Pred zápasom s FK Poprad

Do konca jesennej časti zostáva odohrať Železiarom len dve stretnutia. Už zajtra v rámci 17. kola čaká našich chlapcov dôležitý zápas pod Tatrami. Od 16:00 budeme čeliť súperovi, ktorý nás už v tejto sezóne raz zdolal. Stretnutie medzi FK Poprad – FK Železiarne Podbrezová povedie v pozícii hlavného rozhodcu Ivan Kružliak. Delegátom SFZ bude pán Marián Jasenák a delegátom pozorovateľa rozhodcov pán Gabriel Sekereš.

Popradčanom patrí v aktuálnej tabuľke II. ligy 4. priečka so ziskom 31 bodov. V 16-tich zápasoch dokázali zaknihovať 10 víťazstiev, 1 remízu a 5 prehier.  Bielo-modrým vyšiel najmä úvod sezóny. V úvodných 6-tich kolách zaznamenali až 5 víťazstiev a prehrali len jedno stretnutie, keď doma nestačili na Skalicu a podľahli jej 1:2. Zdá sa však, že so záverom jesene dochádzajú zverencom Mareka Petruša sily. V posledných 6-tich kolách získali Petrušovci len 7 bodov za výhry v Šamoríne (0:1) a s Ružomberkom B (2:0) a remízu so Slovanom B (1:1). Práve v poslednom kole cestovali Popradčania na Pasienky a dlho to vyzeralo, že si z hlavného mesta neodvezú ani bod. Už v 7. minúte poslal domácich do vedenia Tzovaras. Bod pre podtatrancov zariadil v 82. minúte striedajúci žolík Olejnik. V závere jesene trápi nášho súpera najmä početná maródka. V sobotňajšom zápase bude určite chýbať domácim trojica vážne zranených hráčov. Samuel Kuba má dlhodobé problémy s krížnym a postranným väzom v kolene, Martin Luberda je po operácii očnej a lícnej kosti a Tibor Slebodník absolvoval operáciu slepého čreva. Otázny je štart ďalších troch hráčov, Vladimír Kukoľ má problémy s platničkou, Peter Maslo s achilovkou a Dragan Andrić s trieslom. Aj napriek viacerým zraneniam a poklesu formy sa môžu podtatranci pochváliť najlepšou defenzívou v celej súťaži. V 16-tich zápasoch dovolili streliť súperom len 14 gólov. O ofenzívu sa stará už 6 gólový Dragan Andrič, ktorého dopĺňajú 4 góloví Horváth, Junior a Jančo.

Zverenci trénerského dua Mores – Poljovka  sa aktuálne nachádzajú v tabuľke II. ligy na 7. priečke so ziskom 22 bodov. V poslednom kole cestovali naši chlapci do košického Čermeľa. Skóre stretnutia otvorili domáci v 29. minúte, keď sa po centri presadil Liener. A keď o dve minúty videl Mizerák červenú kartu zdalo sa, že Košičania dovedú zápas do víťazného konca. Bežala však 87. minúta, keď sa do lopty oprel spoza 16-tky Trapanovski a krásnou strelou zariadil pre železiarov prvý bod zo súperových ihrísk. Najlepším strelcom nášho tímu je už 5 gólový Martin Pribula. Po 3 presné zásahy má na svojom konte Jakub Šulc a Roland Galčík.

V sobotu od 16:00 zabojujú naši chlapci o ďalšie dôležité body proti súperovi, ktorému máme čo vracať. Popradčania nás už v doterajšom priebehu sezóny raz zdolali. Pevne veríme, že tentokrát sa budeme radovať my!

Duel 17. kola medzi FK Poprad – FK Železiarne Podbrezová bude vysielať aj SFZ prostredníctvom portálu Futbalnet.tv.