Pred zápasom proti MŠK Žilina

Po reprezentačnej prestávke sa znova o slovo hlási Fortuna liga. FK Železiarne Podbrezová sa štvrtýkrát v tejto sezóne predstaví doma, kde privíta majstrovský celok MŠK Žilina. Domáci body potrebujú ako soľ, ale to platí aj o hosťoch, ktorým štart taktiež nevychádza podľa predstáv.

„Železiari“ doposiaľ v šiestich kolách získali len štyri body a patrí im predposledná priečka v dvanásťčlennej tabuľke. Jedine FK Senica je na tom bodovo horšie. Jediné víťazstvo prišlo v treťom kole na domácej pôde s Michalovcami, to zariadil krásnou strelou Lazar Djordjević. Remíza sa zas zrodila na pôde AS Trenčín. Momentálne ťahajú zverenci Karola Praženicu sériu dvoch prehier po sebe. Najskôr v Zelpo Aréne nestačili na MFK Ružomberok, s ktorým prehrali 1:3 a následne 4:1 zvíťazil na domácej pôde ŠK Slovan Bratislava.

Podbrezová v doterajšom priebehu dala len päť gólov, z toho si jeden vlastný strelil stopér Slovanu Milan Rundić. Z nášho tímu sa presadiť dokázali Matúš Mikuš, Andrej Rendla, Lazar Djordjević a Dávid Leško. Naopak, inkasovali sme až jedenásťkrát, čo je rovnaký počet, ako v jesennej časti minulej sezóny.

Reprezentačná pauza tak Podbrezovčanom určite padla vhod. Prakticky dvojtýždňový oddych od súťažných stretnutí môže „Praženicovcom“ len a len pomôcť. Do tímu sa zároveň zabudoval Aldo Omar Baéz, ktorý debutoval v zatiaľ poslednom kole proti Slovanu po tom, ako uspel na týždňovej skúške.

Na opačnej strane stojí silný protivník a síce majstrovský tím MŠK Žilina. Tej ale úvod ročníka taktiež nevychádza podľa predstáv. Hneď na úvod padla na pôde nováčika z Nitry pomerom 0:1, aby v druhom kole šokovala futbalové Slovensko tým, že zverenci Adriána Guľu nestačili na Tatran Prešov. Navyše, všetko sa to odohralo pod Dubňom a to najstarší klub na našom území dohrával ešte od prvého polčasu s desiatimi hráčmi.

Výhra neprišla ani do tretice. Na pôde FC ViOn Zlaté Moravce uspel ďalší outsider. „Šošoni“ nedali ani jeden gól a prehrali 0:2. Víťazstva sa tak Žilinčania dočkali na štvrtý pokus, keď si to na severe Slovenska odskákala Senica. Tá odišla na Záhorie s výpraskom 1:7. Michal Švarka a Samuel Mráz dali po dva góly. Pozitívny výsledok sa v nasledujúcom kole potvrdiť nepodarilo, nakoľko na horúcej pôde DAC Dunajská Streda uspeli domáci výsledok 4:2.

Pred reprezentačnou prestávky si ale hráči Žiliny napravili chuť, keď doma získali tri body proti silnému Spartaku Trnava. Po výsledku 3:1 zaknihovali súčasný počet bodov na šesť, čo je o dva viac, ako má Podbrezová, a tak sa držia na nelichotivom deviatom mieste tabuľky Fortuna ligy.

Žilina ale musí riešiť dva výrazné odchody zo svojho mužstva, ktoré doposiaľ neboli nahradené novými futbalistami. Talentovaný stopér Denis Vavro sa bude rozvíjať v dánskom FC Kodaň. Práve tento tím vyradil „Šošonov“ v druhom predkole Ligy majstrov. Druhý odchod sa týka Azerbajdžanca Ramila Šejdajeva, ktorý v rámci hosťovania z tureckého Trabzonsporu namieril do domáceho Karabachu. Ten je účastníkom skupinovej fáze najprestížnejšej klubovej súťaže.

Vzájomné zápasy od postupu Podbrezovej do Fortuna ligy

V troch sezónach ich bolo deväť. Trikrát sa tešila Podbrezová, dvakrát sa zrodila remíza a v štyroch prípadoch uspel v tomto prípade hosťujúci tím MŠK Žilina. Celkové skóre hrá tesne v prospech nášho súpera – 12:13. Najviac gólov vo vzájomných stretnutiach strelil Peter Gal-Andrezly, ktorý ich dal až štyri. Na opačnej strane sa trikrát trafil Milan Škriniar a po dva razy Matej Jelič, Ramil Šejdajev a Filip Hlohovský.

Matej Kubove


Rozhodcovia zápasu:  

Rozhodca :     Boris Marhefka, Badín

Asistent 1 :     Radoslav Bobko, Odorín

Asistent 2 :     Juraj Lieskovský, P. Bystrica

Náhradný rozhodca :    Jozef Pavlík, Bratislava

Delegát spravodajca SFZ :     František Košičár, Bratislava

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :   Ľubomír Udvardy, Bratislava


Vzájomné zápasy :

27.5.2017 MŠK Žilina Podbrezová 4 : 0
Šejdajev 2, Káčer, Hlohovský
5.3.2017 Podbrezová MŠK Žilina 2 : 2
Turňa, Bernadina – Hlohovský, vlastný gól
1.10.2016 MŠK Žilina Podbrezová 1 : 0
Škvarka
12.3.2016 Podbrezová MŠK Žilina 2 : 0
Kostelný, Podio
3.10.2015 MŠK Žilina Podbrezová 1 : 3
Škriniar – Gal Andrezly 2, Kapor
15.9.2015 Podbrezová MŠK Žilina 2 : 3
Sabler, Gal Andrezly – Mabouka, Škriniar, William
5.5.2015 Podbrezová MŠK Žilina 2 : 3
Vaščák, Škutka – Jelić 2, Škriniar
5.11.2014 MŠK Žilina Podbrezová 0 : 0
16.8.2014 Podbrezová MŠK Žilina 1 : 0
Gal Andrezly

 


Forma MŠK Žilina :

Doma Vonku Doma Vonku Doma
P P V P V