Pred zápasom proti Žiline B

Cez víkend pokračuje kolotoč II. futbalovej ligy ôsmim kolom. Naši chlapci sa predstavia druhýkrát po sebe na domácej pôde. V sobotu od 18:00 privítame doma, v Zelpo Aréne žilinskú juniorku. Stretnutie povedie v pozícií hlavného rozhodcu Adam Somoláni.

Náš sobotný súper, Žilina B, sa aktuálne nachádza v tabuľke II.ligy  na 13. priečke so ziskom štyroch bodov. Zverenci Norberta Guľu začali aktuálnu sezónu výborne, keď doma zdolali Šamorín 5:0. No odvtedy čakajú šošoni na ďalšiu ligovú výhru už päť kôl. Postupne nestačili na Komárno 2:0, Petržalku 1:2, Banskú Bystricu 6:3 a naposledy nestačili na Skalicu, ktorej podľahli po výsledku 2:3. Skóre stretnutia otvorili Skaličania v 8. minúte, keď si loptu na biely bod postavil Šebesta a nemýlil sa 0:1. Šošoni odpovedali gólom Timoteja Jambora, ktorý si vyrovnávajúcim gólom otvoril strelecky účet medzi mužmi 1:1.  V 21. minúte videli diváci druhý pokutový kop, keď bol v pokutovom území faulovaný domáci Kaprálik. Loptu si na biely bod postavil Bernát a poslal šošonov do vedenia – 2:1. V 32. minúte hostia vyrovnali, keď strelu Šebestu vyrazil domáci brankár Teplan len na kopačky Horodníka a ten sa nepomýlil – 2:2.  V závere polčasu udreli Skaličania po tretíkrát, no druhýkrát z penalty. Po skrumáži v domácom pokutovom území padol jeden z hosťujúcich hráčov a Šebesta premenil svoju druhú penaltu v zápase – 2:3. V druhom polčase pokračovali mladí Žilinčania v dobíjaní Skalickej brány, no hosťujúca obrana nakoniec dokázala odolať a zverenci Norberta Guľu aj napriek sympatickému výkonu a množstvu šancí nedokázali získať doma tri body.  Najlepším strelcom Žilinčanov je trojgólový René Holáň. Po dva presné zásahy majú na svojom konte Tibor Slebodník, Ján Bernát a Dawid Kurminowski.

Železiari zareagovali na smolné pohronské derby tým najlepším možným spôsobom. Po výhre u lídra zo Skalice 3:4, dokázali naši chlapci v minulom ligovom kole zdolať Slavoj Trebišov 2:0. Zápas sa od úvodu niesol v našej réžií. Od prvej minúty sme sa nasťahovali na súperovu polovicu, kde sme sa snažili kombinovať. V 12. minúte to skúšal Enzo Arevalo jeho pokus však hosťujúca obrana zrazila na rohový kop. Z následného rohu sa do dobrej pozície dostal Pavúk, no mieril len tesne nad. V 22. minúte sme to skúšali opäť, hosťujúci brankár Knurovský predviedol efektný zákrok a loptu vytesnil na roh. V 25. minúte sa pripomenuli aj hostia, rýchly výpad trojice Trebišovčanov však vyriešila naša obrana na čele s Ludhom. V 35. minúte prenikol po krídle Galčík, v 16-tke našiel Ďatka, no ten mieril len do hosťujúceho obrancu.  O päť minút videlo 680 divákov prvý gól stretnutia. Galčík zahral priamy kop na krátko na Kováčika, ten vnikol do veľkého vápna a presným centrom našiel Pavúka, ktorý otvoril skóre stretnutia – 1:0.  Bodku za prvým polčasom dala Galčíkova strela, ktorá však našla len rukavice Knurovského.  V druhom polčase bol obraz hry podobný. Naši chlapci sa snažili trpezlivou kombináciou hľadať medzery v súperovej obrane, no Trebišovčanom sa darilo odolávať až do 81. minúty. Vynikajúcu individuálnu akciu previedol Ďatko, ktorý na seba naviazal viacero súperových obrancov, nezištne prihral Pavúkovi, ktorý už nemal problém skórovať. Naši chlapci tak zvládli súboj 7.kola a do tabuľky si pripísali ďalšie tri body.

Pred súbojom 8. kola proti žilinskej juniorke stihli naši chlapci odohrať pohárové stretnutie v rámci 3. kola Slovnaft Cup-u.  V súboji proti piatoligovému TJ Družstevník Jacovce dokázali naši chlapci streliť štyri góly a zaslúžene tak postúpiť do ďalšieho kola. Veľký podiel na postupe do ďalšieho kola má Erik Micovčák, ktorý mal prsty vo všetkých našich góloch. Tri dokázal sám streliť a navyše pridal aj jednu gólovú asistenciu, keď prihral na gól Pavúkovi. „Zápas hodnotím pozitívne. Vyhrali sme, nikto sa nezranil. Síce sme hrali so súperom z nižšej ligy a všetci vieme aké tieto zápasy bývajú. Prakticky celý zápas sme hrali na jednu bránu, mali sme množstvo šancí, škoda, že sme ich nepremenili viac. Hlavné je, že sme postúpili, nedostali gól a dobre sme sa tak naladili na najbližší ligový zápas,“začal svoje hodnotenie pohárového stretnutia 24-ročný rodák z Košíc, ktorý v zápase nastúpil prvýkrát od svojho príchodu v základnej zostave a hneď bol z toho hattrick: „Som rád, že sa mi podarilo streliť tri góly. Hattrick je pekný, ale dôležité je, že sme vyhrali a postúpili ďalej. Tie moje šance nebolo až tak ťažké premeniť, pretože mi ich výborne pripravili spoluhráči.“ Erik je zatiaľ našou poslednou posilou a ako sám priznáva v klube sa od prvého momentu cíti výborne: „Páči sa mi tu už od prvého momentu. Sú tu vytvorené skvelé podmienky. Klub funguje po všetkých stránkach. Cítim sa tu skvelo. Takisto aj v kabíne. Chalani ma, myslím, medzi seba dobre prijali a spolu tvoríme výborný kolektív,“pochvaľuje si náš klub bývalý hráč Tatrana Prešov, Slovana Liberec či FK Varnsdorf, ktorý k nám prišiel pomôcť naplniť klubové ambície: „Cieľ pre túto sezónu je jednoznačný. A tým je postup. Nebude to nič jednoduché. Úvod sezóny to potvrdzuje . Čaká nás ešte veľa práce a množstvo ťažkých zápasov. Do každého zápasu ideme s cieľom vyhrať a potvrdiť tak kvalitu, ktorú máme. Mojím osobným cieľom je pomôcť mužstvu naplniť tieto ambície a v každom zápase podať čo najlepší výkon.“  Na záver sme sa Erika opýtali aký zápas možno očakávať už túto sobotu v Zelpo Aréne? „Určite to bude náročný zápas. Tak ako každý jeden. Súper má svoju kvalitu. Disponujú mladými dravými hráčmi s dobrou technikou, ktorí sa snažia hrať dynamický, rýchly a behavý futbal. Verím, že sme na tento zápas výborne pripravení a spolu to zvládneme a získame ďalšie tri body,“ zakončil svoje rozprávanie ofenzívny stredopoliar Erik Micovčák.