Pred zápasom v Zlatých Moravciach je nálada dobrá, ViOn však body doma púšťať nezvykne

Príde druhé víťazstvo v rade? Ako keby sa pýtali fanúšikovia nového trénera Mareka Fabuľu pred zápasom s FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble. Staronový tréner FK Železiarne Podbrezová hneď pri svojej premiére uspel, a tak „Železiari“ cestujú na západnú stranu republiky s lepšími vyhliadkami, ako tomu bolo v posledných zápasoch Fortuna ligy.

Stretnutie proti 1. FC Tatran Prešov prelomilo štvorzápasovú sériu prehier a navrátilo pozitívnu energiu hlavne do hráčskej kabíny. Túto výhru však nesmieme nijako preceňovať, pretože sama o sebe veľa neznamená, ale ak sa tím chytí a bude pokračovať aspoň v takých výkonoch, aký naposledy prišiel v Zelpo Arene, tak sa od čoho odraziť je: „Pocity sú stále príjemné. Ak môžete robiť prácu, ktorá vás baví a napĺňa, tak je to stále perfektné. Som rád, že som tu proti Prešovu mohol stáť a verím, že sa nám podarí presvedčiť chlapcov o tom, že ten futbal vedia hrať. Tá práca bude samozrejme náročná, ale čo je v dnešnej dobe ľahké?! Budeme sa musieť do práce pustiť všetci, koľko nás je a ja verím, že to dopadne k spokojnosti všetkých strán,“ hovoril tréner Fabuľa o svojom návrate na lavičku Podbrezovej.

S veľmi pozitívnym ohlasom sa tento krok vedenia stretol aj medzi hráčmi: „Nový tréner sa snažil ten tlak z nás odbremeniť. My sme boli ako chorý pacient. Pokiaľ sú tréneri Fabuľa s Guzom všelekári, tak potom nás budú liečiť víťazstvami,“ hovoril po stretnutí s Prešovom Martin Kuciak: „Napätie, ktoré v nás bolo, konečne opadlo, pretože toto víťazstvo je pre nás v tomto ročníku možno až životne dôležité. Sme radi, že sme to zvládli. Situácia u nás sa teraz upokojí, napätie bude menšie a víťazstvá budú postupne prichádzať.“

V sobotu ale prichádza ďalšia ťažká výzva. ViOn v tejto sezóne na domácej pôde ukázal, že vie byť veľmi nebezpečný. V Zlatých Moravciach počas tejto sezóny prehral MFK Ružomberok (2:1), MŠK Žilina (2:0) a aj Tatran Prešov (4:1). Uspieť tam dokázala jedine DAC Dunajská Streda, ktorá sa vo veľmi dobrom zápase tešila z troch bodoch po výsledku 3:2 z jej pohľadu. Zlatomoravčania momentálne okupujú siedmu priečku so ziskom dvanástich bodov, ktoré im zabezpečili štyri víťazstvá. Zverenci trénera Jarábka sú jedným z trojice tímov, ktoré ešte neremizoval. Okrem nich aj Žilina a Trnava.

Až päťkrát však prišla prehra. Okrem spomínaného zápasu s DAC sa klubu vôbec nedarilo na ihriskách súperov. Neúspešne sa hráči ViOn-u vracali z trávnikov Slovanu Bratislava (1:2), Nitry (0:1), Zemplínu Michalovce (0:2) a naposledy Trnavy (0:1). Navyše, tento tím veľmi prekvapivo vypadol v treťom kole Slovnaft Cupu, keď bol nad jeho sily celok Slovan Šimonovany. Po remíze 1:1 rozhodli pokutové kopy. Tie vyzneli lepšie v prospech účastníka štvrtej najvyššej súťaže.

Moravce v tomto ligovom ročníku strelili zatiaľ tucet presných zásahov a až o päť z nich sa postaral Róbert Gešnábel. Ďalšie tri pridal Ľubomír Urgela, takže toto duo tvorí dve tretiny gólov klubu. Po jednom doplnili Damián Bariš, Karol Karlík a Peter Orávik. Raz sa ViOn tešil po vlastnom góle súpera.

Vzájomné zápasy vo Fortuna lige

Podbrezovská bilancia bola až do tohtoročnej jari veľmi zlá. Prvé a zatiaľ jediné, víťazstvo proti Zlatým Moravciam zaknihoval až tréner Karol Praženica. Krátko po svojom príchode na lavičku debutoval výhrou 2:0. Predtým sa vo ôsmich prípadoch zrodilo päť remíza tri víťazstvá Zlatých Moraviec. Celkové skóre, z nášho pohľadu, je 7:10. Jedine Leandre Tawamba sa dokázal presadiť viac, ako raz. Podarilo sa mu to dvakrát. Za ViOn skórovali ešte Pintér, Mance, Pavelka, Bamba, Marques De Souza, Jesus Konnsimbal, Orávik a náš súčasný hráč Martin Válovčan. Na strane Podbrezovej sa presadili Bernadina, Mikuš, Sabler, Almaský, Gal-Andrezly, Vajda a Podio.

Matej Kubove


Vzájomné zápasy :

26.4.2017 Podbrezová Z. Moravce 2 : 0
Bernadina, Mikuš
3.12.2016 Z. Moravce Podbrezová 2 : 0
Válovčan, Orávik
27.8.2016 Podbrezová Z. Moravce 1 : 1
Podio  –  Konnsimbal
15.4.2016 Z. Moravce Podbrezová 0 : 0
7.11.2015 Podbrezová Z. Moravce 2 : 2
Gal Andrezly, Vajda – De Souza, Tawamba
15.8.2015 Z. Moravce Podbrezová 2 : 2
Tawamba, Bamba – Sabler, Almaský
16.5.2015 Podbrezová Z. Moravce 0 : 2
Pintér, Mance
29.11.2014 Z. Moravce Podbrezová 1 : 0
Pavelka
30.8.2014 Podbrezová Z. Moravce 0 : 0

 


Forma FC ViOn :

Doma Vonku Vonku Doma Vonku
V P V P P