Pred zápasom proti Partizánu Bardejov

Po jednoznačnom víťazstve v prvom kole dohrávky jesennej časti sezóny nad Popradom 0:4, Železiari druhý krok nezvládli. V šlágri 13.kola II. futbalovej ligy v súboji tabuľkových susedov nestačili naši chlapci na FC Košice a podľahli im 1:0. Po dvoch stretnutiach na ihriskách súperov, zabojujú Železiari o ôsme víťazstvo v sezóne doma v Zelpo Aréne. Na ceste za troma bodmi im budú stáť v ceste hráči Partizána Bardejov. Stretnutie 14.kola II. futbalovej ligy medzi FK Železiarne Podbrezová – BŠK Partizán Bardejov, s výkopom o 12:30 povedie v pozícii hlavného rozhodcu Martin Ježík.

Partizán Bardejov sa nachádza v aktuálnej tabuľke na 11.priečke so ziskom 13 bodov za 3 výhry a 4 remízy. Okrem toho Bardejovčania zaznamenali v 12-tich stretnutiach aj 5 prehier.  Bardejovčania odštartovali dohrávku jesennej časti sezóny domácim stretnutím proti Skalici. Po viac ako jeden a pol mesiaci nastúpili oba celky opäť na súťažné stretnutie a domáci Bardejovčania potrebovali bodovať. V úvode stretnutia mali prevahu Skaličania a dokázali ju pretaviť do vedúceho gólu, keď sa presadil hosťujúci Ranko. V prvom polčase mali hostia ešte zopár dobrých príležitostí , no proti bol strážca domácej svätyne Čikoš – Pavličko. Do druhého polčasu nastúpili lepšie domáci Bardejovčania a na koňa ich posadil ich bývalý hráč Horodník, ktorý videl v 53. minúte druhú žltú kartu a oslabil tak Skaličanov. Výhodu o jedného muža dokázali domáci zúžitkovať v 66.minúte, keď bol v 16-tke faulovaný Stachura a nariadený pokutový kop premenil Brigant – 1:1. V 77. minúte sa počet hráčov na ihrisku vyrovnal. Po druhej žltej karte putoval predčasne pod sprchy Akahwakou.  V závere zápasu ani jedno z mužstiev nedokázalo strhnúť víťazstvo na svoju stranu, a tak si oba celky pripísali na svoje konto bod, po remíze 1:1.

Ohlasy po zápase

Vladislav Palša (asistent trénera Partizána Bardejov): „My sme vstupovali do zápasu s tým, že chceme vyhrať, lebo body nám chýbajú, takže išli sme aj s týmto cieľom do tohto zápasu, lebo myslím, že už dosť veľa zápasov sme doma pustili body. Chceli sme určite vyhrať. Začiatok zápasu, tých 15-20 minút si myslím, že sme mali veľmi dobrých, potom nás z jednej šance inkasovaný gól pribrzdil. Od tohto momentu sme sa nevedeli naštartovať, hru ovládla Skalica, mala viac z držania lopty, tlačili sa pred bránu, mali nejaké nebezpečné centrované lopty. Pred druhým polčasom sme si niečo povedali v kabíne, ako by sme to chceli riešiť, hlavne v strede, tam sme nedostupovali hráčov, mali sme tam trochu chaos, ale poriešili sme to. Pomohla nám červená karta, kedy sme súpera dostali trochu pod tlak, podarilo sa nám vyrovnať, ale nakoniec sme radi aj za bod, lebo brankár Čikoš-Pavličko nás v tomto smere tiež podržal pri nejakých dvoch šanciach.“

Jozef Kostelník (tréner MFK Skalica): „Dnes sme stratili dva body, odohrali sme dobrý zápas a zlomový moment bola naša šanca, keď sme išli sami na brankára, kedy Almaský prihral Šebestovi, ktorý mal veľkú šancu. Tam keby sme dali na 2:0, tak by sme to zatvorili. K sporným momentom, ktoré sa diali sa nemôžem vyjadrovať a nebudem. Myslím si, že to bol dobrý zápas po dlhej pauze, chlapci si odmakali, odjazdili, škoda, no ale na druhú stranu musím povedať, že bod z Bardejova je dobrý, lebo odtiaľ sa body nevozia ľahko. Tak na 50% sme spokojní.“

