Po prehre s ŠK Slovan Bratislava

Po devätnástich dňoch sa do Zelpo Arény vrátil fortunaligový futbal. Pauza spôsobená nie len reprezentačnou prestávkou, ale aj voľnom kvôli odstúpeniu Myjavy z ligy trvala takmer tri týždne. Ale čakať sa oplatilo, pretože na programe bol šláger kola proti Slovanu Bratislava. Tím z hlavného mesta je našim susedom v tabuľke, pretože figuruje  na druhej priečke, čo dávalo tomuto stretnutiu ďalší rozmer. Na Horehroní sme mohli sledovať zápas, ktorý sa musel páčiť každému.

Od začiatku bolo na oboch stranách barikády vidieť, že vo veľmi peknom slnečnom počasí chcú hráči hrať ofenzívny futbal. Práve v tomto duchu sa niesla celá deväťdesiatminútovka. Už v šiestej minúte domácich fanúšikov vystrašil Matúš Turňa, pretože nepresný center si takmer zrazil do vlastnej brány. Po jeho zlom odkope však zapracoval Martin Kuciak a loptu na čiare zachytil. Podbrezová sa pokúšala o ohrozenie Jána Muchu hlavne individuálnymi prienikmi a pokusmi spoza šestnástky. Zaujímavú možnosť si v jedenástej minúte vypracoval Róbert Polievka, avšak jeho dobre mierená strela po zemi k žrdi skončila zákrokom hosťujúceho gólmana. Neujal sa ani priamy kop Pabla Podia, nakoľko Argentínčan bránu prestrelil a tak prišiel úder „belasých“. Seydouba Soumah začal akciu pred pokutovým územím, využil voľný priestor v šestnástke na prihrávku pre Priskina a práve jeho strieľaný center spomínaný Afričan usmernil do siete, čím poslal hostí do vedenia. Domácich presný zásah hostí poznačil a chvíľu trvalo, kým sa dostali späť do hernej pohody. Z tej ich chcel vyhodiť maďarský reprezentant Priskin, no jeho tvrdý projektil pod brvno skončil zákrokom Martina Kuciaka.

Do druhého polčasu „Železiari“ vleteli ako víchor a okamžite získali priamy kop spred šestnástky po ruke Salátu. Podio však minul bránu. Následne prišiel ďalší faul v podaní slovanistov a to vedľa pokutového územia. Matej Kochan loptu prudko nakopol smerom do brány, stačil jemný teč a mohlo byť vyrovnané, lenže obrancom tímu z hlavného mesta sa podarilo nebezpečenstvo odvrátiť. O niekoľko minút neskôr prišiel trest v podaní gólu súpera. Po rohovom kope sa lopta od Oršulu vrátila do malého vápna, kde strieľal Tomáš Kóňa a jeho pokus ešte v ceste do brány tečoval Tamás Priskin, ktorý zvýšil na 0:2.

Domáci napriek tomu nezložili zbrane a naďalej bojovali o cenné body. Striedajúci Matúš Mikuš ešte po centri Turňu hlavičkoval z hranice päťky len do Muchu, lenže Viazanko o niekoľko sekúnd neskôr zužitkoval presný center Djordjevića dokonale a gólman hostí nemal na jeho hlavičku nárok: „Prihrávka bola ideálna, tam sa už prakticky nedalo nič iné, len skórovať,“ povedal skúsený záložník. Zverenci Mareka Fabuľu si následne vypracovali tlak a zdalo sa, že vyrovnanie je len otázku času, lenže paradoxne počas tohto náporu prišiel tretí gól. Soumah si výborne spracoval loptu a dostal sa za chrbát obrancov do šestnástky, kde ju prihral okolo Kuciaka na Scheta a ten bol pri lopte skôr, než Turňa: „Chceli sme bodovať, pretože chceme ostať na pohárových priečkach. Z výsledku sme sklamaní. Zvrátiť výsledok, proti Slovanu, keď vyhráva, je naozaj ťažké. Je to skúsené mužstvo, ktoré si to vie udržať,“ hovoril po zápase Kamil Kuzma.

Čavrić mohol v úplnom závere rozhodnúť o výhre Slovana, lenže namiesto prihrávky na osamoteného Vitteka mu loptu spod nôh zobral Kuciak, a tak už spomínaný Kamil Kuzma vykresal iskierku nádeje pre Podbrezovú. Jeho parádna strela do rohu brány spoza šestnástky ľavačkou nemala chybu. Na body to však už nestačilo: „Bol som sám, snažil som sa to prvým dotykom dobre prebrať a vystreliť. Nebolo tam čo špekulovať, iba vystreliť. Padlo to tam, ale škoda, že to nebolo na nejaké body,“ konštatoval autor presného zásahu. Tréner Marek Fabuľa pripísal príčinu prehry individuálnym chybám, ktoré podľa jeho slov prišli pri každom jednom z inkasovaných gólov: „Prispeli sme k atraktivite zápasu až veľmi, pretože sme sa dopustili troch individuálnych chýb, ktoré nás stáli góly v našej sieti, čo sa nám momentálne stáva,“ povedal na tlačovej konferencii.

„Sme z toho trošku rozčarovaní, pretože na ihrisku sme urobili maximum. V takomto zápase rozhodujú detaily a súper chýb urobil menej, preto zvíťazil. Teší ma však, že sme dali dva krásne góly a prispeli sme aj svojím výkonom k tomu, že futbal sa musel páčiť a ten, kto hovorí, že naša liga nie je atraktívna, tak sa veľmi mýli,“ dodal.