Po prehre s FC Spartak Trnava

Prvá domáca prehra Podbrezovej počas tejto sezóny prišla až v 23.kole Fortuna ligy, keď v Zelpo Aréne najtesnejším rozdielom uspel Spartak Trnava. Naďalej teda bohužiaľ platí, že „Železiari“ na jar ešte nezískali tri body v jednom stretnutí.

Platiť to však nemuselo, pretože šancí na domácej strane bolo ako maku. Úvodnú mal už v druhej minúte Patrik Vajda. Pablo Podio ho našiel centrom z priameho kopu, no hlavička defenzívneho záložníka skončila na rukavici mladého Adama Jakubecha.  Trnava hrozila hlavne z protiútokov, či postupných krídelných akcií, ale ich náznaky neboli nebezpečné. Medzišestnástkový futbal prinášal množstvo osobných súbojov a aj tvrdších zákrokov. Domáci mohli udrieť tesne pred polčasovou prestávkou, kedy po prihrávke Bernadinu spoza šestnástky napriahol Kuzma, lenže znova sa vyznamenal Jakubech, ktorý pokus do rohu brány vyrazil. Po záverečnom rohu prvého dejstva mieril hlavou kapitán Ľuboš Kupčík nad: „S prvým polčasom som spokojný nebol. Naša prechodová fáza bola pomalá a nie taká, ako sme si predstavovali. Z toho pramenilo, že sme boli smerom dopredu málo nebezpeční,“ povedal tréner Marek Fabuľa.

Ako sa neskôr ukázalo, rozhodujúci moment stretnutia prišiel v 50. minúte, keď sa po rohovom kope presadil útočník hostí Yilmaz. Turecký legionár ostal zabudnutý na malom vápne a presnou hlavičkoval rozvlnil sieť. Od tohto momentu Podbrezová prebrala iniciatívu a tlačila sa smerom do brány súpera: „V prvom polčase naša hra ideálna nebola. V druhom sa trošku zlepšila. Bohužiaľ, futbal nám vrátil to, že keď do prvého polčasu nedáte všetko, nemôžete vyhrať. Doplatili sme na šance. Mali sme ich dosť, nepodarilo sa nám premeniť ani jednu. Súper z prvej vážnejšej dal gól, potom sa postavili pred šestnástku a už sme len dobíjali ich bránu,“ hodnotil Róbert Polievka.

Turňa mohol odpovedať už o niekoľko desiatok sekúnd, keďže jeho nepodarený center padal do brány, no Jakubech loptu posunul na brvno, ktoré s ním hralo aj chvíľu na to, keď sa ho pokúsil prehodiť Polievka: „Videl som, že Adam je vyššie, ale myslím, že znova potvrdil svoje kvality. Snažil som sa ho prehodiť, ešte mi to vyškriabal na brvno. Možno chýbal kus šťastia. Keby som ho mal, tak ten gól dám,“ povedal domáci útočník. Nápor domácich pokračoval, ale ďalšia veľká, a pravdepodobne najväčšia možnosť, prišla až tesne pred koncom. Center Podia našiel v malom vápne hlavu Lazara Djordjevića, ktorý nechal vyniknúť Adama Jakubecha. Mladý gólman vytlačil loptu z bránkovej čiary na roh: „Podľa mňa to bola naša najväčšia šanca. Nemali sme šťastie, brankár predviedol dobrý zákrok. Snažili sme sa do konca streliť gól, nedarilo sa nám to. Súper dobre bránil,“ povedal po stretnutí balkánsky ľavý obranca. Tejto možnosti predchádzal pád Roba Polievku v pokutovom území súpera, za čo nasledovala žltá karta pre podbrezovského mladíka: „Som presvedčený, že kontakt tam bol. Bol som bokom k súperovi, ktorý si ma chytil spoza mňa, ruky mal na mne. Takéto penalty sa určite pískajú, rozhodca sa rozhodol inak. Nevravím, že to bol rozhodujúci moment, ale to sú tie momenty, ktoré dokážu rozhodovať,“ vyjadril sa o situácii.

Trnava si svoj náskok ustrážila a tak odišla zo Zelpo Arény so všetkými bodmi: „Bývajú aj takéto zápasy, kedy proti vám stojí nie len mužstvo s kvalitnou defenzívou, ale odkloní sa od vás aj šťastena. Bohužiaľ, je to tak a tento fakt musíme akceptovať. Druhý polčas ovplyvnil náš mikrospánok, kedy sme inkasovali. Po tomto góle sme urobili maximum, aby sme strhli výsledok na svoju stranu. Stál však proti nám hlavne Adam Jakubech, ktorý predviedol brilantné zákroky, ktoré stačili k tomu, aby dnes hostia išli víťazne domov,“ konštatoval na tlačovej konferencii Fabuľa. Hlavný tréner „Železiarov“ znova nemohol počítať s niekoľkými hráčmi, a preto improvizoval s pozíciou hrotového útočníka, kde sa zo začiatku ocitol Matej Kochan: „Mikuš nebol stopercentne fit. Mali sme k dispozícii len tých hráčov, ktorých sme poslali do hry. Museli sme to variovať tak, aby sme na ihrisko poslali jedenásť zdravých hráčov.“

Matej Kubove