Pred zápasom proti FC Košice

Železiari cestujú v rámci 16. kola II. futbalovej ligy do metropoly východu. V košickom Čermeli sa stretneme so súperom, ktorého sme už v tejto sezóne raz zdolali.  Zatiaľ čo domáci ťahajú šnúru troch víťazstiev v rade, naši chlapci nedokázali bodovať ani raz z 5-tich zápasov na ihriskách súperov.  Duel medzi FC Košice – FK Železiarne Podbrezová, ktorý má výkop o 13:30  povedie z pozície hlavného rozhodcu Martin Ježík.

FC Košice ako nováčik II. ligy nezačal súťažný ročník ideálne.  Po úvodných 4 kolách  mal nováčik súťaže na svojom konte len 1 bod za remízu s Trebišovom.  Zlý štart do sezóny neustál hlavný tréner Gejza Farkaš, ktorého nahradil Marek Fabuľa.  Nový tréner žlto-modrých nezažil úspešnú premiéru, keď jeho zverenci nestačili na Skalicu a podľahli jej 1:0. No od tohto momentu sa Fabuľovci neustále zlepšujú.  Výsledkom zlepšených výkonov Košičanov je aktuálna 8. priečka v tabuľke so ziskom 19 bodov za 5 výhier, 4 remízy a 6 prehier. Aktuálne ťahajú domáci šnúru troch víťazstiev v rade,  keď postupne zdolali Dubnicu (0:1), rezervu Slovana (3:0) a naposledy aj Petržalku na jej ihrisku 1:2. Skóre stretnutia otvoril v 33. minúte z pokutového kopu hosťujúci Pavúk. Domáci po zmene strán odpovedali, keď sa hlavou presadil Szöcs. O tom, že si Košičania odvezú na východ všetky tri body rozhodol v 72. minúte dvoj gólový hrdina Pavúk. Žlto-modrí ťažia najmä z vynikajúcej defenzívy. Doposiaľ inkasovali len 16 gólov a majú tak druhú najlepšiu obranu v lige. Menej gólov inkasoval už len Poprad.  Najlepším strelcom domácich je Erik Liener, ktorý má na svojom konte 4 presné zásahy.   František Pavúk a Dávid Leško majú po 3 presné zásahy. Práve  Dávid Leško zamieril do Košíc z nášho klubu, a preto bude mať tento duel pre neho špecifický náboj.

Železiarom aktuálne patrí v tabuľke II. ligy 6. priečka zo ziskom 21 bodov za 7 výhier a 7 prehier. Spolu s Popradom sme jediný klub, ktorý v doterajšom priebehu sezóny ani raz neremizoval. V uplynulom 15. kole cestovali naši chlapci do hlavného mesta na duel proti rezerve bratislavského Slovana.  V 36. minúte otvoril skóre stretnutia domáci Lukáš Pauschek. Domáci ešte stihli pridať v 90. minúte druhý gól, keď sa presadil najlepší strelec belasých Hubert a uzavrel skóre na 2:0. Pre nás to bola 7 prehra v sezóne, piata na ihriskách súperov a stále tak platí, že z ihrísk súperov sme si v doterajšom priebehu sezóny nepriviezli ešte ani bod. Najlepším strelcom nášho tímu je už 5 gólový Martin Pribula. Po 3 presné zásahy má na svojom konte trojica Jakub Šulc, Roland Galčík a Nicolas Mejri.

Dnešným zápasom sa nám II. futbalová liga preklopí do svojej druhej polovice. Košičanov sme už raz v tomto ročníku zdolali. V úvodnom kole rozhodol o našom víťazstve v 90. minúte Galčík. Pevne veríme, že naši chlapci minimálne zopakujú tento výsledok aj teraz a prelomia negatívnu sériu výsledkov na ihriskách súperov!!