Pred zápasom proti ŠK Slovan Bratislava

Po dvoch stretnutiach, v ktorých sa hráčom FK Železiarne Podbrezová podarilo bodovať, prišla domáca prehra s účastníkom predkôl Európskej ligy MFK Ružomberok. V Zelpo Aréne z toho bol nešťastný výsledok 1:3.

Navyše, tréner Karol Praženica prišiel o vylúčeného Jána Kriváka. Ten sa porúčal po dvoch žltých kartách. Aby toho nebolo málo, tak spomínaný stopér nedohral ani vloženú dohrávku prvého kola II. ligy, keďže i v zápase nášho B-mužstva opustil ihrisko predčasne kvôli podobným previneniam.

Dá sa preto očakávať, že na pozíciu stopéra sa ku kapitánovi Jaroslavovi Kostelnému zaradí Ľuboš Kupčík. Proti Slovanu Bratislava by si v nedeľu svoju premiéru mohla odkrútiť najnovšia posila klubu, argentínsky záložník Aldo Baez, ktorý už hral v spomínanom stretnutí druhej najvyššej súťaži na pôde Nového Mesta nad Váhom: „Teším sa z toho, že som tu a že som podpísal zmluvu s týmto klubom. Som rád, že môžem pomôcť mužstvu. Mal som síce aj iné ponuky, ale vybral som si Podbrezovú. V dobrom ma prekvapili podmienky, aké tu panujú. Taktiež chalani v mužstve sú veľmi milí a priateľskí,“ povedal po príchode 28-ročný futbalista.

Podbrezovský lodivod Karol Praženica nečaká od súboja s jedným z najlepších tímov našej Fortuna ligy nič ľahké: „Každý zápas bude ťažký a navyše so súperom, ako je Slovan, nečakáme nič ľahké. Prakticky každé stretnutie v lige je pre nás náročné a na to sa musíme pripraviť,“ uvedomuje si 46-ročný tréner, ktorý súpera z hlavného mesta republiky chválil: „Slovan je silný prakticky vo všetkom. Má kvalitné individuality, tradíciu. Všetko má v podstate na top úrovni, takže je náročné vybrať niečo konkrétne. Má najvyššie ambície, najkvalitnejší káder, finančne sú tiež na špičke ligy. Je ťažko povedať v čom je slabý,“ hovorí.

Na druhej strane ale „Železiari“ nebudú chcieť predať kožu lacno a to aj napriek tomu, že v stretnutí bude favorit jednoznačný: „My sa budeme zase snažiť obstáť čo najlepšie a znepríjemniť im cestu k trom bodom,“ predpokladá náš kouč.

Odraziť by sa chcel od zápasov s Michalovcami a Trenčínom, kde Podbrezová získala štyri body. Ružomberok je už minulosť: „Do gólu bol ten posledný zápas relatívne vyrovnaný, ale po ňom bol súper lepším a zaslúžene vyhral. Musíme sa snažiť nadviazať na dva predchádzajú zápasy, kde sme bodovali a pokúsiť sa zopakovať výkon z nich. Navyše, byť ešte lepší,“ želá si tréner Karol Praženica.

Slovan Bratislava začal ročník 2017/18 účasťou v predkolách Európskej ligy. Cez prvé prešiel, arménsky Pjunik Jerevan bol hrateľným súperom, ale následne ho vyradil dánsky celok Lyngby BK. Vo Fortuna lige Ivan Vukomanovič so svojimi zverencami ešte neprehral. Najprv prišla vysoká výhra nad Tatranom Prešov (5:1), potom vydreté tri body so Zlatými Moravcami (2:1) a následne dve remízy 1:1 so Senicou aj Dunajskou Stredou. V doposiaľ poslednom kole sme mohli sledovať najväčšie slovenské derby, Slovan doviezol z Trnavy všetky body za víťazstvo 2:1.

Veľkou stratou je však zranenie kľúčového obrancu Kornela Salátu, ktoré tohto stopéra vyradí na pol roka. „Belasí“ cez leto poriadne posilňovali. Naposledy prišiel za sedemsto tisíc eur maďarský reprezentant Dávid Holman, lenže najväčšou rybou je viac ako miliónový Ibrahim Rabiu. Do klubu pribudli aj individuality ako Filip Hološko, Jakub Mareš, Lukáš Droppa, Vasil Božikov alebo Diamantis Chouchoumis. Naopak, po minulom ročníku klub nadobro opustili Tomáš Kóňa, Adam Zreľák, Seydouba Soumah, Cléber, Martin Krnáč, Tamás Priskin, Lorenzo Burnet, Ján Mucha a hosťovať zamierili Filip Ďuriš, Vernon De Marco a Marek Rigo.

Vzájomné zápasy od postupu Podbrezovej do Fortuna ligy

Lepšiu bilanciu má bratislavský Slovan. Z deviatich prípadov vyhral až šesťkrát, dvakrát sa tešila Podbrezová a raz sa zrodila remíza. „Železiarom“ sa gólom Pabla Podia podarilo zvíťaziť v roku 2014 a následne aj na začiatku ročníka 2016/17, kedy Podbrezovčania štartovali cestu za najlepšou jesennou časťou v histórii klubu. Určite si spomínate na zápas, ktorý sa skončil našim víťazstvom 2:0 a po ktorom bol vyhodení cyperský tréner Nikodimos Papavasiliou.

Celkové skóre hrá v prospech Slovanu, 15:10. O naše góly sa postaralo deväť strelcov. Dvakrát sa presadil Pablo Podio a ďalšie strieľali Pavol Šafranko, Michal Breznanik, Miroslav Viazanko, Kamil Kuzma, Ľuboš Kupčík, Andrej Rendla, Lukáš Migaľa a Juraj Hovančík.

Na druhej strane sa trikrát trafili Tamáš Priskin aj Marko Milinkovič, dva dal František Kubík a po jednom presnom zásahu pridali Aleksandar Čavrić, Seydouba Soumah, Mitchell Schet, Mauro Ezequiel González, Róbert Vittek, Samuel Šefčík a Karol Mészáros.

Matej Kubove

 


Rozhodcovia zápasu:  

Rozhodca :   Pavol Chmura

Asistent 1 :   Peter Kováč

Asistent 2 :    Marek Galo

Delegát spravodajca SFZ :    Ján Lipták


Vzájomné zápasy :

1.4.2017 Podbrezová ŠK Slovan 2 : 3
Viazanko, Kuzma – Soumah, Priskin, Schet
30.10.2016 ŠK Slovan Podbrezová 2 : 0
Čavrič, Kubík
31.7.2016 Podbrezová ŠK Slovan 2 : 0
Šafranko, Breznanik
20.5.2015 ŠK Slovan Podbrezová 2 : 2
Šefčík, Priškin  –  Podio, Rendla
5.3.2016 Podbrezová ŠK Slovan 0 : 1
Kubík
27.9.2015 ŠK Slovan Podbrezová 3 : 1
Gonzales, Vittek, Priskin – Kupčík
21.3.2015 ŠK Slovan Podbrezová 2 : 1
Milinković, Meszáros – Migaľa
28.9.2014 Podbrezová ŠK Slovan 1 : 0
Podio
11.7.2014 ŠK Slovan Podbrezová 2 : 1
Milinković 2  –  Hovančík

 


Forma ŠK Slovan :

Vonku Doma Vonku Doma Vonku
V V R R V