Pred zápasom s béčkom ŠK Slovan Bratislava

V 15. kole II. futbalovej ligy cestujú železiari do hlavného mesta Slovenska. V sobotu od 14:30 sa na bratislavských Pasienkoch pokúsia naši chlapci pretrhnúť negatívnu sériu výsledkov na súperových ihriskách.  Zápas ŠK Slovan Bratislava B – FK Železiarne Podbrezová povedie z pozície hlavného rozhodcu Igor Kozák. Delegátom SFZ bude pán Marcel Budáč a delegátom pozorovateľa rozhodcov pán Emanuel Cuninka.

Rezerva bratislavského Slovana okupuje v aktuálnej tabuľke II. futbalovej ligy 14. priečku. Na svojom konte má len 3 výhry, 1 remízu a až 10 prehier.  Zverencom Szilárda Németha sa v doterajšom priebehu sezóny podarilo zdolať len Skalicu (4:0), Trebišov (2:1) a Púchov (2:0) a bod si odniesli zo zápasu proti ružomberskej rezerve.  Bratislavčania zbierajú body doposiaľ len na domácom ihrisku a podobne, ako naši chlapci, na ihriskách súperov ešte nezískali ani bod. V poslednom kole podľahli Némethovci v košickom Čermeli domácemu FC 3:0.  V 38. minúte otváral skóre stretnutia Rizie. Domáce FC Košice rozhodli o víťazstve rozdielom triedy v druhom polčase, keď na 2:0 zvyšoval Liener a tretí gól pridal v 65. minúte Dávid Leško.  Slovanisti sa trápia na oboch koncoch ihriska. V doterajších 14-tich zápasoch strelili len chudobných 10 gólov a majú tak suverénne najhoršiu ofenzívu súťaže.  Belasí majú problémy aj v defenzíve, veď aktuálne už inkasovali 26 krát a len posledné dva tímy Trebišov a Šamorín majú na svojom konte viac inkasovaných gólov.  Najlepším strelcom tímu je 23-ročný Martin Hubert, ktorý má na svojom konte už 4 presné zásahy.

Železiarom patrí v aktuálnej tabuľke II. ligy 6. priečka so ziskom 21 bodov za 7 výhier a 6 prehier. Podobne, ako náš dnešný súper, aj naši chlapci zbierajú zatiaľ body len doma v Zelpo Aréne. Na ihriskách súperov sa železiarom v doterajšom priebehu sezóny vôbec nedarí.  V Skalici, Komárne, Dubnici a ani v Žiline sme nezískali ani bod a inkasovali až 11 krát.   Zverenci trénerského dua Mores – Poljovka sa na dnešný zápas naladili vysokým víťazstvom nad Púchovom (5:2).  Skóre stretnutia otváral už v 13. sekunde Pribula. V 14. minúte vyrovnal hosťujúci Holiš.  Do prestávky ešte videli diváci v Zelpo Aréne dva presné zásahy, keď sa najprv presadil domáci Galčík, no hostia opäť vyrovnali vďaka krásnej strele Krčulu.  Naši chlapci však v druhom polčase predviedli vynikajúci ofenzívny výkon a po góloch Galčíka, Šulca a Pribulu z pokutového kopu, ktorý vybojoval muž zápasu Galčík,  zaknihovali dôležité víťazstvo. Najlepším strelcom nášho tímu je už 5 gólový Martin Pribula. Po 3 presné zásahy má na svojom konte trojica Jakub Šulc, Roland Galčík a Nicolas Mejri.

Naši chlapci majú dnes ďalšiu šancu získať prvé body z ihrísk súperov.  Pevne veríme, že nadviažu na skvelý domáci výkon proti Púchovu a z hlavného mesta privezú na Horehronie 3 body.