tento tím porazil klub spod Zoboru v oboch prípadoch, doma to bolo 4:0. Najlepším strelcom mužstva je Martin Koscelnik, strelil osem gólov.

Vzájomné zápasy

V tomto ročníku sme sa zatiaľ stretli trikrát. V základnej časti sme vyhrali najskôr 1:0 gólom Lazara Djordjevića, von sme však prehrali 1:2. Náš zásah strelil Jedinák. Prvý duel nadstavby „Železiari“ zvládli rovnaký pomerom, gólovo udreli Tereščenko a Bernadina.

 

Matej Kubove


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :  Martin Dohál

Asistent 1 :  Peter Kováč

Asistent 2 :  Anton Perát

Delegát spravodajca SFZ :  Miroslav Schneider

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :  Gabriel Sekereš


Vzájomné zápasy :

17.3.2018 Podbrezová Zemplín Michalovce 2 : 1
Tereščenko, Bernadina – Žofčák
28.10.2017 Zemplín Michalovce Podbrezová 2 : 1
Žofčák, Koscelník – Jedinák
5.8.2017 Podbrezová Zemplín Michalovce 1 : 0
Djordjević
15.4.2017 Podbrezová Zemplín Michalovce 1 : 4
Kupčík – vlastný, Žofčák 2, Danko
19.11.2016 Zemplín Michalovce Podbrezová 1 : 3
Kunca – Breznanik 2, Šafranko
13.8.2016 Podbrezová Zemplín Michalovce 1 : 0
Krivák
2.4.2016 Podbrezová Zemplín Michalovce 2 : 0
Šafranko, Rendla
24.10.2015 Zemplín Michalovce Podbrezová 2 : 0
De Marco 2
1.8.2015 Podbrezová Zemplín Michalovce 6 : 2
Melunović (11 m), Mehanović 2, Vaščák, Kupčík, Gal Andrezly – De Marco, Hamuľák

 


Forma MFK Zemplín :

Vonku Doma Vonku Doma Vonku
V V R P V