Po prehre s ŠK Slovan Bratislava

Bez Jaroslava Kostelného v základnej zostave, ale s vidinou ďalšieho bodového zisku cestovala Podbrezová do hlavného mesta. Už po niekoľkýkrát sa v tejto sezóne stalo, že „Železiari“ ako druhý tím tabuľky čakalo stretnutie s tretím družstvom v tabuľke Fortuna ligy. Postupne sa takýto duel konal proti Ružomberku, Myjave a teraz so Slovanom. Kapitána Kostelného nahradil vedľa Jána Kriváka v stopérskej dvojici Ľuboš Kupčík, pre ktorého to bol prvý štart v základnej zostave počas aktuálneho ročníka. Doteraz nastupoval za béčko a vo Fortuna lige nastúpil len na minútu proti Trnave.

Už začiatok stretnutia ukázal, že proti Slovanu to bude veľmi náročné. Reprezentačný stopér Kornel Saláta nebezpečne zakončoval vo štvrtej minúte, kedy loptu tečoval pod brvno a Martin Kuciak musel prvýkrát vážne zasahovať. O pár sekúnd ten istý hráč stál znova v dobrej príležitosti, lenže jeho hlavička mierila nad. Do zakončenia sa po jednom z rohových kopov dostal i druhý bratislavský stopér a to Vernon De Marco Morlacchi, ktorý už v minulosti Podbrezovej strelil tri góly. Tentoraz však priestor troch žrdí minul. Hrotový útočník Čavrič sa najskôr rybičkovým pokusom z vnútra šestnástky ešte len zastreľoval, pretože bránu trafiť nedokázal. Avšak v 27. minúte už mohol dvíhať ruky nad hlavu. Bolo to po neprehľadnej situácii, kedy sa lopta poodrážala vo vnútri pokutového územia, až sa dostala na kopačku balkánskeho zakončovateľa a ten popri vybiehajúcom Kuciakovi poslal loptu do siete, čo znamenalo len piaty gól počas tohto ročníka v sieti najlepšieho gólmana súťaže. Nanešťastie prišiel aj ten šiesty… František Kubík síce hral na pozícii ľavého obrancu, lenže v 41. minúte sa ocitol na takmer identicky rovnakom mieste ako pri prvom gólovom momente Čavrič a tiež si počínal bezchybne. Tentoraz Kuciak nevybehol, ale snažil sa lopte zabrániť prejsť do siete iným spôsobom, no úspešný nebol. Strela Kubíka zapadla do siete a Pasienky sa tešili druhýkrát: „Nedokázali sme preniesť našu celotýždňovú snahu na ihrisko,“ povzdychol si kouč Fabuľa.

Po prestávke Podbrezová zlepšila svoj výkon a zvýšila tempo svojej hry. S jasným úmyslom, pokúsiť sa v ťažkej misii získať nejaké body aj za nepriaznivého stavu. Prišiel zlepšený výkon, lenže musíme skonštatovať, že čisté gólové šance si hostia nepripravili. Zväčša išlo o zakončenie z diaľky, ktoré boli aj nepresné ako pri strelách Kuzmu alebo Turňu spoza šestnástky: „Druhý polčas bol o niečom inom. Boli sme agresívnejší, hrali sme to, čo by sme mali. Slovan však využil dve situácie a preto vyhral,“ povedal tréner Marek Fabuľa.

Teraz sa Podbrezová konečne vracia do domácej Zelpo Arény, kde sa nepredstavila už päť týždňov. Okrem štyroch stretnutí v rade na pôde súperov prišla aj reprezentačná prestávka. Najbližším súperom bude úradujúci majster AS Trenčín. V ďalšom náročnom súboji hostíme tím, ktorý sme v tejto sezóne na jeho pôde porazili prekvapivo 1:0 gólom Miroslava Viazanka. Želáme si, aby sa to zopakovalo a po neúspešnom zápase so Slovanom prišlo ďalšie veľké víťazstvo.