Pred zápasom s Trebišovom

Po nevydarenom účinkovaní v Slovnaft Cup-e  zabojujú železiari  tento krát v ligovom stretnutí o dôležité tri body.  Netradične, v sobotu o 17:00 privítame v Zelpo Aréne súpera, ktorý ešte v tejto sezóne nezvíťazil   – Slavoj Trebišov.  Stretnutie  9. kola II. futbalovej ligy povedie v pozícii hlavného rozhodcu Martin Dohál. Jeho asistentmi budú Pavel Jánošík a Peter Mihalík.  Delegátom SFZ bude pán Jaroslav Švarc. Delegátom pozorovateľa rozhodcov bude pán Kamil Slebodník.

Náš sobotný súper,  Slavoj Trebišov,  v minulom ročníku II. futbalovej ligy obsadil 13. miesto.  Aj keď Zemplínčania v uplynulom ročníku nedoviedli záchranárske práce do úspešného konca, keď obsadili prvú zostupovú priečku, vďaka neprihláseniu sa košickej Lokomotívy dostali ako trinásty tím možnosť pokračovať v tejto súťaži aj naďalej.  Trebišovčania s cieľom vyhnúť sa záchranárskym prácam, zapracovali v lete na obmene kádra.  Z predošlej sezóny ostalo v kádri  iba päť hráčov. Do tímu pribudlo až 13 nových hráčov, pričom najviac ich do kádra Zemplínčanov prišlo práve z Lokomotívy Košice. Medzi posilami nášho súpera nájdeme viaceré známe mená.  34-ročný  Róbert Cicman, 25- ročný útočník Róbert Jano, 26-ročný Ľubomír Korijkov, to všetko sú hráči, ktorí majú na svojom konte množstvo štartov v II. lige. Realita je však taká, že v aktuálnej sezóne ešte  Slavoj Trebišov neokúsil chuť víťazstva.  Po 8. kolách im patrí posledná 16. priečka so ziskom 3 bodov za tri remízy. V poslednom kole cestovali  do hlavného mesta na stretnutie proti rezerve bratislavského Slovana. V súboji posledných dvoch tímov súťaže išlo o veľmi dôležité tri body. Belasí otvorili skóre stretnutia v 31. minúte, keď sa presadil Martin Hubert.  Tesne pred polčasovou prestávkou Zemplínčania vyrovnali, keď Ilinjo našiel pred bránou Lukáša Tótha, a ten už nemal problém dopraviť loptu do siete.  O osude stretnutia rozhodol v 52.minúte domáci kapitán Hubert a vybojoval tak pre belasých dôležité tri body.  Najlepšími strelcami Zemplínčanov je dvojica Róbert  Jano a Kevin Zsigmond. Obaja majú na svojom konte po 2 presné zásahy.   Zaujímavou persónou v drese nášho súpera je 34-ročný útočník Ján Novák.  Šikovný útočník má na svojom konte viac ako 170 štartov vo Fortuna lige , v ktorých strelil úctyhodných  59 gólov.

Naši chlapci privítali v minulom kole nepríjemného súpera z hlavného mesta. V súboji proti FC Petržalka sme potrebovali pretrhnúť sériu 3 zápasov bez víťazstva.  Diváci si v Zelpo Aréne po prvý krát zakričali v 33. minúte.  Galčíkovu strelu pohotovo dorazil do brány Mejri.  Poisťovací druhý gól pridali naši chlapci v 90 minúte.   Striedajúci  Pastorek vyťažil zo skvelej práce Marcina maximum a vyrazenú strelu pohodlne umiestnil do brány. Železiari si tak na svoje konto pripísali dôležité 3 body. Skvelý výkon zo zápasu s Petržalkou chceli naši chlapci zopakovať aj v strede týždňa v stretnutí Slovnaft Cup-u na pôde MŠK Spišské Podhradie.  Po slabom výkone sme však podľahli lídrovi IV. Ligy 1:0 a v Slovnaft Cup-e sme tak skončili už v 3.kole.   Najlepším strelcom nášho tímu je už 3 gólový Nicolas Mejri.

Príďte povzbudiť Železiarov už túto sobotu o 17:00 !! V Zelpo Aréne zabojujú o dôležité 3 body !!