Pred zápasom s 1.FC Tatran Prešov

Po domácom víťazstve nad Zlatými Moravcami prichádza na rad ďalší dôležitý ligový duel. V zápase 30. kola hráči Podbrezovej cestujú do dočasného domova Tatranu Prešov v Poprade s jasným cieľom. Potvrdiť domácu výhru a získať tri plusové body do tabuľky, ktoré môžu priniesť vylepšenie pozície „Železiarov“ pred poslednými kolami našej ligy. Prešovčania v stredajšej dohrávke len remizovali so Zlatými Moravcami a v sobotňajšom vzájomnom zápase sa pokúsia o odlepenie sa z poslednej priečky v ligovej tabuľke. Podbrezová pod novým trénerom Praženicom začala úspešne a všetci fanúšikovia veria v úspech aj v najbližšom ligovom vystúpení. O všetkom sa rozhodne v sobotu! Zápas medzi Tatranom Prešov a ŽP Šport Podbrezová začína v sobotu 6. mája 2017 o 19:00 v NTC Poprad a Vy môžete byť pri tom. Zájazd fanúšikov je zdarma a každý z Vás môže vytvoriť našim hráčom domáce prostredie na tribúnach v Poprade.

Predstavujeme súpera – 1. FC Tatran Prešov
Aktuálne v sezóne
Tatran Prešov od úvodu sezóny bojuje o udržanie prvoligovej príslušnosti aj v budúcej sezóne. K naplnenie cieľov vedenia dopomohol svojim odstúpením Spartak Myjava, čo prinieslo do klubu veľkú úľavu. Výsledky Prešovčanov v prebiehajúcom ročníku Fortuna ligy patria k najhorším a po jesennej časti sa krčil Tatran na poslednom mieste v tabuľke s rovnakým počtom bodov ako FK Senica. V jarnej časti tím z východu republiky hrá svoje zápasy bez obáv o vypadnutie z ligy a to sa odzrkadľuje aj na výsledkoch. Prešovu patrí v tabuľke jarnej časti posledná priečka, keď v doterajších deviatich ligových zápasoch družstvo trénera Janteka získalo len 5 bodov za výhru nad Senicou a dva nerozhodné výsledky. Aj v celkovej tabuľke Fortuna ligy patrí Prešovu posledné miesto so ziskom 18 bodov s najhorším ligovým skóre 15:53.

Jesenný káder trénera Janteka ostal počas zimnej prestávky pokope. Už jesenná časť ukázala, že Prešovčanom sa nepodarí udržať si svoj najväčší hráčsky klenot. Nigérijsky legionár Ashiru Musefiu Olansunjanmi prestúpil počas zimnej prestávky do českej Zbrojovky Brno a jeho náhradu hľadal klub už v posledných jesenných kolách našej ligy. Ďalšie výraznejšie odchody kabína Tatranu nezaznamenala, čím vedenie klubu jednoznačne deklarovalo prípravu na ďalšiu sezónu. Menný zoznam prichádzajúcich hráčov je širší, i keď sa jedná hlavne o mladých hráčov z mládežníckych výberov Tatranu. Šancu presadiť sa v ligovom družstve dostali Špyrka, Grešák, Slančik, Grejták či Župa. Skúsenejšími posilami sa stali stredopoliari prichádzajúci z VSS Košice – Mojmír Trebuňák a našim fanúšikom známy 26-ročný Juraj Hovančík.

