Pred súbojom proti Púchovu

Sobotné popoludnie bude v Podbrezovej opäť patriť  druholigovému futbalu. Železiarov čaká po dvoch vystúpeniach na súperových ihriskách, domáce stretnutie v Zelpo aréne. Súperom našich chlapcov budú futbalisti MŠK Púchov. Stretnutie 26. kola  medzi FK Železiarne Podbrezová – MŠK Púchov, s výkopom o 16 : 30, povedie v pozícií hlavného rozhodcu Kristián Micheľ s asistentmi  Gabrielom Ádámom a Martinom Špivákom.


MŠK Púchov

Náš najbližší súper, MŠK Púchov, sa v aktuálnej tabuľke II. ligy nachádza na ôsmej priečke so ziskom 31 bodov za deväť výhier a štyri remízy.  Zverenci trénera Lukáša Kaplana majú okrem toho na svojom konte aj desať prehier, pričom šesť z nich zaznamenali na súperových ihriskách. Púchovčania naposledy  čelili na domácom ihrisku v rámci 25.kola štvrtej Skalici. Hostia zo Záhoria sa ujali vedenia po zmene strán v 48. minúte, keď sa presadil Horodník. Domáci mohli vyrovnať v 53. minúte, no proti penalte Krčulu výborne zasiahol Junas. Patrik Krčula však svoje penaltové zaváhanie odčinil v 72. minúte vyrovnávajúcim gólom a zariadil tak pre Púchovčanov zisk veľmi cenného bodu. Navyše, remíza so Skalicou znamenala pre Kaplanovcov pretrhnutie trojzápasovej série bez bodového zisku. Púchovčania sa v aktuálnom ročníku môžu spoľahnúť na dvojicu päť gólových strelcov Petra Rypáka a Jakuba Michlíka. Tri presné zásahy má na svojom konte Patrik Krčula, ktorý je známy aj podbrezovským fanúšikom, keďže ešte v jesennej časti obliekal práve naše farby.


Štatistiky súpera

Ofenzíva:  30 strelených gólov (10.miesto)

Defenzíva:  34 inkasovaných gólov (10.miesto)

Najlepší strelec:  Peter Rypák (5 gólov)

Najviac odohraných minút: Péter Varga (1866 minút)

Zaujímavá štatistika:  Púchovčanom sa strelecky darí viac na ihriskách súperov , kde dokázali streliť o štyri góly viac, ako na domácej pôde.


Naši chlapci sa v sobotu predstavia na domácej pôde po dvoch stretnutiach na ihriskách súperov, v ktorých sa nám podarilo získať len dva body. Kým v 25. kole sme gólom v závere stretnutia prišli o víťazstvo nad Liptovským Mikulášom, tak v strede aktuálneho týždňa sme v dohrávke 22. kola gólom v samom závere ratovali bod v súboji s Trebišovom.  Na úvod nášho rozhovoru sme sa s Marekom Kristiánom Bartošom vrátili k dohrávke 22. kola na pôde Trebišova. „Myslím si, že to bol kvalitný druholigový duel. Zápas mal prakticky všetko. Padlo veľa gólov, boli odpískané dva pokutové kopy a aj dve červené karty. Síce sa nám podarilo v závere vyrovnať, ale prevažuje skôr sklamanie, keďže sa nám nepodarilo streliť ten vytúžený víťazný gól. Máme však aspoň bod, ktorý môže na konci ešte veľa znamenať,“  zhodnotil stredajšiu dohrávku 24-ročný rodák zo Spišskej Novej Vsi. 

Zápas v Trebišove sa pre nás nevyvíjal dobre, keď sme po polčase prehrávali o dva góly, no výborným výkonom v druhom polčase sme sa do posledných sekúnd snažili strhnúť víťazstvo na našu. „V prvom polčase nám chýbal väčší pokoj na kopačkách. Mali sme veľa nepresností, za ktoré nás súper dokázal potrestať. Cez polčasovú prestávku sme si povedali, že nemáme čo stratiť a myslím si, že to na nás bolo vidno. Začali sme vyhrávať viac osobných súbojov, zrýchlili sme hru a súpera sme dostali pod permanentný tlak. Nášmu výkonu v druhom polčase chýbal už len víťazný gól,“  pochválil mužstvo za druho polčasový výkon 193 cm vysoký stredný obranca, ktorý paradoxne v súboji proti Trebišovu nastúpil do zápasu na pozíciu útočníka: „Na ihrisko som išiel s cieľom, aby som hru ešte na konci stretnutia viac oživil a pokúsil sa pridať gól, ktorý by nám pomohol k výhre. V závere stretnutia som mal veľmi dobrú príležitosť , bohužiaľ, hlavou som loptu neusmernil do siete,“ opísal svoj výkon na pre neho netradičnej pozícií Marek Kristián Bartoš.

Po dvoch stretnutiach na ihriskách súperov sa opäť predstavíme v domácej Zelpo Aréne, kde nás od 16:30 čaká nepríjemný súper z Púchova. A aký zápas očakáva v sobotu Marek? „Pre nás to bude opäť dôležitý zápas, ktorý chceme vyhrať.  Očakávam, že súper bude hrať zo zabezpečenej obrany a bude sa spoliehať na rýchle protiútoky, na ktoré si musíme dať pozor. My sa však v prvom rade sústredíme na seba a našu hru. Keď každý z nás vydá zo seba 100%, pôjde do zápasu sebavedomo a s jednoznačným cieľom vyhrať, tak sa neobávam o to, že sa nám nepodarí získať tri body. Kvalita je určite na našej strane,“  hovorí  pred súbojom 26. kola náš stredný obranca, ktorý v aktuálnom ročníku nastúpil v 14-tich stretnutiach a pridal aj jeden presný zásah. 


V tejto fáze súťaže potrebujú naši chlapci bezpodmienečne naplno bodovať a aj napriek bodovým stratám v posledných dvoch stretnutiach neskladajú Železiari zbrane. „Ešte nič nie je stratené. Tak, ako sme zaváhali my, môžu zaváhať aj naši súperi. Určite sú dva body z dvoch zápasov pre nás málo, ale stále máme o čo bojovať. Kým je šanca, tak o ňu budeme bojovať zo všetkých síl,“  dodal na záver nášho rozhovoru sympaticky Marek Kristián Bartoš.

V doterajšej histórii sa oba kluby stretli dvakrát. Kým v sezóne 2019/2020 sa z presvedčivého víťazstva 5:2 tešili naši chlapci, v aktuálnej sezóne sme na jeseň prehrali  na pôde Púchova 1:0, a tak majú naši chlapci v sobotu v domácej Zelpo Aréne ideálnu šancu vrátiť súperovi prehru z prvej polovice sezóny. Stretnutie si budete môcť pozrieť prostredníctvom live prenosu na Youtube kanáli FK Železiarne Podbrezová.