Pred zápasom proti FC ŠTK 1914 Šamorín

Prvý októbrový týždeň bude v Podbrezovej opäť patriť futbalu. Železiari budú chcieť doma v Zelpo Aréne odčiniť vysokú prehru zo Žiliny. Ich súperom bude tentokrát tím z južného Slovenska. Duel 12. kola II. futbalovej ligy medzi FK Železiarne Podbrezová – FC ŠTK 1914 Šamorín, s tradičným výkopom v piatok o 17:00 povedie v pozícii hlavného rozhodcu Martin Ježík. Delegátom SFZ bude pán Marcel Eperješi. Delegátom pozorovateľa rozhodcov bude pán Gabriel Bacsa.

FC ŠTK 1914 Šamorín skončil v minulej sezóne II. ligy na 12.priečke. V 30-tich zápasoch získali 37 bodov a len tesne si tak zabezpečili druholigovú príslušnosť aj pre túto sezónu.  V aktuálnej sezóne sa však Šamorínčanom nedarí podľa predstáv. Zverenci Branislava Sokoliho získali doposiaľ len 9 bodov. V 11-tich zápasoch sa dvakrát tešili z víťazstva, trikrát remizovali a až šesťkrát  prehrali. V aktuálnej tabuľke im patrí 14. priečka s pasívnym skóre 13:24. Šamorínčania sa na piatkový duel v Zelpo Aréne naladili víťazstvom nad  rezervou bratislavského Slovana, ktorú zdolali presvedčivo 3:0. Pred 480 divákmi otváral skóre stretnutia v 36. minúte Lukáš Leginus. O minútu nato pridal druhý gól stretnutia kapitán domácich Jakub Čunta. Definitívnu bodku za stretnutím pridal v 57. minúte dvojgólový Jakub Čunta a zariadil tak len druhú výhru Šamorína v sezóne.  Veľkou slabinou nášho súpera je najmä defenzíva.  V doterajšom priebehu inkasovali až 24 gólov. Viac inkasovaných gólov má na svojom konte len posledný Trebišov. Zdá sa, že mladému tímu Branislava Sokoliho chýbajú predovšetkým skúsenosti. Aj preto sa vedeniu ŠTK podarilo dotiahnuť posledný septembrový týždeň veľkú posilu. Do Pomlé prišiel 31- ročný stredopoliar Aldo Baéz, ktorý v aktuálnej sezóne pôsobil vo Fortuna lige v drese ŠKF Sereď. Aldo je známy aj podbrezovským fanúšikom, veď okrem pôsobenia v AS Trenčín, Spartaku Trnava, Slavie Praha pôsobil aj v našom drese.  Najlepším strelcom hostí je už 5 gólový Martin Rymarenko.

Železiari cestovali v minulom kole na pôdu rezervy MŠK Žilina.  V zápase  sme chceli natiahnuť víťaznú sériu už na číslo 4, ale od začiatku sme ťahali za kratší koniec. V úvodnom dejstve  šošoni využili z množstva šancí dve, a to zásluhou Kurminowskiho a Gerebenitsa.  Po zmene strán sme síce znížili zásluhou Špyrku, ale dvojnásobná odpoveď Dawida Kurminowskiho znamenala nielen hetrik poľského útočníka, ale aj to, že všetky body ostali  pod  Dubňom  po víťazstve 4:1.„ Žilina bola v tomto zápase lepším mužstvom. Mali dlhšie držanie lopty aj viac šancí. My sme sa snažili hrať svoju hru, ale nešlo nám to podľa našich predstáv. Robili sme veľa chýb,“ začal svoje hodnotenie zápasu strelec nášho jediného gólu. A ako videl gólovú situáciu z 54.minúty? „S Kubom Šulcom sme išli do aktívneho pressingu. Kubo získal loptu, dobre to vystrelil. Brankár síce jeho strelu vyrazil, ale len priamo ku mne. Ja som už potom nemal problém skórovať.“  Pod trénerským duom Mores-Poljovka „Špyro“ herne ožil. „Som veľmi rád, že hrávam oveľa viac. Aj keď som nenastupoval od začiatku vždy som sa snažil byť pozitívne naladený. Usilovne pracujem deň čo deň aby som bol stále lepší a lepší,“  priznáva vždy pozitívne naladený mladík, ktorý sa už rovnako ako celé mužstvo koncentruje na piatkový zápas : „Zodpovedne sa pripravujeme na tento zápas a chceme podať čo najlepší a hlavne najefektívnejší výkon.“ Dobré výkony nášho stredopoliara neušli pozornosti ani reprezentačného trénera U-21 Adriána Guľu, ktorý Špyra nominoval na kvalifikačné zápasy proti Lichtenštajnsku a Francúzsku. „Je to pre mňa obrovská česť reprezentovať svoju krajinu. Veľmi sa z toho teším a urobím všetko preto aby som nesklamal,“  zakončil svoje rozprávanie stále len 20-ročný Jozef  Špyrka.

Zápas 12. kola medzi FK Železiarne Podbrezová – FC ŠTK 1914 Šamorín bude vysielať aj Slovenský futbalový zväz prostredníctvom portálu Futbalnet.sk.