Posledný ligový zápas 1. FC Tatran Prešov

1.FC Tatran Prešov – ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:1. V dohrávanom stretnutí 28. kola nastúpili obe družstvá do zápasu aktívne a pred mizernou diváckou kulisou sa odohrával veľmi rušný duel. Už v štrnástej minúte využil dieru v obrane Prešovčanov Válovčan a poslal hostí do vedenia. Domáci mohli vyrovnať o pár minút neskôr, ale výborne kopnutý priamy kop Leška skončil len na žrdi a následnú dorážku zblokovala na bránkovej čiare obrana hostí. Na opačnej strane pohrozil ViOn opäť z priameho kopu. Šikovne ho rozohral Orávik a Pintérov volej opečiatkoval brvno. Druhé dejstvo prinieslo úvodný tlak hostí, ktorí nebezpečne hrozili, ale bez výraznejších gólových príležitostí. V 66. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený hosťujúci Gešnábel a domáci Prešov sa čoraz viac dostával do hry. Najskôr si s priamym kopom Leška poradil Kováč a neskôr skúsenému brankárovi pomohlo brvno pri strele Kačalu. Z protiútoku vystrelil tesne žrde Pastva a domáci v 70. minúte opäť nastrelili žrď po zakončení Trebuňáka. V 81. minúte sa sily na ihrisku vyrovnali, druhú žltú kartu dostal domáci Dupkala, čo ešte viac nakoplo Tatran. V 84. minúte vyrovnal Rolinc a stanovil na konečných 1:1. Zostava Tatran Prešov: Talian – Kačala, Bartek, Dzúrik, D. Leško – Hovančík, Micherda – Dupkala, Kubus (63. Trebuňák), P. Leško (10. Haladej, 84. Rolinc) – Streňo.

Pred zápasom s Tatranom Prešov

Vzájomné zápasy s Prešovom v doterajšom priebehu priniesli po dva strelené góly. V zápase 8. kola sa v Prešove zrodila výhra „Železiarov“ 0:2, keď sa gólovo presadili Bernadina a Podio. V druhom vzájomnom stretnutí sme na domácom ihrisku remizovali s Tatranom 1:1. Úvodný tlak „Železiarov“ prinášal množstvo šancí, ale bez gólového efektu. Až tesne pred polčasom sa ujali domáci vedenia gólom Michala Breznanika. Druhý polčas hostia zefektívnili svoju hru a výsledkom toho bol gól Kubusa v 64. minúte. Záverečný tlak už gól nepriniesol a posledné jesenné kolo skončilo remízou. Verme, že nový tréner Praženica pripraví družstvo zodpovedne na sobotný duel a skončí sa rovnako ako prvý vzájomný zápas ešte na domácej pôde Prešova.

Prešov patrí k tímom, ktoré jarnú časť využili na prípravu družstva na ďalší súťažný ročník. Tréner Jantek stavia na hráčoch, ktorých plánuje Tatran využívať aj v ďalšej, veľmi dôležitej, sezóne. Oporou počas celého ročníka je jednoznačne brankár Jozef Talian. Aj napriek veľkému počtu inkasovaných gólov patrí k najlepším brankárom v našej lige. Obrana Prešova je v jarnom priebehu jednoznačne najhoršou, keďže v deviatich stretnutiach kapitulovala až 24krát. Pre mladých hráčov pôsobiacich v obrannej formácii je každý zápas obrovskou skúsenosťou a možnosťou zdokonaľovať sa. Stred poľa diriguje náš bývalý hráč Juraj Hovančík, ktorý patrí k vekovo najstarším hráčom Tatrana. Ofenzívna časť hry stojí na nebezpečnom Dávidovi Leškovi, ktorého v ofenzíve dopĺňajú Lukáš Kubus pôsobiaci počas svojej kariéry aj v poľskom tíme Wisla Plock a hrotový útočník Erik Streňo.

Podbrezová pod novým trénerom Karolom Praženicom začala víťazne. Víkendovú prestávku zapríčinenú pohárovým finále využil nový tréner na ešte dôkladnejšie spoznanie mužstva a dôslednú prípravu na ligový duel. V prechodnom domove Prešova v NTC Poprad sa očakáva otvorený futbal, ktorý predviedli Prešovčania aj v poslednom domácom zápase. Práve otvorený futbal môže vyhovovať „Železiarom“, ktorých ofenzívna hráčska kvalita potrebuje priestor na vytváranie gólových príležitostí. V záverečnej fáze sezóny sa nebude môcť nový tréner Praženica spoľahnúť na dlhodobých maródov a všetci fanúšikovia veria, že aspoň v posledných kolách sa objaví na trávniku po zranení lýtkového svalu kapitán Kostelný. Verme, že zúčastnení fanúšikovia Podbrezovej vytvoria v NTC Poprad hráčom pod vedením trénera Praženicu domáce prostredie a svojimi hlasivkami priblížia Podbrezovú k zisku dôležitých troch bodov do tabuľky Fortuna ligy.