Pred osemfinálovým duelom Slovnaft Cupu

Naša púť Slovnaft Cupom 2018/2019 pokračuje v piatok 16.11.2018 na domácom trávniku osemfinálovým duelom proti FC Spartak Trnava. Po dlhšej odmlke sa pohárová súťaž vracia do Zelpo Arény, keď sme po zmene modelu väčšinu zápasov odohrávali na ihriskách súperov z nižších líg. Inak tomu nebolo ani tento rok, kedy sme postupne vyradili viacero zaujímavých protivníkov.

Prvou úspešne zvládnutou prekážkou bol štvrtoligista z východu Slovenska FK Čana, s ktorým si zverenci trénera Fabuľu poradili jednoznačne 0:5. V ďalšom kole sme opäť cestovali k súperovi z východného Slovenska, kde sme si zmerali sily s FK Kechnec. Náročnejší herný test „Železiari“ zvládli a po góloch Bartoša a Wiezika zvíťazili 0:2. V piatom kole zdolali hráči Podbrezovej súpera z tretej ligy Západ – OFK Malženice. Po polčasovej prehre zvrátili výsledok na našu stranu osvedčený pohárový strelec Marek Kristián Bartoš a mladý stredopoliar Roland Galčík. Následný žreb nám do osemfinálového kola doprial konfrontáciu s úradujúcim ligovým majstrom z Trnavy. Postup medzi najlepších osem tímov je lákadlom. K našej pohárovej ceste sa vyjadril aj tréner Fabuľa: „Po zápase v Kechneci, kde sa postup taktiež nerodil veľmi ľahko, som sa spýtal Mira Viazanka, či to musí byť stále také nervózne. Povedal mi, že počas svojej kariéry ešte pokojný pohárový zápas neodohral. A je jedno, kde to bolo. Pohár je špecifický, hráči z nižších súťaží sa na tieto zápasy tešia, dávajú do nich možno aj dvesto percent. O to ťažšie je zasa to nastavenie našich hráčov, aby sa k tomu postavili maximálne zodpovedne, aby to nebrali ako povinnú jazdu. Predsa len, reprezentujú seba i klub, rozdiel v súťaži musí byť viditeľný. Pred nami je Trnava, ja verím, že tie zápasy v pohári nás dostanú čo najbližšie k cieľu. Uvidíme, ktorá brána nás zastaví.“

Už zajtra čaká na zverencov trénera Fabuľu ďalší krok bližšie k cieľu. K jeho naplneniu je potrebné zdolať v Zelpo Aréne Trnavu a zároveň prerušiť negatívnu ligovú sériu. Osemfinále Slovnaft Cupu medzi FK Železiarne Podbrezová a FC Spartak Trnava začína v piatok, 16. novembra 2018, o 15:00 hod. v Zelpo Aréne! Všetci ste srdečne vítaní.