Pred zápasom proti MŠK Púchov

Po prehre s Liptovským Mikulášom čaká našich chlapcov ďalšie ligové kolo. Tentokrát sa po troch kolách v domácom prostredí predstavíme u súpera.  Stretnutie 11. kola II. futbalovej ligy medzi MŠK Púchov – FK Železiarne Podbrezová bude rozhodovať Boris Parilák.

Náš sobotný súper MŠK Púchov sa aktuálne nachádza v tabuľke druhej ligy na 10. priečke. Púchovčania odohrali v doterajšom priebehu osem stretnutí s bilanciou 3 výhry, 5 prehier a 1 remíza so skóre 11:12. Naposledy sa zverenci Lukáš Kaplana predstavili v Skalici a v divokom stretnutí dokázali Púchovčania získať veľmi cenný bod za remízu 1:1. V stretnutí, v ktorom padlo až 13 žltých a 1 červená karta viedli Púchovčania od 5. minút, keď sa presadil Varga. Skaličania dokázali stretnutie vyrovnať v 72. minúte keď sa z penalty presadil domáci Šebesta. Domáci tréner Kaplan sa v aktuálnom ročníku môže doposiaľ spoľahnúť na trojicu Michlik, Varga, Rypák. Každý zo spomínanej trojice má na svojom konte 2 presné zásahy.

Železiari ukončili v minulom kole sériu troch domácich stretnutí v rade súbojom proti MFK Tatran Liptovský Mikuláš.   Skóre stretnutia otvorili hostia v 20. minúte keď sa zoči-voči Ludhovi presadil Voško. Naši chlapci stihli v závere prvého polčasu odpovedať zásluhou Bartoša, ktorý sa presadil hlavou po rohovom kope. O osude stretnutia rozhodla 79. minúta, keď sa hlavou presadil hosťujúci Mastiš a zariadil pre zverencov Štefana Zaťka cenné tri body. Naši chlapci tak musia zabudnúť na nepodarené stretnutia zo Zelpo Arény a naplno sa tak sústrediť na dnešné dôležité stretnutie. Uvedomuje si to aj Patrik Krčula : „ Zápas s Mikulášom nás mrzí, no musíme naň zabudnúť a plne sa koncentrovať na dnešné stretnutie proti Púchovú. Toto stretnutie chceme jednoznačne zvládnuť a vrátiť sa na víťaznú vlnu. Určite nás dnes nečaká nič jednoduché. Púchov má dobre vyskladané mužstvo, ktoré ako jedno z mála mužstiev chce hrať kombinačne.  Síce sa v tabuľke nachádzajú až na 10. priečke no postavenie v tabuľke častokrát neodzrkadľuje silu mužstva. My ideme do každého stretnutia naplno, bez ohľadu na súpera. Každé stretnutie chceme vyhrať a inak tomu nebude ani dnes,“  začal svoje rozprávanie Patrik Krčula, ktorý k nám prišiel práve z MŠK Púchov. „Súper má dobrú medzihru a veľmi silné štandardné situácie, preto sa musíme vyvarovať zbytočným faulom v okolí našej 16-tky a rohovým kopom. Naopak my musíme byť viac aktívni a nebezpečnejší v útoku,“  opísal silné stránky súpera. V týždni sa podarilo vedeniu klubu dotiahnuť výraznú posilu v podobe Borisa Godála. Navyše do tréningu sa vrátil Erik Grendel a ako vraví samotný Patrik pre mužstvo to bude určite výrazná vzpruha: „Určite to pomôže mužstvu. Sú to hráči, ktorí majú obrovské skúsenosti a tie sa zídu v každej kabíne. Sme radi, že Erik sa pomaly vracia do tréningu a o chvíľu nám pomôže. Boris Godál je skúsený, je líder a nám určite pomôže nielen v defenzíve,“  zakončil svoje rozprávanie Patrik Krčula.

Železiari tak už dnes majú šancu vrátiť sa opäť na víťaznú vlnu a odčiniť tak zaváhanie z posledného kola proti MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Všetci pevne veríme, že dnes si z Púchova odvezieme všetky tri body !!!!