Pred zápasom s FK Poprad sme vyspovedali Matúša Marcina

V piatok 26. júla privítame v rámci druhého kola II. futbalovej ligy FK Poprad.  Pred zápasom sme sa rozprávali s našou letnou posilou Matúšom Marcinom.  Odchovanec  1. FC Tatran  Prešov  nám v zaujímavom rozhovore prezradil okrem iného,  prečo sa rozhodol kývnuť  na ponuku  z FK  Železiarne  Podbrezová, a  aj to, či bol nervózny pred svojim „životným prestupom“.

 

V minulej sezóne si pôsobil v 4. ligových Ľuboticiach, povedz ako sa zrodil tvoj prestup sem do Podbrezovej?

V podstate  som skončil  s  futbalom,  lebo mi zdravie neumožňovalo hrávať futbal profesionálne.  Polovica  sezóny, ktorú som hral v Ľuboticiach mi celkom vyšla. Strelil som v nej  12 gólov v 11 – tich  zápasoch.  Tak ma oslovil Miro  Poliaček a jeho ponuka ma veľmi zaujala a potešila. Takže nakoniec som tu.

Ty si odchovancom Tatrana Prešov, pôsobil si v Jihlave a Banskej Bystrici, prečo si si vybral práve Podbrezovú? Čim ťa presvedčila ponuka z Podbrezovej?

V Česku som neprežíval veľmi šťastné obdobie,  keďže som absolvoval 5 operácií za 4 roky. Takže bol to  doslova začarovaný  kruh.  Podbrezová  mi  v podstate dala šancu na reštart v kariére.  Pevne verím, že tu budem môcť naplno ukázať svoje futbalové schopnosti,  ktoré si myslím, že mám.

Ako sa ti zatiaľ páči v našom klube? Je niečo, čo ťa milo prekvapilo?

Prekvapil ma hlavne  servis okolo hráčov a výborná partia.  Kolektív je tu fakt super, sadli sme  si s chalanmi od prvých dní.  Servis, ktorý tu máme, či už od  fyzioterapeutov, maserov a realizačného tímu  je  fantastický. Môžem povedať, že ani v Česku som to nezažil. 

V piatok proti FC Košice to bol tvoj prvý zápas v druhej lige. Prihral si na víťazný gól, hýril aktivitou, takže asi si s premiérou spokojný?

Bol to môj vôbec prvý zápas v II. lige, keďže som ešte túto súťaž nehral. Myslím si, že to nebolo zlé. Je ešte  samozrejme na čom pracovať a čerešničkou by bolo, keby som dal gól. Verím,  že  tréner mi bude  dávať dostatok priestoru na ihrisku  a ja sa mu  budem snažiť  jeho dôveru vrátiť v podobe dobrých výkonov.

Si jednou z 9 nových tvárí v tíme. Pri tak veľkej obmene kádra zrejme chvíľku potrvá, kým si na seba zvyknete. Stretol si v kabíne niekoho, s kým si rozumieš od prvej chvíle?

Keď som sem prichádzal, vedel som o Peťovi Liptákovi,  poznal som Dávida Leška a Mira Viazanka.  No ako som už spomenul, kolektív je mladý, s chalanmi a celým realizačným tímom si rozumieme dokonale.  Poznám aj  Janka Mizeráka, s ktorým som hrával od dorastu v Prešove. Dá sa povedať, že sa na ihrisku vidíme aj na slepo, preto verím,  že spolupráca  bude fungovať aj s ostatnými.

Prišiel si do klubu spolu s Jakubom Šulcom ako posila do ofenzívy, takže sa logicky od teba očakávajú góly. Už v prvom zápase si sa dostal do viacerých sľubných šancí, nakoniec  si po skvelej práci pripravil víťazný gól.  Dávaš si nejaké osobne ciele do sezóny?

S Kubom si výborne  rozumiem  ako po futbalovej, tak aj po ľudskej stránke. Mojim cieľom je byť hlavne zdravý a odohrať čo najviac zápasov. Ak budem pre družstvo prínosom, či už v asistenciách alebo góloch, budem len rád.

Poďme k piatkovému zápasu.  FK Poprad v minulej sezóne bojoval  v baráži o postup do Fortuna ligy,  káder ostal pohromade.  Aký zápas očakávaš?

Očakávam veľmi náročne stretnutie,  keďže káder sa im veľmi neobmenil. V mužstve majú množstvo skúsených futbalistov, vedie ich skvelý tréner. Ak  budú hrať ako v minulej sezóne,  určite sa budú držať hore. My sme však doma silní, veríme si a je v našich silách Poprad zdolať.

Predtým než si prestúpil k nám si absolvoval ešte jeden „prestup“.  Prestup do stavu manželského.  Bol si rovnako nervózny pred oltárom ako pred futbalovým zápasom?

Ak mám povedať pravdu, keď som bol mladší, bol som nervóznejší, či už pred zápasom  alebo nejakým rande.  Ale keďže  som vedel,  s  kým idem stráviť zvyšok života, nemal som byť prečo nervózny. Rovnako  aj  pred zápasom,  už  nepociťujem žiadnu nervozitu, skôr zdravú motiváciu niečo ukázať na ihrisku.

Na záver si skús tipnúť výsledok  nášho piatkového zápasu ?

Keďže nie som dobrý tipér, radšej presný výsledok netipujem, ale verím, že zvíťazíme a budeme sa radovať.