Pred zápasom proti MŠK Žilina B

Cez víkend pokračuje II. futbalová liga svojim 12. kolom. Našim chlapcom  bude tento krát v ceste za tromi bodmi stáť tím MŠK Žilina B.  Železiari  túžia natiahnuť víťaznú sériu už na číslo 4. Na  to je však potrebné zdolať tabuľkového suseda. Stretnutie medzi MŠK Žilina B – FK Železiarne Podbrezová s výkopom v nedeľu o 10:30 povedie v pozícii hlavného rozhodcu Patrik Kmec.

Náš nedeľný súper – MŠK Žilina B,  aktuálne okupuje piatu priečku tabuľky.  V doterajšom priebehu sezóny nazbierali Šošoni v desiatich zápasoch 18 bodov za 6 výhier.  V uplynulom 9. kole cestovali Žilinčania na bratislavské pasienky. V dueli, v ktorom hlavný rozhodca nariadil až tri pokutové kopy, padlo dokopy sedem gólov.  Po presných zásahoch Suľu, Paura, Kurminowskeho a dvoch Bichakhchyana, si napokon všetky tri body po výsledku 2:5 odviezol náš nedeľný súper. Žilinčanom sa v aktuálnom ročníku darí najmä v ofenzíve. Na konte už majú 25 presných zásahov. Viac ich v doterajšom priebehu dokázali streliť len hráči Dubnice a  Banskej Bystrice. Strelecky sa darí najmä dvojici Vahan Bichakhchyan a Dawid Kurminowski. Prvý menovaný má na svojom konte 4 góly, Kurminowski má ešte o jeden presný zásah viac.

V tábore Železiarov momentálne panuje vynikajúca atmosféra. Našim chlapcom sa podarilo sériu troch domácich zápasov zvládnuť na výbornú. Po dvoch domácich víťazstvách nad Petržalkou (2:0), a Trebišovom (3:0), sme vo veľmi ťažkom stretnutí zdolali aj Bardejov.  Prvá veľká šanca prišla už v 12 minúte. Po peknej prihrávke od Chvátala však v obrovskej šanci mieril vysoko nad bránu Galčík. Železiari pokračovali v dobrom výkone aj naďalej, no strelu Špyrku vykopol  na bránkovej čiare obranca hostí.  Prvý gól videli diváci v Zelpo Aréne v 26. minúte, keď po peknej individuálnej akcii Šulc prihral Pribulovi a ten elegantnou pätičkou otvoril skóre stretnutia. Na druhej strane však hostia z ojedinelej akcie v 33. minúte vyrovnali, keď sa po rohovom kope presadil Človečko. Do druhého polčasu vstúpili Železiari aktívne. V 47. minúte vybojoval priamy kop Galčík, ktorý hosťujúca obrana odvrátila len na nohu Trapanovskeho, ten ešte našiel Pribulu, ale jeho prudkú strelu brankár hostí zneškodnil. O osude stretnutia rozhodla situácia z 86. minúty. Z 25 metrov sa k priamemu kopu postavil Jakub Šulc a prudkou strelou prepálil rukavice brankára hostí.

Po troch výhrach sa aktuálne nachádzame na 6. priečke tabuľky, len tri body za našim nedeľným súperom. Okrem troch výhier v rade nás momentálne môže tešiť aj zlepšená hra na oboch stranách ihriska. Strelecky sa prebúdza dvojica Jakub Šulc a Martin Pribula. Obaja menovaní zariadili naše posledné dve výhry a preto sa bude veľa od nich očakávať aj v  nedeľňajšom zápase. Najlepšími strelcami nášho tímu je dvojica Nicolas Mejri a Martin Pribula. Obaja majú na svojom konte po tri presné zásahy.

V nedeľu od 10:30 zabojujú naši chlapci nielen o štvrtú výhru v rade, ale aj o prvé body z  ihrísk súperov. Stretnutie 11. kola si môžete pozrieť aj v pohodlí domova, a to prostredníctvom Youtube kanálu MŠK Žilina.