Bardejovčania sa trápia najmä v ofenzíve keď v doterajších 12-tich stretnutiach strelili iba 9 gólov a majú tak druhú najhoršiu ofenzívu súťaže, keď menej gólov strelila len rezerva bratislavského Slovana (7).  O gólovú produkciu sa doposiaľ postarala pätica hráčov. Po dva presné zásahy majú na svojom konte Silva Romulo , Filip Serečin, Marko Lukáč, Tomáš Birgant. Jeden presný zásah pridal Lukáš Horváth.

Naopak Bardejovčanom sa darí na opačnej strane ihriska, keď súperom dovoliť streliť iba 12 gólov a majú tak tretiu najlepšiu defenzívu ligy. Menej gólov inkasovali už iba Košičania a Železiari.  Bardejovčania sa v defenzíve spoliehajú na trojicu brankára Čikoša- Pavlička a obrancov Šveca a Jarzebaka, ktorí ako jediní traja hráči nastúpili do všetkých 12-tich stretnutí.

Železiari vstupujú do súboja v Zelpo aréne s cieľom zabudnúť na prehru z posledného kola. V šlágri 13.kola sme cestovali do metropoly východu, na duel proti FC Košice.  Zo stretnutia dvoch najlepších defenzív súťaže vyšla úspešnejšie tá košická, keď sa Železiarom nepodarilo ani raz prekonať v bráne výborného Kiru. Naopak, defenzíva Železiarov inkasovala raz, keď sa tesne pred polčasovou prestávkou presadil domáci Košuda a zariadil tak pre východniarov veľmi cenné tri body, ktoré posunuli zverencov Petra Šinglára práve pred našich chlapcov na 4. priečku.

Vladimír Cifranič: „Prvý polčas sme hrali pomaly a zdĺhavo. Nedokázali sme otvoriť súperovu obranu. Naopak, súper hral zozadu na rýchle protiútoky, z ktorých dokázal jeden premeniť. Druhý polčas sme mali prevahu, vypracovali si šance, no nevyužili sme ich. A preto sme prehrali.“

Peter Šinglár: Začali sme ďalšiu etapu v roku a ja obdivujem súpera aj nás, že sme to zvládli. Ide sa opäť odznova, chlapci dali do zápasu maximum. Dali sme do toho srdce, bojovnosť, zaslúžene sme vyhrali. Rozhodlo srdiečko, rozhodol jeden detail a my berieme tri body. Futbal sa hrá na góly – my sme dali o jeden viac.“

Železiarov odsunula prehra v Košiciach aktuálne na 5.priečku tabuľky a na lídra z Bystrice strácajú zverenci Vladimíra Cifraniča 9 bodov. Najlepším strelcom v našom tíme je už päť gólový Roland Galčík. Daniel Pavúk strelil štyri góly a po tri presné zásahy majú na svojom konte Michal Breznaník a Erik Grendel.

Z posledných deviatich vzájomných meraní síl odchádzali víťazne naši chlapci v štyroch prípadoch, dvakrát sa radovali Bardejovčania a trikrát sa medzi oboma súpermi zrodila remíza.

Stredajší súboj v Zelpo Aréne bude súbojom najlepšej a tretej najlepšej defenzívy súťaže. Naši chlapci potrebujú rýchlo zabudnúť na prehru z Košíc a my pevne veríme, že sa im to doma v Zelpo Aréne podarí !!!

Súboj v Zelpo Aréne budete mať možnosť sledovať aj prostredníctvom nášho Youtube kanálu, kde vám prinesieme live stream súboja FK Železiarne Podbrezová – BŠK Partizán Bardejov.