Pred zápasom s KFC Komárno sme sa zhovárali s Jozefom Špyrkom

Železiari cestujú v  sobotu na juhovýchod  Slovenska  na súboj  5.kola  II. futbalovej ligy proti domácemu  KFC Komárno.  Zverenci trénera Vladimíra Veselého v  minulom kole predviedli vynikajúci výkon,  keď Liptovskému  Mikulášu  pribalili na cestu zo Zelpo Arény štyri góly.   V sobotu od 17:00 sa naši chlapci pokúsia opäť získať tri body,  proti však budú domáci.  Duel povedie  z  pozície hlavného rozhodcu Bystrík Nemček  spolu s  asistentmi  Branislavom Hanckom a  Jurajom Halíčekom.

Náš piaty súper v  tejto sezóne  KFC Komárno odštartoval súťažný ročník domácou výhrou 2:0 nad Šamorínom. V druhom kole nestačil na rezervu Ružomberka,  ktorej podľahol na jej štadióne 4:1. V druhom domácom stretnutí v  sezóne privítalo Komárno na svojom štadióne Púchov. Stretnutie,  ktoré prinieslo štyri góly a  dve červené karty, sa nakoniec skončilo remízou 2:2. V minulom kole zavítali  Komárňanci na Pasienky.  O tom,  že si z  Bratislavy odnesie všetky tri body náš sobotňajší súper, rozhodol  v 25. minúte Kniezevic.  KFC Komárno tak aktuálne figuruje v tabuľke na 5. priečke  so ziskom 7 bodov so skóre 6:6.  Najlepším strelcom tímu je  s tromi  gólmi  kamerunský útočník Christian  Bayemi.

Naši chlapci v minulom kole po dvoch prehrách opäť okúsili chuť víťazstva. V Zelpo Aréne predviedli bojovný výkon, okorenený štyrmi gólmi v sieti Liptovského Mikuláša.  Jedným zo šťastných strelcov bol aj Jozef Špyrka. „V zápase proti Liptovskému Mikulášu sme boli dostatočne efektívni a strelili štyri góly. Na druhej strane nám, ale tento zápas ukázal veci, ktoré potrebujeme do ďalších kôl zlepšiť,“ vrátil sa k  poslednému zápasu  strelec štvrtého gólu. „Špyro“ patril v jarnej časti minulej sezóny k najvyťaženejším hráčom.  V tej aktuálnej zatiaľ nastúpil v základnej zostave len raz. „Nie je to úplne tak, ako by som si to predstavoval, ale cítim, že sa to od zápasu k zápasu stále zlepšuje,“  opisuje svoju momentálnu situáciu vždy pozitívne naladený mladík.  Práve výhra nad Liptovským Mikulášom môže byť ten správny impulz do ďalších kôl, čo potvrdzujú slová odchovanca Tatrana Prešov a  bývalého hráča FK Pohronie: „Víťazný impulz pre mužstvo je dôležitý. Takéto víťazstvo nám dodá väčšiu sebadôveru a určite pomôže nielen jednotlivcom, ale aj celému tímu do ďalších kôl.“  V sobotu nás však nečaká ľahký zápas, čo si uvedomuje aj hráč s 24-kou na drese: „Určite nás nečaká nič jednoduché. Komárno doma ešte neprehralo. Naposledy vyhralo na Slovane, takže z tohto pohľadu očakávam náročný duel. Ja sa na zápas teším a verím, že predvedieme odvážny a bojovný výkon,“ zakončil svoje rozprávanie ofenzívny záložník FK Železiarne Podbrezová.